Максиміліан – значення і походження імені

Історія походження імені Максиміліан

Максиміліан – чоловіче ім’я, походження і значення якого досить неоднозначні.

Так, існує кілька версій походження цього онима. За однією з них Максиміліан – ім’я латинського походження, споріднене Максим. І дійсно, якщо простежити етимологію слова, то побачимо, що Максиміліан і Максим мають спільний корінь – maximus, що в перекладі означає “найбільший”, “величний”. Однак, незважаючи на явну спорідненість, імена Максим та Максиміліан позиціонують як різні, що підтверджується і тим, що в церковному календарі два імені існують незалежно один від одного і відзначають іменини в різний час. Так, чоловіки з ім’ям Максиміліан святкують іменини 17 (4) серпня.

Інша версія виводить ім’я Максиміліан від давньоєврейського “посланець богів”.

Це чоловіче ім’я набуло поширення в різних мовах, чим пояснюється значна кількість скорочених і зменшувально-ласкательых варіантів: Максим, Максимко, Максик, Макс, Максимилианчик, Максимильяно, Максюта, Максюша.

Значення та характеристика імені Максиміліан

Звичайно, ім’я людини обов’язково накладає відбиток на його долю, характер і звички. Виходячи з етимології онима Максиміліан, можна цілком впевнено стверджувати, що чоловіки, які носять це ім’я, максималісти до мозку кісток. Все, що вони роблять, вони прагнуть довести до досконалості, до ідеалу. Звичайно, ця ключова риса характеру здатна приносити як успіх, так і значно ускладнювати життя, адже ідеалів в цьому світі не існує.

У дитинстві Максиміліан – досить спокійний дитина, яка не доставляє батькам зайвих клопотів. Він урівноважений, витриманий і розважливий. Хлопець зазвичай добре вчиться в школі, однаково встигаючи з усіх предметів. Проте вже в старших класах Максиміліан чітко визначає для себе пріоритети і починає приділяти особливу увагу тим наук, з якими в майбутньому пов’язує свою професійну діяльність.

Як показує досвід і спостереження, найчастіше Максиміліан вибирає для себе професії, пов’язані з точними науками: інженера, програміста, фінансиста, медика. Максиміліан може бути цілком успішним і в творчій сфері, зокрема в літературній діяльності.

Однак яку б професію не обрав для себе чоловік, в кожній з них він буде намагатися реалізуватися по максимуму і досягти вершин. Чесність, справедливість і розсудливість Максиміліана сприяють просуванню по кар’єрних сходах, тому досить швидко Макс займає керівну посаду. Проте надмірна відвертість і впертість здатні зіграти з Максом злий жарт, адже Максиміліан ніколи не поступиться у принципових для нього питаннях, не піде на компроміс із власною совістю, навіть якщо це буде коштувати йому кар’єри.

Макс – людина, яка захоплюється всім новим, прагне йти в ногу з часом, а тому дуже часто не доводить розпочате до кінця, оскільки йому здається, що воно вже втратило актуальність. Не досягнувши успіху в певній справі, Макс не розчаровується, а активно займається пошуками чогось нового, ще більш цікавого і перспективного.

До вибору супутниці життя Максиміліан підходить з усією відповідальністю та ретельністю, а тому пошуки займають багато часу. Зазвичай чоловік одружується пізно, намагаючись зважити всі “за” і “проти”. Одружившись, Макс перетворюється в зразкового сім’янина, чудового чоловіка і уважного батька. Нерідко сім’я для нього – найважливіше, а тому він починає менш уважно ставитися до роботи і перестає приділяти їй весь вільний час.

Ім’я Максиміліан поширене в різних країнах. Найбільш відомими його представниками є: Максиміліан Волошин (поет, живописець), Максиміліан Яблоновський (таємний радник, сенатор), Максиміліан Пельегрино (аргентинський футболіст), Максиміліан Баденський (німецький військовий, політик), Максиміліан Кітнер (архітектор), Максиміліан Уйтелки (словацька шахіст), Максиміліан Штейнберг (російський композитор), Максимильяно Нуньєс (аргентинський футболіст).

Іменини:

12 березня, 4 серпня, 14 серпня, 17 серпня, 18 серпня, 26 серпня, 22 жовтня, 25 жовтня, 27 жовтня, 29 жовтня, 4 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Максюша, Маку, Сіма, Максимильянка

Скорочений

Максим, Макс, Максик, Макся, Максюта

За церковним

Максиміліан

Колір

  • ліловий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

обсидіан

Метал

залізо

Рослини

срібляста тополя, дика гвоздика

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

обдарованість, емоційність, чарівність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Максиміліан I, Фердинанд Максиміліан Йосиф фон Габсбург ((1832 – 1867) ерцгерцог Австрійський, імператор Мексики з 10 квітня 1864 по 15 травня 1867 під ім’ям Максиміліана I), Максиміліан Робесп’єр ((1758 – 1794) відомий сучасникам як Непідкупний або Скажена Гієна (у своїх ворогів); один з лідерів Великої Французької революції, глава якобінців), Максиміліан Волошин ((1877 – 1932) ім’я при народженні – Максиміліана Кирієнко-Волошин; російський поет, перекладач, художник-пейзажист, художній і літературний критик, громадський діяч українського походження), Максиміліан Шелл ((нар.1930) – видатний австрійський актор, продюсер і режисер)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: