Яніна – значення і походження імені

Історія походження імені Яніна

Існує кілька версій походження імені Яніна. Одна з них свідчить, що назва виникла від латинського Янус, так називали в стародавній італійської міфології бога сонця та світла. Інший варіант, ім’я Яніна – жіноча форма чоловічого імені Ян, яке в свою чергу походить від стародавнього єврейського імені Іван. Це слов’янське ім’я, споріднене імені Яна. В православній церкві є покровителькою свята Івана Мироносиця. День імені святкується 3 травня та 10 липня.

Значення та характеристика імені Яніна

Значення імені Яніна – “милість Божа”, “Бог милостивий”.

У дитинстві Яніна – слухняна, товариська, мила дівчинка. У неї багато подружок, з якими вона грає у дівчачі ігри. Її легко образити, але образи вона швидко забуває і прощає. Вчиться добре, але виходить це не за рахунок її зусиль, а завдяки хорошій пам’яті. Вчителі та батьки для неї не авторитет, вона може вчитися краще, щоб показати себе з хорошого боку хлопчику, який їй подобається. Дівчинка артистична і музикальна, любить танцювати, брати участь у шкільних концертах і спектаклях. Хвалькувата, любить, щоб їй заздрили оточуючі. Улюблениця батька, з цієї причини у дорослому житті вважає, що чоловік повинен ставитися до неї, як до принцеси і носити на руках у буквальному сенсі. У підлітковому віці у власниці імені подруг не багато, так як із-за своєї зайвої строгості і серйозності вона морально старше однолітків, їй з ними не цікаво спілкуватися. Часто застуджується.

Доросла Яніна – вітряна, емоційна, рішуча, вольова, активна. Береться за різні справи, при щонайменшій невдачі, кидає їх, не доробивши, поки не знайде справу по душі. Ось тоді вона відповідально й зосереджено береться за роботу. У неї добре розвинена інтуїція та спостережливість, її неможливо обдурити, перехитрити, вона бачить людей наскрізь, ніби навіть може читати їхні думки. З легкістю керує людьми за допомогою маніпуляцій. Незалежна, егоїстична особа, ніколи не слухає порад інших, завжди чинить так, як вважає за потрібне. У важкій ситуації контролює свої емоції і тримає себе в руках, в деяких випадках може стати агресивною. Може стати педагогом, лікарем, дипломатом, адміністратором, адвокатом, секретарем, менеджером, дизайнером, фотографом, косметологом, модельєром. У бізнесі Яніні супроводжує удача, тому вона зможе зайнятися нерухомістю. Або присвятити себе науковій діяльності.

Добре розбирається в чоловіках, виходить заміж по любові, але буде зовсім не проти, якщо чоловік буде ще і матеріально забезпеченою людиною, здатним утримувати сім’ю в достатку протягом усього життя. Найважливіше для Яніни – її сім’я, вона прекрасна, але через чур ревнива дружина, турботлива мама, відмінна господиня. Часто не знаходить спільну мову і конфліктує з родичами чоловіка. Зраду ні за що не пробачить, відразу обриває всілякі відносини.

Віддана друзям і близьким. Допоможе в будь-якій ситуації, чим зможе. Любить стильно одягатися, не шкодуючи коштів на свій зовнішній вигляд. Акуратна, охайна, в усьому любить порядок. Не байдужа до тварин. З дитинства захоплюється екстрасенсорикою і містикою.

Іменини:

3 травня, 10 липня

Зменшено-лагідний варіант

Янішка, Яніночка, Янінушка, Янінчик, Яночка, Янушка, Янчик, Ніночка, Нінушка, Нинуля

Скорочений

Янінка, Яна, Янні, Янка, Яня, Ніна, Нінка

За церковним

Івана

Колір

  • малиновий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

рубін

Метал

срібло

Рослини

каштан, півонія, дрік

Тотемна тварина

скорпіон

Риси характеру

самовпевненість, активність, стриманість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Яніна Жеймо ((1909 – 1987) радянська кіноактриса польського походження), Яніна Затуливітер ((1972 – 2005) Заслужений майстер спорту СРСР з художньої гімнастики), Яніна Корольчік (білоруська легкоатлетка (штовхання ядра), Заслужений майстер спорту Республіки Білорусь (2000)), Янін Янсен (нідерландська скрипалька), Яніна Чапе (сучасна американська художниця, фотограф)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: