Осман – значення і походження імені

Історія походження імені Осман

Ім’я Осман — діалектний варіант древнеарабского Усман. Воно має домусульманское походження і перекладається як «костоправ».

Один з перших мусульманських подвижників — халіф Усман ібн Аффан, зять пророка Мухаммада — носив це ім’я. Що і визначило його широке поширення серед сповідують іслам. Адже імена, пов’язані з вірою, релігією, Аллахом, вважалися дуже гідними.

Величезну популярність ім’я Осман набуло в Туреччині. Цьому посприяв той факт, що так звали засновника і першого султана Османської імперії Османа I Газі. Султан Осман був видатним політиком і полководцем. Йому вдалося відвоювати у Візантії західну частину Малої Азії. Турецькі історики часто говорять про пророчий зміст його імені і трактують його як «б’є кістки».

Ще одна цікава версія — зведення імені Осман до тронного імені фараона Рамсеса. Діодор Сицилійський стверджує, що Осман сходить до «Uashmuariya» (Усер-маат-Ра), що прямо вказує на давньоєгипетського бога сонця.

У Україні ім’я Осман стало відомо в період татаро-монгольського завоювання. Зараз ним називають дітей ті, хто сповідує іслам.

Значення та характеристика імені Осман

Хлопчик з іменем Осман добрий і чуйний. Він обожнює тварин, сумлінно доглядає за домашніми улюбленцями. Осман не дуже товариський, воліє слухати і спостерігати. Але коли мова заходить про командній грі від сором’язливості хлопчика не залишається і сліду, лідерські здібності закладені в нього природою. Він уважний на уроках, навчання дається йому легко завдяки гострому розуму і винахідливості.

З віком сором’язливість залишає Османа, він — душа компанії, легко заводить нових друзів, його цінують за іскрометне почуття гумору. У теж час Осману притаманний сарказм, він може навіть когось образити по необережності, але шарм згладжують цю різкість.

Осман не боїться труднощів, він справжній воїн, готовий багато і старанно працювати заради поставленої мети. Втома після продуктивного трудового дня йому приємна. Але надмірна діяльність Османа може втомити партнерів і близьких, не кожен може тримати його темп. Часто Осман вибирає творчі професії у сфері розваг і мистецтва. Рутина його пригнічує, але і до одноманітної роботи Осман ставиться відповідально. Хороший він і в бізнесі: розважливий, розважливий, розбирається в людях, готовий на обміркований ризик. Підлеглих Осман вміє надихнути і нагорода по заслугах.

З жінками Осману легко, він щедрий, веселий, любить дарувати подарунки. Розум і амбітність дівчата для нього значать більше, ніж зовнішні дані. Для створення сім’ї Осман вибере рішучу, впевнену в собі, життєрадісну дівчину. Її завдання — розділяти інтереси чоловіка, підтримувати його в будь-якій ситуації, забезпечувати комфорт і затишок в домі. Осман добрий і турботливий батько, він пишається своїми дітьми, одну дитину йому мало. Син — верх сподівань Османа, він виховає його істинним чоловіком під стать собі, а дочка оточить ніжністю і любов’ю, як справжню принцесу.

Осман рідко хворіє, навіть в дитинстві, легко перемагає хворобу. Веде здоровий спосіб життя, не схильний до шкідливих звичок.

Осман дуже акуратний і охайний. Стежить за віяннями моди, але робить це бездумно. Йому подобається красива і дорогий одяг, елітний парфум, статусні автомобілі. Економити на собі він не буде, як і на своїх домочадців.

Іменини:

18 червня, 23 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Османчик, Усмик

Скорочений

Ман

За церковним

Осман

Колір

  • сірий
  • білий

Планета

  • Земля

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

ляпіс-лазур, агат

Метал

нікель

Рослини

модрина

Тотемна тварина

королівський стерв’ятник

Риси характеру

цілеспрямованість, розсудливість, почуття гумору, розважливість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Осман I Газі – улубей Найвищого Османської держави; Осман Абдурахманов – дагестанський силач і велетень (зріст 207 см), артист цирку і борець; Осман Орсал – турецький фотожурналіст; Мухаммед Осман Аль-Джаляль – єгипетський перекладач і письменник; Остін Осман Спейр – англійський художник-окультист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: