Фрол – значення і походження імені

Історія походження імені Фрол

Етимологія цього красивого і дуже рідкісного імені сходить до латинського «flos», «floris» — «квітка», «квітучий». В європейському звучанні ім’я вимовляється як «Флор» або «Флер», при цьому в різних країнах є скороченим варіантом від повної форми: Флоріан (англомовні країни), Флоріану і Флоринду (португальська група мов), Флорин (франкомовні та германські країни), Флоріо (італійське звучання), Флорін і Фьялью (північ Європи, Сандинавия). Примітно, що в наш час ім’я має частіше жіноча, ніж чоловіча застосування — Флора, Флоріана.

У східну Європу і слов’янські мови ім’я прийшло разом із православ’ям з Візантії та Греції, але в силу особливостей промови його вимова змінилося на більш зручне Фрол і в такій формі збереглася до наших часів. Однак характеристика імені дається виходячи з оригінального звучання.

Значення та характеристика імені Фрол

Сила і характеристика імені прямо пов’язана з частотою його застосування. Мабуть, тому Фрол наділений характером, сплетеним із складних і суперечливих рис, а його рідним і друзям досить важко знайти з ним взаєморозуміння. Як, втім, і самому власникові імені непросто побудувати відносини з навколишнім світом.

У Фрол з одного боку яскраво виражені аналітичний склад розуму і прагнення до логічних висновків, з іншого — творча природа і почуття прекрасного. При зовнішній замкнутості і навіть сухості, він в будь-якому віці залишається вразливою, глибоко відчуває людиною, однак ці риси він показує лише самим близьким людям. Випадковим знайомим він здається холодним, розважливим і гордим. Така маска з’являється ще в дитинстві, вона дозволяє Фролу захистити свій внутрішній світ від насмішок і критики, що хлопчик переносить вкрай важко.

Фрол — втілення цілеспрямованості та наполегливості. Він довго розмірковує над виникла ідеєю або прийняттям рішення, але як тільки в нього з’являється мета, він її неодмінно досягає. Всі його зусилля пов’язані з кар’єрою, він рідко приділяють час сім’ї і дітям, вважаючи, що борг чоловіки — лише забезпечити матеріальний добробут. Любов і тепло в сімейних відносинах не є для нього чимось основоположним, він довго і ретельно вибирає дружину, так як вона повинна повністю відповідати його ідеалам. І в той же час, в ньому дуже глибоко виховано розуміння сімейних цінностей, прагнення служити близьким, бути потрібним і важливим. Тому вибирає супутницю життя один раз, часто вже в досить солідному віці, не сприймає розлучень, в подружніх стосунках гранично щирий і вірний. Його сім’я буде відчувати себе як за кам’яною стіною.

Фрол дуже ґрунтовний в думках, діях, почуттях, і це його властивість проявляється у зовнішньому світі. Він завжди тяжіє до стабільності, навіть рутинності, не любить змін: як правило, проживає життя в одному і тому ж місці, роками працює в одній фірмі, і навіть відпустки воліє проводити однаково. Його близьким доведеться звикнути до цієї особливості і, якщо потрібні зміни, знаходити для них вагомі логічні обґрунтування.

Іменини:

31 серпня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Фролушка, Фролік

Скорочений

немає

За церковним

Фрол

Колір

  • червоний
  • помаранчевий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

котяче око, яшма, зелений сапфір, сердолік

Метал

мідь

Рослини

пекучий перець, гірчиця, часник

Тотемна тварина

собака, вовк

Риси характеру

суперечливість, визначеність, стабільність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фрол Веселий (Олександр Сергійович Фролов) — сучасний художник, дизайнер, реставратор. Фрол Романович Козлов — видатний радянський партійний діяч післявоєнного часу. Фрол Андрійович Єрмаков — герой Великої Вітчизняної війни. Фрол Мінаєв — донський отаман XVII століття. Фрол Владимиров – сучасний письменник, публіцист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: