Єлизавета – значення і походження імені

Історія походження імені Єлизавета

Ім’я ЄЛИЗАВЕТА має єврейське коріння і дослівно означає “Божа Клятва”, “Почитающая Бога” або “Божа допомога”. У розмовному жанрі ім’я звучить як Лисавета, а в давнину її називали Єлисавета, пом’якшую літеру “з”. На івриті Єлизавету називають Элишева, а західно-європейської формою середньовічного імені Єлизавета є Ізабелла, Ізабель. Крім європейських країн ім’я, видозмінюючись, поширилося в Азії, наприклад, в Киргизії воно звучить як Эльзира.

Єлизаветою часто величали корольов у всі часи, тому дане ім’я вважалося королівським і використовувалося у вищих колах суспільства.

В даний час це ім’я зустрічається вкрай рідко, не дивлячись на його особливу динамічне звучання.

Значення та характеристика імені Єлизавета

Єлизавета по визначенню свого імені людина віруюча і почитає Бога. Дуже світла, добра і справедлива.

У неї добре розвинена інтуїція, що дозволяє їй підібрати для себе гарне оточення, в якому вона буде відчувати себе, як риба у воді.

Єлизавета відрізняється аналітичним складом розуму, що робить її допитливою і неабияк цікавою спостерігачкою за всім, що відбувається навколо. Вона здатна помічати дрібниці, на які інші не звертають своєї уваги. В силу цього, Єлизавета потребу в людях, здатних припиняти її цікавість, в іншому випадку це може завести її надто далеко.

Власниці імені Єлизавета амбітні і марять різного роду бажанням. Критичний випадок імені – коли Єлизавета живе тільки амбіціями, всі моральні підвалини для неї в такому випадку не існують.

Єлизавета абсолютний інтроверт, тому злегка замкнута. Не завжди говорить те, що на умі, і не завжди чинить так, як говорить. Досить сентиментальна, довести до сліз її можна душевними віршами, словами від серця, мелодрамами і навіть хорошими новинами. В той же час досить врівноважена і не сприймає перебування під впливом інших людей.

Єлизавета любить наказувати, але і володіє поблажливістю, на все має зарозумілість, але й думку інших уважно вислухає, ніколи не губиться, легко пристосовуючись до мінливих обставин.

Риси характеру імені Єлизавета

Єлизавета володіє зовсім не простим характером в позитивному ключі. Вона примхлива, самозакохана, владна і категорична. Її часто терзає відчуття недооцінення, тому вона реабілітує себе, роблячи божевільні вчинки або конфліктуючи. Королівське звучання імені виправдовує її у формуванні навколо себе якогось королівства, над яким вона панує і править.

Єлизавета вперта, завистлива, любить хвалитися своїми досягненнями перед іншими, але сумнівається у всьому і завжди. Перебуваючи на шляху досягнення своєї мети, до кінця не вірить в результат, у зв’язку з цим розводить навколо себе безліч уявних проблем, про які неодмінно поспішає повідомити друзям і близьким. Розпочаті справи доводить до кінця, а всі невдачі для її психіки дуже болючі.

З близькими людьми Єлизавета щира, добра і чуйна, намагається слідувати їх радам, але на перше місце все одно ставить свої інтереси.

Чітко знає всі свої недоліки, схильна до самоїдства і докорів совісті, але ці якості вміло приховує. Для інших завжди тримається в статусі чуйного і м’якого лідера. Роботи, друзів та розваг вона віддає перевагу сім’ю.

Єлизавета – королева краси. Характер змушує її завжди виглядати ідеально, “краще всіх”. Вона стежить за новинками в моді і стилі, тут Єлизаветою керує проста допитливість і прагнення не відстати від інших.

Сімейні та любовні стосунки Єлизавети

В сім’ї Єлизавета добродушна, покладиста й не конфликтна. Намагається не образити близьких людей, але це в неї не завжди виходить. Прагне до спокою й інших закликає до цього ж. Єлизавета дуже гостинна, позитивно ставиться до численним гостям, спілкується легко і невимушено з сусідами, знаходячи спільну мову з ними за пару днів.

У першому шлюбі найчастіше нещасна, хоча для створення сім’ї віддає набагато більше, ніж отримує. Побудувати свою ідеальну сім’ю – ось головне завдання Єлизавети. Вона – чудова господиня, гостинна, турботлива, бережлива, в побуті легка і охайна. Сім’я Єлизавети – її стихія, де вона створює атмосферу ідеального гніздечка, в якому душа відпочиває. Смачно готує, блищить кулінарними здібностями і часто балує рідних випічкою.

В молодості у Єлизавети натовпи шанувальників, вона купається в увазі чоловіків та блищить з ними в ліжку. Чітко знає, якого чоловіка хоче, шукає його в суспільстві сама, вибирає з безлічі варіантів, а полюбивши, не відпускає. Щастя ж знаходить найчастіше у другому шлюбі. Зустрівши свого чоловіка, Ліза буде на стільки йому віддана і вірна, що ні про які зради не може бути й мови.

Секс – козир Єлизавети. Вона вибирає тих партнерів, які не відразу розуміють, в які мережі потрапили. Сама ж завжди делікатна і жіночна, але зовні не особливо сексуальна. Секс для неї – мистецтво насолоди життям, що дарує велику радість. Того, з ким вийшло досягти справжньої насолоди в близькості, Єлизавета пам’ятає протягом усього життя, навіть займаючись сексом з іншими партнерами. Їй притаманне почуття сорому і вона може обговорювати інтимні подробиці відкрито.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Єлизавети

Конфліктність Лізи погано відбивається на стосунках з колегами. Вона плете інтриги, пліткує, але при цьому завжди залишається лідером у будь-якому спілкуванні з будь-якими людьми.

Кар’єра – не головне в житті Єлизавети, тому вона не прагне займати високі посади і командувати на роботі. Відповідною професією для Єлизавети є радіоведучий або телеведучий, тут вона може реалізувати себе повністю. Лізі цікаві розробки у галузі радіоелектроніки.

В роботі володіє такими позитивними якостями, як спостережливість, швидкість реакції, і такими негативними, як непосидючість, невміння із загального виділити головне. Без праці може швидко виконати роботу, над якою колеги поралися б тривалий час.

Побудувати кар’єру швидко Єлизаветі не вдається, її шлях до досягнення висот довгий і тернистий. Та й не дуже-то вона прагне до цього.

Здоров’я Єлизавети

Слабким органом Єлизавети є щитовидна залоза. Не сяє здоров’ям і шлунково-кишковий тракт, часто порушений обмін речовин, що призводить до ожиріння, тому Єлизаветі необхідно особливо ретельно стежити за харчуванням і раціоном.

У Лізи слабка нервова система, вона схильна до нервових зривів, нестриманості, іноді до депресії. Свіже повітря, позитивні емоції, заняття спортом швидко вирішують цю проблему.

В цілому, якщо Єлизаветі супроводжує успіх у всіх справах, здоров’я її автоматично стає міцним. У питанні збереження фізичного і психічного здоров’я вона – сама собі лікар, рекомендацій не професійних друзів або подруг не почує, як би вони не старалися.

Ім’я Єлизавета для дитини

Ліза – весела, грайлива непосида, яка поспішає скрізь і всюди встигнути, все дізнатися і побачити, а тому часто травмує себе і потрапляє у безглузді ситуації. У теж час її легко можна змусити сидіти спокійно: ще в ранньому дитинстві Ліза любить гортати книжки і уважно розглядати картинки, читати казки або грати з улюбленою іграшкою, займатися з дрібними предметами або розбирати пакети з магазину. Головне для батьків – направити енергію дівчинки в потрібне русло і по максимуму розвивати її здібності, адже в дитинстві Ліза часто спритніше і набагато розумніші за своїх однолітком.

Єлизавета з радістю і зацікавленістю відвідують різні секції – від гуртків рукоділля до спортивних секцій. Швидко знаходить спільну мову з однолітками в силу своєї товариськості. В дитинстві у неї багато друзів, у суспільстві яких вона – незамінний веселун і душа компанії. Уміння дружити – характерна риса маленької Лізи, вона ніколи не видасть таємниць і секретів своїх подруг навіть батькам.

У школі вчителі виділяють її серед однокласників за гострий розум, творчі рішення завдань, неординарний підхід до справи, але успішність дівчинки повністю залежить від уміння вчителя зацікавити своїм предметом.

Для Лизаветы притаманні й такі риси, як егоїзм і марнославство. Думка оточуючих її мало цікавить, їй рухає почуття першості, вона любить похвалу, яка впродовж усього життя є стимулом, що спонукає її до дії.

Іменини:

4 січня, 7 березня, 7 травня, 18 червня, 20 червня, 4 липня, 18 липня, 5 вересня, 12 вересня, 18 вересня, 21 жовтня, 31 жовтня, 4 листопада, 5 листопада, 14 листопада, 17 листопада, 20 листопада , 25 листопада, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Лізонька, Лізочка, Лизочик, Лизуня, Лизуша, Елизаветочка, Гілочка, Ветонька

Скорочений

Ліза, Лізка, Лізуха, Ліля, Елизаветка, Еліза, Вета, Гілка

За церковним

Єлизавета

Колір

  • бузковий
  • помаранчевий

Планета

  • Прозерпіна

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист

Метал

залізо

Рослини

бузок, олеандр

Тотемна тварина

свиристель, лисиця

Риси характеру

імпульсивність, інтуїція, привабливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єлизавета II — королева Великобританії Єлизавета Бикова — чемпіонка світу з шахів, Єлизавета Васильєва — поетеса, Єлизавета Кульман — поетеса і перекладачка, Єлизавета Лаврівська — оперна співачка, Елізабет Тейлор кіноактриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: