Ярослав – значення і походження імені

Історія походження імені Ярослав

Існує дві версії походження імені Ярослава. По-перше, воно ніби прийшов до слов’ян з нормандського мови. По-друге, що більш імовірно, в імені Ярослава простежуються язичницькі корені. У часи стародавніх слов’ян воно було пов’язане з богом родючості Ярило. Однак після хрещення Русі ім’я Ярослав в числі перших потрапило в православний календар, тому що носії його стали гідними християнами. Тоді відбулася зміна значення цього слова: язичницькі корені забулися, ім’я стало асоціюватися з епітетом «гарячий». Воно вважалося «княжим іменем»: до 13 століття багато князі слов’янських земель були так названі. Найвідоміші його володарі в Стародавній Русі — Ярослав Мудрий, який намагається викорінити язичництво і славиться мудрістю, і князь Муромський Ярослав Святославович, який хрестив Муром. Зазначимо, що іменами князів не було прийнято називати дітей звичайних людей, тому ім’я Ярослав стало поширеним в народі лише після 1917 року.

Значення та характеристика імені Ярослав

Як вже зазначалося, з приходом християнства відбулася зміна трактування імені Ярослава. Спочатку воно асоціювалося з богом сонця і вогню, родючості та врожаю, означаючи «восславляющий Ярило». До того ж «яр» у перекладі зі слов’янського означає «гарячий», «вогненний», «буйний», «могутній». Досить згадати однокореневі слова зі схожими значеннями з сучасної української мови: «лютий», «ярий». Таким чином, ім’я Ярослав стало розумітися як «гарячий у славі». Якщо порівнювати два значення імені, видно, що є одна загальна характеристика: «вогненний». Чоловік Ярослав яскравий, пристрасний, гарячий, як вогонь.

Риси характеру Ярослава

Ярослав володіє такими рисами характеру як честолюбство, доходить до марнославства, пристрасність і наполегливість, завзятість, іноді межує з упертістю. Але в той же час він добрий і чутливий. Характер його з дитинства відрізняється суперечливістю та імпульсивністю. Чоловік з цим ім’ям відважний і волелюбний, його не змусиш зробити щось проти волі. Буває, що гординя, самозакоханість і егоїзм заважають йому вибудовувати міцні дружні відносини. Зустрічаються серед людей, що носять ім’я Ярослав, жорстокі і мстиві особистості. Ярослав дуже терплячий, але якщо вивести його з себе, гнів його буде дійсно страшний. Варто відзначити, що ці негативні риси легко нівелюються ще в дитинстві при належному підході до виховання з боку батьків Ярослава. Люди, які носять це ім’я, — флегматики і інтроверти: вони небагатослівні і замкнуті, ранимі, іноді неквапливі.

Сімейні та любовні стосунки Ярослава

Чоловік з цим ім’ям підкорює жінок, він випромінює сексуальність і силу. У його присутності жінці хочеться бути слабкою і беззахисною. Домінування в любові — головна риса Ярослава. До того ж він має романтичністю, що так приваблює слабка стать. Але Ярослав не одружився рано, підходячи до вибору другої половинки з властивою тільки йому ощадливістю. Ту, яку він вибере в якості дружини, він буде балувати і плекати. У сімейних відносинах він підкорює чесністю, хоча здатний пробачити навіть невірність дружини. Шлюб, створений з чоловіком на ім’я Ярослав, буде щасливим та міцним.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Ярослава

Ярослав в юності може вибирати практично будь-яку професію: він талановитий у різних видах мистецтва і сильний у точних науках. До того ж людини з таким ім’ям завжди цікавлять таємниці світобудови, тому іноді він захоплюється теологією. Серед Ярославів зустрічаються як імениті інженери і науковці, так і відомі письменники, художники і музиканти. Начальство любить Ярослава, адже той має настільки цінними рисами: працьовитістю та вмінням пристосовуватися. Кар’єрне зростання Ярослава відбувається стрімко і несподівано для оточуючих, не помічають, скільки зусиль було докладено для досягнення відмінного результату. Успіх не приходить до нього просто так, особливо якщо він народився взимку. Ярослав часто отримує керівні посади, однак через притаманний йому егоїзму і деспотичности підлеглі не люблять його. У бізнесі він також досягає висот, всі вважають його серйозним і надійним партнером.

Здоров’я Ярослава

Чоловік, названий Ярославом, володіє хорошим фізичним і психічним здоров’ям. Найчастіше він відмінно виглядає: підтягнутий, накачаний, спортивний. Якщо ж він страждає від хвороб, то, швидше за все, від спадкових. В дитинстві у нього є ризик розвитку алергії і дерматитів різної етіології. Він рідко звертається за медичною допомогою, однак йому необхідно слідкувати за станом серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Також Ярославу варто з особливою обережністю ставитися до переохолодження, тому що він схильний до інфекційних і простудних захворювань.

Ім’я Ярослав для дитини

Маленький Ярослав відрізняється від однолітків допитливістю і допитливістю. Він рано намагається зрозуміти розмови дорослих. Також він задовго до своїх ровесників опановує читанням і листом. Деякі його вчинки суперечливі і не піддаються поясненню. Від учителів часто надходять скарги на поведінку. У Ярослава багато друзів, яких йому подобається запрошувати додому. Він любить тварин, доглядає за рослинами в будинку. Якщо у нього з’являється братик або сестричка, то батькам не варто хвилюватися про ревнощі з боку Ярослава: хлопчик буде доглядати за маленьким, наче робив це завжди. Навіть виростаючи, він піклується про рідних і близьких.

Іменини:

13 червня, 8 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Ярик, Ярчик, Ярунчик

Скорочений

Яр, Слава, Славуся, Рося, Славік, Славуня

За церковним

Ярослав

Колір

  • коричневий
  • білий
  • зелений

Планета

  • Плутон
  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

мармур, агат

Метал

олово

Рослини

дуб, кропива

Тотемна тварина

фазан

Риси характеру

непостійність, загострене самолюбство, слабка воля

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ярослав Мудрий – великий князь Київський; Ярослав Гашек – чеський письменник-сатирик, драматург, фейлетоніст; Ярослав Гейровський – чеський хімік

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: