Єрмак – значення і походження імені

Історія походження імені Єрмак

У минулому ім’я було дуже поширене у східних слов’ян. Цей факт підтверджує існуючі в наші дні прізвища Єрмаков (російський варіант) та Єрмак (український варіант). Є кілька версій етимології імені:

  • народний варіант імені, даного при хрещенні. З допомогою іменного суфікса —ак ім’я Єрмак було утворено від різних хрестильних імен — Ерм, Ермей, Ермил, Ермий, Єрма, які походять від імені давньогрецького бога Гермеса (ім’я Hermes в перекладі означає «приносить багатство»). У святцях також згадуються давньогрецькі імена Ерміпп (утворено від Hermes і hippos — «кінь»), Ермократ (походить від Hermes і kratos — «міць, сила»), Ермоген (утворено від Hermes і genos — «рід») і Єрмолай (походить від Hermes і laos — «народ»);
  • у імені Єрмак прозвищное походження. У давні часи разом з іменами повсюдно використовувалися також прізвиська, багато з яких були утворені від назви предметів домашнього вжитку. У деяких областях словом «ирмак» селяни називали малий жорнів для ручного млина. В новгородському і архангельському краї «єрмак» — це розмовний варіант слова «сіряк» (чоловічий верхній одяг).

Значення та характеристика імені Єрмак

В наші дні ім’я Єрмак не дуже поширене, але якщо батьки вирішили назвати сина ім’ям донського козака Єрмака Тимофійовича, їм потрібно буде багато часу приділяти її вихованню. Людина з таким ім’ям гонористий і самовпевнений.

Носій імені характеризується також як спокійний, простий і врівноважена людина. У нього гарне почуття гумору. Якщо всередині сильно переживає, ніхто про це не здогадається, а якщо знадобиться, він покаже себе милою і доброю людиною. Єрмак не буде водитися з сумнівною компанією, друзів він ретельно підбирає собі, вони є надійними і перевіреними людьми. Чоловік досягає успіху в будь-якому розпочатій справі, успіх до нього прихильною, але Єрмак дуже сильно залежить від думки оточуючих. Йому необхідно бути впевненим у тому, що вони йому довіряють. Дуже часто у чоловіка з’являються послідовники, він стає керівником, досягає фінансового благополуччя і успіху в сфері науки чи політики. Погляди Єрмака часто несхожі на погляди оточуючих його людей, але у них є здоровий глузд. Чоловік честолюбний, для нього чесність дуже важлива. Для досягнення поставлених цілей він може використовувати радикальні методи, але з собою завжди чесний.

Прекрасну половину людства вважає даром небес, свою другу половинку береже від небезпеки, буде вірним і чесним чоловіком. Сімейні узи для Єрмака священними і непохитні, у стосунках він вірний і пристрасний, але не прощає обману. Прямолінійність чоловіка може спочатку збентежити, але якщо жінка буде терплячою, то оцінить його прямоту і відвертість. Чоловік цінує чесність, відкритість, вміння співпереживати і доброту.

Свою сім’ю він береже від негараздів, діти для чоловіка — це найсвятіше. В колі друзів і рідні Єрмак може зробити неординарні вчинки (наприклад, видертися на дерево і зізнатися привселюдно в любові дружині).

Іменини:

8 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Єрмаша, Бо Єрмола, Ермочка, Єрма Ермолайка, Ермоша, Ермолайчик

Скорочений

Єрма, Єрм

За церковним

Єрмолай

Колір

  • яскраво-червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гірський кришталь, яшма, аметист

Метал

залізо

Рослини

часник, кропива, цибулю, тютюн, гірчиця, спаржа, верес, квасоля, редька, перець пекучий

Тотемна тварина

сайга

Риси характеру

самовпевненість, врівноваженість, честолюбство, прямолінійність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Єрмак Тимофійович — російська землепроходец

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: