Ян – значення і походження імені

Історія походження імені Ян

Ян – чоловіче ім’я єврейського походження, похідне від давньоєврейського Йоханан (Іван, Іоанн), що в перекладі означає “милість Божа”.

Вважається, що ім’я Ян є одним з фонетичних варіантів імені Іван.

За іншою версією ім’я Ян – похідне від давньоримського бога світла і сонця Януса. Саме тому в Шотландії його будуть трактувати, як “захисник”, в мовах тюркських народів – “покровитель”.

Це чоловіче ім’я набуло особливого поширення в західнослов’янських мовах народів (поляків, чехів, словаків), трохи менше у східних слов’ян (українців, білорусів, росіян) і південних (болгар).

Значення та характеристика імені Ян

Звичайно, ім’я обов’язково накладає відбиток на його носія, тому основними рисами характеру чоловіка, що носить ім’я Ян, є благородство, доброта, помірність і вроджена інтелігентність. Означає в перекладі “милість Божа”, Ян, здається, втілює якийсь ідеал, якому Господь сповна отсыпал позитивних рис характеру.

Ян – невиправний оптиміст: він вірить, що все, що не робиться, робиться на краще. Цю рису характеру чоловік пронесе через все життя, залучаючи цим своїм особливим позитивним типом мислення численних друзів, колег і просто знайомих.

Чоловік з ім’ям Ян зазвичай рафінований інтелігент: добре вихований, стриманий і освічений. У нього достатньо розуму для того, щоб не вказувати на чужі помилки, особливо на людях. Він толерантний та терплячий до такої міри, що нерідко може здатися безхарактерним. Однак це зовсім не так: Ян ніколи не дасть себе в образу. Він відповість дуже стримано і виважено, проте його “ні” сумніву не підлягає.

У Яна відмінне почуття гумору, завдяки чому він бажаний гість у будь-якій компанії. Ян також природжений лідер, який дуже любить командувати, але не терпить, коли намагаються керувати ним.

Ян – незалежний чоловік. Причому ця незалежність позначається не тільки в типі мислення, а і в способі ведення справ. Ян – природжений керівник. Він уважний, розуміє, проте суворий і вимогливий до того, що стосується роботи. Надмірна незалежність Яна може створювати проблеми, адже він ніколи не піде на компроміс у важливих для неї питаннях.

Професію Ян собі обирає сам, не прислухаючись до думки батьків чи знайомих. Він чітко знає, чого хоче, і йде до мети. Дуже часто з-за природженій допитливості Ян вибирає для себе професію дослідника, проте рідко досягає успіху. Найкраще Ян реалізується на посаді керівника: його чесність, прямота і безкомпромісність створюють чоловікові чудову репутацію.

Ян – чудовий господар і відмінний сім’янин. Для нього сім’я понад усе, тому Ян зробить все, щоб у дітей та дружини було все необхідне. Він люблячий чоловік і батько, для якого власні діти найкращі і найрозумніші, а тому завжди можуть розраховувати на батьківську підтримку. Неприємності в сім’ї можуть виникати через надмірну безкомпромісності і незалежності Яна, адже своєю позицією лідера він не поступиться нікому, навіть найближчим.

Ім’я Ян поширене в різних країнах. Найбільш відомими його представниками є: Ян Лакоста (придворний блазень), Ян I Ольбрахт (польський король), Ян Арлазоров (російський актор), Як Т’єрсен (французька мультиінструменталіст), Ян Баннінг (нідерландська ковзаняр), Ян Бломберг (норвезький музикант), Ян Белла (словацька композитор), Ян Гельмонт (фізіолог, лікар і теософ-містик).

Іменини:

24 січня, 17 березня, 24 червня, 1 липня, 2 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Янчочка, Янушка, Януля, Януша, Януся

Скорочений

Янчик, Янка, Яник, Яня, Янич

За церковним

Іван

Колір

  • золотистий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

агат

Метал

свинець

Рослини

трюфель

Тотемна тварина

дельфін

Риси характеру

прагматичність, непостійність, інтелект

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ян Якобсен – нідерландський приватир з Дюнкерка, Ян Баннінг – голландський ковзаняр, учасник чемпіонатів світу (1898) і Європи (1897), Ян Мандейн – фламандський художник епохи Ренесансу та північного маньєризму, Ян Берзін – радянський військовий і політичний діяч

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: