Ярослава – значення і походження імені

Історія походження імені Ярослава

Красиве давньоруське ім’я Ярослава відноситься до парних імен, воно походить від чоловічого імені Ярослав. Обидва імені складаються з двох основ, ця конструкція робить їх мудрими, і водночас ємними, звучними, мають чітке значення. Ярослава – старовинне ім’я, зуміло дійти до наших днів, проте зараз воно зустрічається рідко. Можливо, молоді батьки вважають – це ім’я для дівчинки не дуже підходящим, оскільки воно досить різко звучить.

Існує дві версії походження цього імені. За однією з них обидва парних імені утворилися у далекі язичницькі часи від слів: «Ярило» (слов’янський бог Сонця) і «славити». Є і друга версія, вона стала популярною в Київській Русі набагато пізніше, вже після прийняття християнства. Лінгвісти вважають, що ім’я Ярослава походить від двох слів, перше з яких декілька усічено – «яра» і «слава». Другу версію можна розглядати з деякою часткою критики – якщо ім’я визначається як давньоруське, є сенс довіряти саме з першій версії.

Значення та характеристика імені Ярослава

Значення імені Ярослава – «прославляюча бога Ярило», або – «що має яскраву (могутню) славу». Цю жінку з повним правом можна назвати оптимісткою, вона любить життя і вміє радіти йому. Їй не властиве пусте проведення часу, вона завжди зайнята корисною справою, а в її голові зріє відразу кілька планів. Незважаючи на її емоційність і веселість, Ярослава є відповідальною, серйозною людиною.

Численні друзі цінують Ярославу за її порядність та чесність. Лідерські якості Ярослави не дратують їх, оскільки вона не пригнічує оточуючих. Однак при всіх позитивних якостях у Ярослави є негативні риси. Вона не вміє слухати інших, нерідко нехтує добрими порадами. Це дуже часто призводить Ярославу до дурних помилок, яких цілком можна було б уникнути. Справа в тому, що в глибині душі Ярослава вважає себе набагато вище оточуючих, і це почуття власної переваги може завести її далеко. Втім, все залежить від того, в який час року народилася носійка цього імені.

Ярослава зимова відрізняється надмірною чутливістю, часто її турбує страх самотності. Їй краще всього бути в колективі. Друзів ця жінка вибирає сама, дуже переживає, якщо помилиться у виборі. Вона вміє визнавати помилки, відрізняється чесністю і справедливістю.

Ярослава весняна любить помріяти, вона відрізняється вразливістю і сентиментальністю. Іноді вона просто може грати роль захопленої простачки, і оточуючим не відразу вдається розпізнати, що за цією вивіскою ховається холодний розрахунок і нелюбов до оточуючих.

Ярослава літня дуже вразлива і намагається приховати цю рису від оточуючих. Мета цієї жінки – створення ідеальної сім’ї, де вона буде відчувати себе впевненою і потрібною. Вона шукає надійного супутника життя, і це їй вдається зробити.

Ярослава осіння любить спорт і тварин. Ці різнобічні інтелектуалки частенько вибирають кінний спорт. У Ярослави осінньої багато друзів, до яких вона завжди прийде на допомогу. Вона чесна і справедлива, того ж вимагає і від інших.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Ярочка, Ярославочка, Ясенька, Ясонька, Ясочка, Славочка, Славуня, Славуся, Яришка, Яриночка

Скорочений

Ярославка, Яся, Яська, Слава, Славка, Ярина, Яринка

За церковним

немає

Колір

  • малиновий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

бурштин

Метал

олово, електрум

Рослини

базилік

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

комунікабельність, самовпевненість, незалежність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ярослава Шведова (нар.1987) казахстанська тенісистка; Ярослава Стецька, Слава Стецько ((1920 – 2003) справжнє ім’я і прізвище – Анна-Євгенія Музика; українська політична і громадська діячка, політична емігрантка, засновниця КУН, соціолог, політолог, психолог і журналістка); Ярослава Мозерова ((нар.1930) чеський політик

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: