Есмира – значення і походження імені

Історія походження імені Есмира

Має мусульманські коріння. Є кілька версій походження імені Есмира. Одна з них – ім’я походить від назви давнього міста Ізмір, який виріс на руїнах ще античного грецького міста Смірна і дослівно ім’я Есмира перекладається як “з міста Ізміра”. Також всім відомо, що смірна – це пахощі, смола, яка має специфічний приємний аромат, використовується в медицині. Ім’я Есмира і Смірна дуже співзвучні (як і ім’я Миру). Маючи спільне походження, можна тлумачити ім’я Есмира як “запашна”,”ароматна”.

Також за однією з версій ім’я Есмира – скорочена форма від іспанського Есмеральда. У турецькій мові є слово “esmer” (темний), а ім’я Есмира трактується як “смаглява”.

Значення та характеристика імені Есмира

Дівчина з таким ім’ям має дуже м’який і поступливий характер, вона не зарозуміла, хоч і розуміє свою винятковість. Оптимістично дивиться на світ. Дуже творча і артистична особистість, яка любить жити в рух. Пасивне проведення часу – не для неї, спорт і будь-яка активність – це її стихія.

Есмира не любить нудної, рутинної роботи, їй потрібна різноманітність. Весела натура, яка не любить сидіти на місці – туризм, творчість, журналістика і навіть психологія. Есмира – любляча дочка, яка з повагою і трепетом ставиться до своїх батьків; вона чудова подруга, чуйна і добра. Вона любить проводити час в компанії друзів, товариська і завжди в центрі уваги. Але справжніх друзів в її оточенні – по пальцях перерахувати. Галасливі і веселі заходи – це для неї, але не нудні затягнуті екскурсії.

У відносинах Есмира шукає чоловіка, який не буде зневажати їй і командувати, вона за рівноправність. Її коханий повинен бути самостійним і впевненим у собі, часто вибір падає на старших чоловіків. Як би вона не проявляла свою сильну сторону, їй потрібно чоловіче плече, на яке завжди можна покластися. Есмира дуже любить дітей, вона буде чудовою мамою.

Есмира як батарейка, завжди сповнена життя і невичерпної енергії. До неї завжди тягнутися як хороші люди, так і заздрісники. Їй варто бути обережнішим до свого оточення. У Есмири твердий характер, дуже самовпевнена в собі і в своїх силах (і часто це дійсно так).

Іменини:

Не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Еся, Есмирочка, Есочка, Мирочка, Мірка

Скорочений

Міра, Есмі, Есме

За церковним

мусульманське ім’я – Есмира

Колір

  • пурпурний
  • жовтий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

смарагд, бірюза, кремінь, гематит

Метал

платина

Рослини

азалія, дурман, молочай, гранат, бегонія

Тотемна тварина

лисиця, ворон, павич, лань, корова, лелека

Риси характеру

енергійна, активна, оптимістична, турботлива, сильна, самовпевнена

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Есмира Рзаєва – голова організації молоді Азербайджану в Фінляндії; Есмира Маммадова – поетеса з Азербайджану; Есмира Ісмаїлова – білоруський журналіст, працює в Посольстві Азербайджану в Мінську.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: