Віталіна – значення і походження імені

Історія походження імені Віталіна

Віталіна – це жіноче ім’я, утворене від чоловічого імені Віталій, що в свою чергу походить від латинського Vitalis – “життєвий”, “необхідний для життя”, “сповнений життя”.

Зверніть увагу, що слово Віталіна має той же корінь, що і вітамін – речовина, необхідна для життя. Отже, можемо зробити висновок, що Віталіна – жінка життєдайна, життєстверджуюча і прославляє життя.

Окремі ресурси стверджують, що Віталіна та Віталія насправді є одним і тим же ім’ям в різному фонетичному оформленні, оскільки обидва імені є похідними від чоловічого Віталій.

Оскільки імені Віталіна нема в церковному календарі, то іменини не відзначаються.

Ім’я Віталіна досить рідкісне, тому для нього не характерна різноманітність варіантів і зменшувально – пестливих форм: Виталинка, Виталиночка, Ліна, Линочка, Лінка, Віталька, Віта, Витка, Вітуся, Витуля, Тала.

Окремі дослідники стверджують, що Ліна, Віта можуть виступати і як цілком самостійні імена.

Значення та характеристика імені Віталіна

Звичайно, походження і значення імені обов’язково відбиваються на долі його носія, здатні привносити в життя людини нові грані, почуття, переживання.

Якщо виходити з того, що ім’я Віталіна виводять насамперед від латинського “життя”, то напрошується висновок про домінування в характері жінки таких рис характеру, як оптимізм, життєрадісність, надія і самостійність.

У Віталіні дивним чином поєднуються чіпка ділова хватка і витончена жіночність, самостійність, незалежність і м’якість.

Ім’я Віталіна принесе власниці чимало сюрпризів: красива, вишукана жінка, що носить це ім’я, в критичних життєвих ситуаціях здатна взяти на себе функції чоловіка, нарівні з ним виконувати роботу і ділити відповідальність.

Віталіна – ніжна і м’яка жінка, яка не прагне до лідерства. Вона розумна, самолюбна і рішуча, проте використовує свої вольові якості тільки тоді, коли впевнена у результаті, в тому, що її зусилля не пропадуть даром.

Жіночна Віталіна хоче захисту і надійного тилу, які, як вважає жінка, може забезпечити їй сильний чоловік. Супутника життя Віталіна вибирає дуже ретельно. Краса або просто привабливість для неї зовсім не аргумент. На думку Віталіни, основними якостями чоловіки повинні бути розум, життєва мудрість і вміння забезпечити сім’ю. Саме тому обранцем Віталіни зазвичай стає успішний, добре освічена людина, зазвичай, значно її старше, якого вона могла б поважати.

У Віталіни добре розвинена інтуїція, тому важливі рішення вона приймає правильно на підсвідомому рівні. Жінка, що носить це ім’я, відзначається емоційністю та експресивністю, які нерідко межують з артистизмом. Можете бути впевнені: якщо Віталіна чого захотіла, то обов’язково доб’ється бажаного будь-якими доступними способами.

Віталіна – хороша господиня, але домашні справи захвату не викликають. Так, у неї завжди прибрано в квартирі, діти доглянуті, їжа приготовлена, однак обмежена тільки домашнім господарством Віталіна щасливою не стане. Вона хоче відчувати свою необхідність, причому може реалізуватися в будь-якій професії.

Відомі люди, що носять ім’я Віталіна: Віталіна Дяченко (тенісистка), Віталіна Буніна (танцівниця), Віталіна Сидоркіна (фотомодель), Віталіна Власова (архітектор).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Виточка, Витушка, Витонька, Виталиночка, Виталинка, Витечка, Линочка, Линушка, Линочек, Талечка, Талюшка, Таленька

Скорочений

Віта, Витка, Вітя, Ліна, Лінка, Линок, Таля, Таліна

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

гірський кришталь

Метал

золото

Рослини

осика, ломикамінь

Тотемна тварина

електричний вугор

Риси характеру

рішучість, чарівність, самостійність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Віталіна Дзоз ((нар.1951) депутат Верховної Ради Криму 4-го скликання (2002-2006)), Віталіна Буніна ((нар.1999) танцюрист (бальні танці). Разом зі своїм партнером Семеном Хржановским вона є володаркою двох золотих медалей Відкритої першості Німеччини зі спортивних танців. В її активі перемог: Кубок ЦСК і «Динамо», перше місце на ХІV відкритому Міжнародному турнірі «СЛАВА РОСІЇ», перші місця в конкурсах «Віват, Росія!», «Слов’янський бал» і в престижних змаганнях на Кубок Миколи Озерова, «Вогні Москви», «Ритм».), Віталіна Ламова ((нар.1999) танцюрист (бальні танці), танцює в парі з Антоном Власовим), Віталіна Сидоркіна (фотомодель), Віталіна Власова (архітектор, дизайнер)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: