Владислава – значення і походження імені

Історія походження імені Владислава

Ім’я Владислава є парною формою чоловічого імені Владислав. Воно має давньослов’янські коріння і утворилося від двох слів – “володіти” і “слава”. Стародавні слов’яни зберігали традицію прославляти людей і давати їм произвища, які потім ставали особистим іменем або прізвищем. Можна припустити, що прабатько імені зробив щось велике, що його славу вирішили увічнити. Від Владислави сталося два самостійних імені – Влада і Лада.

У православних святцях імені Владислава немає, але так як це парне ім’я Владиславу, то для Владислави прийнято вважати святим покровителем сербського князя Стефана Владислава. Сербський князь був відомий своєю ласкою і добротою до мандрівникам, бідним і хворим. Він побудував монастир, де пізніше помер і був там похований.
При хрещенні Владислава буде дано співзвучне православне ім’я. Іменини дівчина з ім’ям Владислава відзначає 7 жовтня.

Зменшувально-пестливі форми: Влада, Лада, Владочка, Слава, Вадя, Владя, Владушка.

Значення та характеристика імені Владислава

Ім’я Владислава має безліч версій свого значення. За однією з версій воно означає “володіє славою”. Ця версія найбільш поширена.
Наступна версія говорить про те, що Владислава означає “володіє славою Господньою”, що в принципі співзвучно з першим тлумаченням.

У перекладі з чеської Владислава означає “правляча зі славою”
Всі тлумачення значення імені вірно підходять до характеру Владислави. Вона природжений лідер, на все має свою власну непохитну думку. Владислава просто народжена для того, що вести натовп за собою. З неї вийде розумний і успішний керівник.

У неї досить вибуховий темперамент, несамовито вона не контролює свої емоції. Вона може посваритися з людиною і після зовсім не шкодувати про це, вважаючи, що завжди права. Вона не піде першою на примирення, їй простіше викреслити людину зі свого життя, ніж визнати свою неправоту. Владислава дуже сильна і смілива дівчина, вона не боїться нічого і нікого. Незважаючи на надто грубий характер, Владислава дуже жаліслива і жаліслива. Вона готова безоплатно допомагати тим, хто по-справжньому потребує від кожного зробленої доброї справи відчуває неймовірний підйом сил і приплив радості.

На першому місці для неї сім’я, все інше не так важливо. Дівчина з ім’ям Владислава стане чудовою матір’ю, яка як шуліка порве за своїх дітей. Вона так само цінує своїх батьків і беззаперечно слухається їх у дитинстві. У дорослому віці вона намагається не суперечити рідним, а м’яко донести до них свої аргументи.

Владислава дуже любить відпочинок, але віддає перевагу відпочинок пасивний. Для неї сон до обіду найкращий варіант. У Владислави сильно розвинена інтуїція, яка часто допомагає їй на життєвому шляху.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Владиславочка, Владиславушка, Владочка, Владушка, Славочка, Славушка, Ладочка, Ладушка

Скорочений

Владя, Влада, Вадя, Владиславка, Ладя, Лада, Ладка, Слава

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • зелений

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз

Метал

мідь, бронза

Рослини

липа, гвоздика

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

обов’язковість, миролюбність, доброзичливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Владислава Сауренко – актриса театру, Владислава Луцевич – заслужений діяч культури Білорусії, Владислава Малаховська – член Спілки композиторів Санкт-Петербурга, Владыслава Маркевичувна – польська піаністка і музичний педагог

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: