Мойсей – значення і походження імені

Історія походження імені Мойсей

Ім’я Мойсей відомо ще зі Старого Завіту. Звідти вона й бере своє походження. Перекладається як «я взяла його з води».

За легендою Старого завіту, жорстокий єгипетський фараон наказав вбивати усіх новонароджених хлопчиків з роду Ізраїля, оскільки боявся, що в майбутньому вони зберуть військо проти влади Єгипту. Ріки крові, сліз були в ті часи. Багато намагалися вберегти своїх дітей від жорстокої волі фараона. Але вдалося це лише одній жінці. Вона сховала колиска з немовлям в очеретах річки Ніл. По щасливою випадковості поблизу виявилася сама дочка фараона. Дівчина знайшла хлопчика і виховала як свого сина. Дитину назвали Мойсей – дитя, взяте з води.

Мойсей став великим єврейським пророком, об’єднувачем ізраїльського народу, засновником іудаїзму. Досі спасителя шанують юдеї з усього світу.

Ім’я зустрічається в багатьох народів. У євреїв це Мойше, Мойша, на Кавказі – Мовсес, англійська форма – Мозес. Аналогічний персонаж зустрічається в Корані – ісламський пророк Муса. У Україні ім’я не одержало популярності.

Значення та характеристика імені Мойсей

З малих років Моїс на хорошому рахунку у дорослих. Це добрий, слухняний дитина. Любить рухливі ігри, але уникає суперечок з однолітками. У школі старанний учень. Старанно готується до занять, виявляє активність і інтерес до матеріалу, що вивчається. З батьками довірчі відносини. Ставши дорослим, часто відвідує отчий дім і зберігає прекрасні відносини з сім’єю.

По мірі дорослішання стає трохи нерішучий у прийнятті рішень. Довго зважує всі за і проти, веде внутрішню боротьбу. Тому чоловікові варто уникати керівних посад. Та він і не прагне бути лідером. Підійде робота, зв’язана з ручною працею. Молодий чоловік старанний, терплячий. Варто звернути увагу на такі професії, як столяр, тесляр, слюсар, кондитер, масажист.

Мойсей, як правило, цурається конфліктних ситуацій, але коли справа дійшла до спору, зуміє спокійно відстояти свою точку зору. Легко знаходить аргументи, захищає свою правоту. Виступає в ролі опонента скандаліста не починає розбрат першим.

Чоловік ухиляється від галасливих компаній і суєти. На вечірках воліє спостерігати за подіями з боку. Ризик, небезпека, пошук пригод – це історія не про Мойсея. Він обережний, розсудливий. В екстремальних ситуаціях може проявити слабину і піддатися паніці.

У представника імені геть відсутня меркантильний інтерес до людей. Він чесний, щирий, безкорисливий. Ці риси цінують оточуючі люди, близькі, рідні. Заздрісники можуть скористатися добротою молодої людини. Всупереч зрадництва Мойсей зберігає віру в людей.

Хороший сім’янин, вірний чоловік. Але абсолютно скупий в прояві почуттів, не вміє дарувати компліменти, проявляти ніжність до жінки. Незважаючи на це, дівчата люблять юнака за ясність намірів, прагматичність, невигадливий характер. Він стає надійним супутником на все життя.

Іменини:

27 січня, 7 лютого, 8 березня, 30 квітня 8 серпня, 10 вересня, 17 вересня, 11 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Моше, Мося, Моня, Моїс

Скорочений

Мойша, Мозес

За церковним

Мойсей

Колір

  • червоний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір

Метал

олово

Рослини

верба, лаванда

Тотемна тварина

верба, лаванда

Риси характеру

доброта, старанність, відповідальність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Кахана Мойсей (Мозеш) Генріхович (1897-1974) – угорський поет і письменник; Крокував Мойсей Хацкелевич (відомий як Шагал Марк Захарович) (1887-1985) – російський і французький живописець; Мойсей Вайнберг Самуїлович (1919-1996) – радянський композитор, народний артист РРФСР; Кертіс Мозес Ешлі (1808-1872) – американський мікології і ботанік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: