Хадижа – значення і походження імені

Історія походження імені Хадижа

Ім’я Хадижа стало неймовірно популярним у всьому світі завдяки тому, що його носила перша і улюблена дружина засновника мусульманської релігії, Хадіджа бинт Хувайлід, яка до того ж і першою людиною на планеті, який прийняв іслам. Завдяки видатним особистим якостям і трепетним ставленням до неї пророка Мухаммеда, для прихильників ісламу це ім’я стало символом ідеальної дружини і відданою супутниці великого людини.

Складно однозначно час появи цього імені у арабів, воно прийшло в сучасний арабський з заподносемитских мов, де означало верблюда, який народився до терміну, слабкого і потребує турботи. Слово «Хидадж» могло позначати також доношенное, але погано сформоване копытное тварина.

Араби називали так не тільки слабких дітей, але і цілком міцних, здорових і зовні благополучних, бажаючи відвернути від них джинів і вберегти від пристріту.

Сучасні мусульмани, називаючи так доньку, припускають, що вона буде приваблива зовні, виросте доброю, мудрою і справедливою жінкою.

Значення та характеристика імені Хадижа

Хадижа з дитинства володіє прекрасною інтуїцією, вона не любить лестощі і прекрасно бачить справжні наміри людей. Завдяки цьому вона оточена вірними друзями, вона рідко помиляється з вибором супутника життя і добре справляється з веденням складного бізнесу.

Її дуже складно змусити щось зробити проти волі навіть у зовсім юному віці, але реально переконати, так як Хадижа вміє чути розумні аргументи. Вона тверезо і прагматично дивиться на навколишній світ, прагне мати власну думку, а в тому, чого не може зрозуміти сама, спирається на гідні авторитети.

Хадижа любить красиві наряди, вона багато і охоче займається своїм будинком, із задоволенням присвячує себе дітям. Вона може справити враження кілька холодної і навіть гордовитої, але при більш близькому знайомстві стає зрозуміло, що це тільки відстороненість. Краса і чарівність Хадижы привчають її відгороджуватися від світу, так як вона буває дуже затребувана, і їй важко переносити постійну увагу часом дуже нав’язливих шанувальників.

Хадижа — незамінний співробітник, вона досконало знає свою справу, уміє миттєво включитися в роботу, але не любить залишати щось незавершеним. Вона часто стає начальником завдяки розуму і таланту приймати стратегічно правильні рішення.

Вона з великим задоволенням подорожує, багато читає про традиції інших народів, досить легко переносить зміну роботи або переїзд в нову країну, любить подивитися на звичні речі з нового ракурсу.

Хадижа дивовижним чином поєднує тверезий погляд на речі і романтизм. Вона здатна на шалену пристрасть, хоча здається дуже раціональною і навіть розважливою. В шлюбі Хадижа делікатно і трепетно створює для коханої ідеальні умови, не принижуючи його контролем або недовірою. Жінка з таким ім’ям буде прекрасною дружиною для поета чи політика, тому що вона тонко розуміє творчої людини поруч, але не розчиняється в ньому, залишаючись цілком самостійною особистістю.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Хадижочка, Хатижка

Скорочений

Хаді, Хадди, Хати, Хати

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • білий

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

опал, перли, янтар

Метал

золото, платина

Рослини

кедр, бук

Тотемна тварина

верблюд, вовк, борсук

Риси характеру

інтуїція, розум, прагматичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Хадіджа бін Хувайлід – перша дружина пророка Мухаммеда; Хадіджа Ель Акель – ізраїльська актриса; Хадіджа Шей Хакко – американська кіноактриса; Хадижа Ред Сандер – американська актриса; Хадіджа Осман-бек кизи Гаибова – азербайджанська піаністка; Хатидже Аслан – турецька акторка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: