Яна – значення і походження імені

Історія походження імені Яна

На думку більшості істориків, ім’я Яна – жіноча форма чоловічого імені Ян, яке походить від давньоєврейського імені Івана і означає «милість Божа». Сучасний варіант імені – Іван. Існують ще кілька версій походження імені. За однією з них, ім’я має східні коріння (в перекладі з тюрського мови – «душевна»). Інші джерела стверджують, що історія імені пов’язана з Давнім Римом, воно походить від імені римського дволикого Бога Януса. Звідси і наявність протиріч у характері власниці імені.

День ангела Яни – 10 липня, день пам’яті святої Іоанни Мироносиці, яка була віддана християнській вірі і слідував за Ісусом Христом. Після смерті Христа була однією з перших, хто почув від ангелів звістку про його воскресіння.

Коротка форма імені: Яночка, Януля, Януся, Янка.

Значення та характеристика імені Яна

Ім’я Яна звучить коротко, але сильно і впевнено, в його звучанні немає недомовленості. Початкова літера імені голосна «я», що задає їй тон, несе в собі сильну енергетику і говорить про самодостатності людини, про розвиненому почутті власної гідності. Друга літера імені – приголосна «н», що означає відповідальність за свої справи, вчинки. А завершальна голосна «а» надає імені енергії, активності, говорить про лідерські якості і прагнення до духовного і фізичного комфорту.

Ім’я наділяє свою власницю емоційністю і самовпевненістю. Яна не боїться відкрито виражати емоції і почуття. З самого дитинства вона звикла добиватися своїх цілей, маніпулюючи батьками, які не можуть встояти перед її величезною чарівністю і потурають усім примхам. Цінує свободу, самостійність і незалежність. Володіє впертим характером. Переконана, що завжди і в усьому права, а інші варіанти навіть не розглядає. Обожнює, коли на неї звертають увагу, кажуть компліменти, висловлюють захоплення. Любить свою зовнішність, ретельно стежить і доглядає за собою. Вона елегантна, артистична і може легко пристосуватися до будь-якої життєвої ситуації, знайти вихід і вирішити будь-яку проблему.

Яна – відкрита людина, готова до спілкування з оточуючими, займає активну позицію в житті, завжди сповнена енергії і готова прийти на допомогу. Проте, володіє запальним, навіть вибуховим характером.

Риси характеру імені Яна

Характер у Яни непростий. Вона рідко прислухається до думки і порад друзів, рідних і робить так, як хоче сама. Її характер не відрізняється постійністю, їй незрозумілим чином вдається бути емоційною і розважливою одночасно. Вона – індивідуалістка і дуже працьовита. Володіє лідерськими та вольовими якостями, прагне бути найкращою у всьому, бути авторитетом для інших. Лідер від природи, займає активну життєву позицію і завжди готова до боротьби за місце під сонцем. Але, цій сильній жінці властиві й хвилини слабкості, коли їй необхідні підтримка, увага близьких і улюблених людей.

Жінка, з ім’ям Яна горда і примхлива. Заради кохання готова на багато що. Якщо вона розчарувалася в когось або в щось, втратила віру, то стає безініціативною і песимістичною. Ім’я Яна наділяє свою власницю чудовою інтуїцією, вона легко підлаштовується під певну ситуацію, схильна до артистизму, володіє шармом. Будучи натурою емоційною, Яна дуже вразлива і чутлива, їй завжди вдається легко сходитися з людьми, знайти з ними спільну мову. Її тепло і душевність залучають і притягують людей. Поряд з цим, вона може бути свавільною і конфліктною, не може поступитися в суперечці, не виносить заборон або посягання на її волю і незалежність.

Сімейні та любовні стосунки Яни

Яна впевнено і легко почуває себе в чоловічому суспільстві, вміє маніпулювати чоловіками і знає всі їх слабкі сторони. Її привабливість, відкритість і чуттєвість вабить до неї протилежну стать, у неї завжди багато шанувальників протягом усього життя. Вона з легкістю використовує їх розташування для вирішення своїх матеріальних проблем, любить приймати подарунки, красиві залицяння і компліменти. Це темпераментна і влюблива натура, для неї важливо любити і бути коханою, без взаємності не представляє любовних відносин.

Чоловіків вибирає сильних, наполегливих, її гордість і самолюбство не дозволяють їй розмінюватися на легковажних чоловіків і несерйозні стосунки, без перспективи і продовження. Щоб приховати свою чуттєвість і сексуальність веде себе стримано й холодно, боїться проявити свої почуття. Намагається виглядати самодостатньою і незалежною, хоча, як ніхто потребує турботи і уваги люблячого чоловіка, який внесе в її життя спокій і стабільність. Як правило, заміж виходить рано, вибираючи чоловіки перспективного молодого людини або заможного чоловіка.

У сімейних відносинах прагне займати лідируючі позиції. З вольовим партнером, який любить незалежність, Яна, швидше за все, не уживеться. Її чоловік повинен бути терплячим, м’яким, поблажливим до її примх і емоційним сплескам, володіти великою витримкою. Ця жінка може яскраво і театрально виражати свої почуття, влаштувати сцену ревнощів. Любові віддається повністю, якщо розчарується в партнері – її життя стає безглуздою. Сім’я для неї – одна з головних цінностей життя. Намагається зберегти і зберегти сім’ю, незважаючи ні на що. Лише в колі сім’ї відчуває себе повноцінною жінкою, здатної дарувати ніжність і тепло. Яна – господарська і акуратна, любить добре влаштований побут. Це турботлива, обожнює своїх дітей мама, яка готова на все, заради їх благополуччя. А ось зі свекрухою у неї не завжди теплі і дружні відносини. Мама чоловіка не в захваті, що лідер у сім’ї – невістка, а не її син.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Яни

У Яни живий розум і відмінна інтуїція – ті якості, які визначають вибір майбутньої професії. Їй вдається швидко приймати вірне рішення, долаючи труднощі і перешкоди у будь-якій справі. Може стати успішною бізнес–леді, інтуїтивно відчуває, можна вкладати в справу гроші, володіє природною підприємницькою жилкою.

Така комунікабельна, відкрита особистість, як Яна, знайде своє покликання в професіях сфери спілкування та налагодження контакту з людьми. Серед жінок, з ім’ям Яна, багато успішних політиків, журналістів, юристів, менеджерів по обслуговуванню з персоналом, педагогів. Її відповідальність, відданість своїй справі, прагнення до досягнення мети і честолюбство сприяють швидкому кар’єрному зростанню та визнання керівництва.

Володіючи аналітичним складом розуму та прагненням до нових знань, може зробити чудову кар’єру в науковій сфері, займаючись дослідженнями у найрізноманітніших галузях.

Її творчий потенціал, креативність і харизма яскраво розкриються в дизайнерському мистецтві. Робота приносить їй задоволення, особливо якщо вона пов’язана з захопленням або хобі. Яна обожнює рукоділля: вишивання, в’язання, любить малювати, облаштовувати будинок і кулінарію.

Здоров’я Яни

У жінки, з ім’ям Яна, від природи міцне здоров’я, вона практично ні чим не хворіє, витривала. Спорт не займає важливу роль у її житті, але, незважаючи на це, вона довгі роки зберігає красу і чудову фізичну форму. Проблемне місце Яни – надмірна емоційність і нервозність, вона схильна до депресій, перепадів настрою.

Ім’я Яна для дитини

Дівчатка з ім’ям Яна – примхливі і уперті, люблять бути в центрі уваги, домагатися свого. Їх батькам можна побажати тільки терпіння. У дитинстві любить хвастнути, щоб опинитися на висоті, з нею мало хто хоче дружити з однолітків. Однак, її чарівність не залишає байдужим батьків, особливо батька, який розважає дитину, потураючи всім її примх і забаганок. Якщо Януся не отримала бажаного – влаштовує істерику. У шкільні роки не виявляє особливого інтересу до навчання, виною всьому лінь. По успішності займає положення «середнячка» в класі, але беруть активну участь в будь-яких шкільних заходах. З юного віку в ній потрібно розвивати інтерес до навчання і індивідуальні творчі здібності, як правило, всі дівчинки Яни талановиті.

Стаючи старше, Яна не перестає бути примхливою і вимогливою і веде себе, як розпещена дівчинка. Красива, яскрава і цікава, вона завжди в оточенні шанувальників, які заради неї готові виконувати всі вимоги. Самовпевнена і самозакохана дівчина знає собі ціну і прагне виглядати бездоганно, не шкодуючи коштів на одяг і косметику. Увага, обожнювання, захоплені погляди їй необхідні, як повітря. Зовні холодна і зарозуміла, в глибині душі – це чуйна і мила дівчина, з якою легко і цікаво спілкуватися. Вона володіє такими якостями як співчуття, щедрість, доброта, але не завжди їх виявляє. Якщо вам вдасться розташувати її до себе, вона виявить кращі сторони свого характеру. Їй з легкістю вдається пристосовуватися до будь-якій життєвій обстановці: якщо потрібно, то вона буде милим кошеням, а в разі необхідності може виставити гострі кігтики.

На характер Яни впливає той час року, в яке вона народилася.

Зимова Яна володіє впертим характером, вона завжди чітко йде до наміченої мети. Емоційна, запальна. У цієї дівчини завжди багато шанувальників, вибирає чоловіки спокійного і терплячого чоловіка, який зможе заспокоїти її вдачу.

Яна, народжена навесні, самолюбний і егоїстична. З цієї причини у неї невелику кількість справжніх друзів. Весняна Яна володіє витонченим смаком, граціозна, але зарозуміла.

Річна Яна – справжній ураган, має вибуховим характером. Дуже ранима, обидчива, довго переживає образи. Гордість не дає їй знайти компроміс і піти на примирення, змушуючи її страждати. З дитинства щедра, добра, завжди готова допомогти, несе тепло і любов оточуючих, любить тварин. Трудолюбива, володіє музичними здібностями.

Осіння Яна розсудлива особа, яка вміє контролювати емоції. Цінує чесність та порядність в людях.

Іменини:

10 липня, 28 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Янка, Яника, Яня, Яночка, Янка, Януля, Януся, Януша, Янушка, Янюша, Яника

Скорочений

немає

За церковним

Івана

Колір

  • малиновий

Планета

  • Плутон
  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін, смарагд, нефрит

Метал

олово

Рослини

каштан, півонія

Тотемна тварина

терміт

Риси характеру

незалежність, егоїзм, упертість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Яна Кандарр – німецька тенісистка, Яна Новотна – колишня професійна тенісистка, Яна (Тетяна) Дубинянська – російська і українська письменниця, Яна Есипович – російська актриса, Яна Аршавська – російська актриса театру і кіно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: