Яків – значення і походження імені

Історія походження імені Яків

Чоловіче ім’я Яків (Іаков) має дуже давнє походження. Це давньоєврейське ім’я, яке неодноразово згадується в Біблії. Біблійний Яків за переказами народився, тримаючись за п’яту старшого брата-близнюка Ісава. Брати були синами Ребеки і патріарха Ісаака. Життя цієї сім’ї описана в книзі Буття.

Ім’я Яків перекладається з івриту як «послідовник», «тримається за п’ятку», «по п’ятах» або «захистив Господь».

Це ім’я було дуже популярно в 19 і першої половини 20 століття. У імені Яків багато синонімів, наприклад, Яків, Якоб, Якобус, Акоп, Яковос, Якаб, Яго, Джаго. У арабів використовується ім’я Якуб, у англійців – Джейкоб, у французів – Жак, у італійців – Джакомо.

Значення та характеристика імені Яків

Яків – це хоробрий, рішучий, терплячий, вольовий і сильний чоловік. Йому притаманні такі риси характеру, як оптимізм, винахідливість, працьовитість, миролюбність, почуття гумору. Це досить розумний, розсудливий і самостійний чоловік. Він цінує свободу і незалежність. Яків здатний пробачити навіть підлість, він не мстивий. Він не любить конфліктів, але і від своєї точки зору просто так не відмовиться. Йому везе.

Негативними рисами Якова можуть стати відсутність романтизму, розважливість, гординя. Він не схильний до самоаналізу. Якову складно адаптуватися до нових умов або людям. Він вміє маніпулювати людьми в своїх цілях і використовувати зв’язки. Часто дружить тільки з корисними людьми. Яків меркантильний і заради наживи може переступити закон. Іноді здійснює безпринципні та жорстокі вчинки.

В дитинстві у Якова досить складний характер, так як він прагне до самостійності і не сприймає рад. Він володіє живим розумом і допитливістю, любить читати. Вчиться добре. Однак він неврівноважений і намагається привернути до себе увагу неординарністю.

Яків може досягти високого положення в суспільстві, ставши відомим політичним діячем. Це незмінний учасник мітингів та політичних дебатів. Любить спорт і веселощі, може стати спортсменом, тренером або тамадою на весіллях. Він хороший організатор. Часто може міняти професії, так як йому нудно вникати в тонкощі професійної діяльності. Може досягти успіху, працюючи журналістом, ювеліром, стилістом, перукарем, кравцем, режисером або винахідником. Також може досягти успіху в бізнесі.

З дівчатами Яків поважає і галантний. Він ніколи не образить дівчину, намагається бути м’яким і делікатним. Він доброзичливий і простий. Владні і грубуваті жінки йому не подобаються. У дружини Яків вибере розумну і господарську жінку, яка зможе стати хорошою матір’ю і зробити будинок затишним. Дружина повинна мати титанічним терпінням, розуміти чоловіка і вміти його прощати.

Іменини:

17 січня, 26 січня, 10 лютого, 11 лютого, 12 березня, 17 березня, 3 квітня, 6 квітня, 13 квітня, 17 квітня, 21 квітня, 23 квітня, 24 квітня, 4 травня, 13 травня, 18 травня, 27 травня , 4 червня 5 червня, 12 червня, 26 червня, 7 липня 13 липня, 22 серпня, 12 вересня, 15 жовтня, 22 жовтня, 23 жовтня, 3 листопада, 5 листопада, 14 листопада, 9 грудня 10 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Яшенька, Яшунька, Ясечка, Ясенька

Скорочений

Яша, Яшка, Яха, Яся, Яська

За церковним

Яків

Колір

  • червоний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

червона яшма

Метал

платина

Рослини

портулак, каштан

Тотемна тварина

як

Риси характеру

практичність, товариськість, чуйність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Яків (Иаков) I Шотландський ((1394 – 1437) король Шотландії з династії Стюартів), Яків Полонський ((1819 – 1898) російський поет, прозаїк), Яків Свердлов ((1885 – 1919) – російський революціонер, більшовик, голова Всеросійського Центрального Виконавчого Комітету), Яків Степовий ((1883 – 1921) справжнє прізвище – Якименко (Акименко); український композитор), Яків Сегель ((1923 – 1995) радянський актор, режисер і сценарист), Яків Хованський ((1869 – 1915) гірничий інженер, дійсний статський радник, директор Гірничого Департаменту)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: