Яромир – значення і походження імені

Історія походження імені Яромир

Історія походження імені має давньослов’янські коріння. Ім’я утворене складанням двох смислових частин. Перша частина «ярий» має тлумачення “сильний, нестримний”, “могутній”, «неприборканий, шалений», «гаряче відданий чого-небудь», «завзятий», «старанний, захоплений». У стародавніх слов’ян слово «ярий» могло застосовуватися і в іншому контексті: «білий, світлий», «сонячний, ясний», «блискучий, яскравий» і було пов’язане з головним язичницьким божеством відомим як Ярило – бог Сонця. Другу частину імені «світ» крім прямого значення, трактують також як «спокій», «умиротворення», «відсутність ворожнечі», «спільність людей»; сучасний синонім – «всесвіт».

За іншою, менш популярною версією, ім’я Яромир має німецькі джерела. Це пов’язують зі схожістю звучання другий частини імен «світ»-«мар», що в перекладі можна трактувати як «славний», ” великий», «відомий». І дійсно, початковими носіями імені Яромар були князі Рюгена з слов’янського племені руян, які населяли острів Рюген у Балтійському морі (зараз належить сучасної Німеччини).

Значення та характеристика імені Яромир

Найбільш поширеним перекладом є «сонячний світ», але також в ім’я Яромир для новонародженого можна вкласти і трохи інший сенс: «відданий Господа», «патріот, що любить свою вітчизну».Проаналізувавши значення імені Яромир, можна з упевненістю сказати, що в дитинстві носій цього імені не доставить ніяких турбот і занепокоєння своїм батькам. Єдиний нюанс – це здоров’я, яке слід почати зміцнювати завчасно, т. к. Яромир може страждати захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Загартовування та спортивні секції підуть на користь ще й тому, що дитина буде жвавим і рухливим, і виплеск зайвої енергії принесе в домашню обстановку спокій. Яромир ні в дитинстві, ні в більш старшому віці не буде сумувати, зможе знайти будь-які компроміси для вирішення складних проблем. У своєму розвитку випереджає однолітків. Оточуючі його люди будуть цінувати його розсудливість, самодостатність і товариськість, які з віком не зникнуть.

Яромир чудово пристосовується до екстремальних умов від зміни місця роботи до переселення в іншу країну. Саме зміни мають сильний вплив на розвиток Яромира як особистості, завдяки чому він здатний розвинути в собі нові здібності і навіть таланти. Єдиний недолік Яромира в професійному плані – відсутність “комерційної жилки”. При своїх здібностях заробляти достатню кількість грошей, Яромиру краще не займатися діяльністю, безпосередньо пов’язану з ризиком.

Яромир ніколи не відчуватиме нестачі жіночої уваги, що йому дуже лестить. Але порядність Яромира не дозволить йому заводити відразу кілька романів, хоча і до шлюбу він не прагне. З віком ця легковажність проходить, він починає сам придивлятися до супутницям, щоб вибрати одну єдину жінку для створення міцної і надійної сім’ї. Він з радістю займатися вихованням дітей, щоб виростити з спадкоємця справжнього чоловіка, а дочці стати підтримкою і опорою. Дружина буде щаслива з Яромиром у шлюбі, т. к. він зможе знайти вихід з будь-якої проблемної ситуації і завжди буде залишатися гарантом спокійного і комфортного життя.

Іменини:

11 квітня, 28 травня

Зменшено-лагідний варіант

Яречек, Яскраво, Мірек, Світу, Яроушек, Яромирек

Скорочений

Ярош, Ярик, Ярек, Яру, Ярду

За церковним

Яромир

Колір

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин, топаз

Метал

платина

Рослини

плакуча верба

Тотемна тварина

дельфін

Риси характеру

оптимістичність, комунікабельність, дотепність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Яромир Голан (фігурист, представляв на спортивних змаганнях Чехословаччину, став бронзовим переможцем чемпіонату Європи 1966 року в дисципліні фігурного катання – танці на льоду), Яромир Ягр ((нар.1972) видатний чеський хокеїст, виступав в якості правого нападника. Вважається в світовому хокеї одним з кращих нападників. Володар численних нагород, кубків, неодократный призер чемпіонатів світу, двічі олімпійський переможець (золото, бронза).), Яромир Пршемыслович ((ок. 1040-1090) ім’я після рукоположення в єпископи – Гебхард; єпископ чеський Праги (1067-1090), родом з династії Пршемисловічей, був четвертим сином князя Чехії Бржетислава I. Став головою чеської єпархії, яка його зусиллями з’явилася після об’єднання Празької єпархії і Оломоуцької єпископства.), Яромир Шофр ((нар.1939) чеський кінооператор, є одним із засновників «Асоціації чеських кінематографістів». Був нагороджений у 2007 році «Чеським левом» і «Золотою камерою».), Яромир Блажек ((нар.1972) чеський футболіст, учасник збірної Чехії, амплуа – воротар. Учасник чемпіонатів Європи, світу, неодноразовий чемпіон Чехії, завоював бронзу в 2004 році на чемпіонаті Європи.), Яромир Ногавиці, Ярек Ногавиці ((нар.1953) чеський поет і композитор, вміє грати на різних музичних інструментах)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: