Віолетта – значення і походження імені

Історія походження імені Віолетта

Віолетта – жіноче католицьке ім’я. Етимологи стверджують, що сталося воно від латинського слова Viola, перекладається як “фиалочка”. У 14-15 століттях у країнах, де говорили на латині, так називали дівчаток, що народилися навесні, під час цвітіння квітки фіалка, або давали таке ім’я власниці синьо-фіолетових очей. Найбільш поширена в Південній Америці і країнах Європи, в нашій країні це досить рідкісне ім’я. У православних святцях такого імені не існує, тому при хрещенні Віолеті дається інше ім’я. У католиків покровителькою імені вважається Віолетта Джиолини, яку язичники стратили за віру.

За іншою версією передбачається, що ім’я Віолетта походить від італійських чоловічих імен Violetto і Violo і саме вони є прабатьками даного жіночого імені. Також існує версія, що Віолетта – це зменшувально-пестливе від імені Віола, що згодом стало самостійним ім’ям.

Значення та характеристика імені Віолетта

Значення імені Віолетта – “фіалка”, “фіалочка”, “емоційна”, “рішуча”.

У дитинстві Віолетта – дуже розумна, розважлива, енергійна, рішуча, уперта, безстрашна дівчинка, добре розвинена. Але дуже ранима, глибоко переживає домашні скандали. Любить батьків і тварин, допомагає мамі робити справи по дому. У школі дуже активна, бере участь у всіх заходах, скрізь любить бути першою. Вчиться на “відмінно”, при цьому не докладаючи ніяких зусиль. Рано стає самостійною, не любить однолітків, намагається знайти компанію постарше, смілива, наполеглива. Любить, коли їй надають увагу і захоплюються її талантами, досягненнями і красою.

Віолетти – дуже красиві, привабливі, стильні жінки. У них відмінний смак, шарм і стиль, любить комфорт, мистецтво, розкіш. Вміє бути милою і чарівною. Найкоротший шлях до її серця – це лестощі. Дуже товариська, любить заводити вигідні знайомства. Не потребує грошей, зазвичай вони самі з легкістю приходять їй у руки, так як Віолетта – дуже везуча людина. Витрачає гроші, не озираючись, тому старість може зустріти в бідності.

Велелюбна, влюблива і непостійна, тому може не один раз вийти заміж. Чоловіки їх ревнують, свекрухи не люблять. Якщо чоловік її сильно любити, то цілком може стати хорошою матір’ю і дружиною, відмінною господинею. Своїх дітей любить і балує.

Обожнює великі, гучні компанії, знаходиться в центрі уваги, завжди в курсі всіх справ близьких і друзів. Вислухає кожного, але своїми проблемами ні з ким не ділиться, вважаючи за краще вирішити їх самостійно. Але справжніх друзів у неї не багато. І тільки вони знають, що Віолетта – дуже чутлива натура, іншим здається, що їй не вистачає душевної теплоти.

Хворіти у Віолетти немає часу, тому у неї відмінне здоров’я, але якщо за ним не стежити, можуть виникнути проблеми з серцем.

Цілеспрямована, активна, енергійна, практична, знайде вихід з будь-якої ситуації. Якщо справа їй по душі, то дуже старанна, з головою йде в роботу. Може зробити відмінну кар’єру в мистецтві, туризмі. Любить танці, музику, схильна до іноземних мов. Може стати хорошим керівником, психологом, викладачем, аналітиком, дизайнером, екскурсоводом, навіть стюардесою або медсестрою.

Не кожній власниці імені Віолетта подобається своє ім’я, вони вважають його занадто вигадливим. Іменини – 3 травня, 29 жовтня.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Виолка, Олюша, Виолетка, Віола, Витуля, Вітуся

Скорочений

Ола, Оля, Віла, Вела, Вета, Віта, Туся, Воля, Летта, Віца

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма

Метал

залізо

Рослини

чебрець

Тотемна тварина

жираф

Риси характеру

рішучість, прямота, суперечливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Віолетта Сабо (британська розвідниця SOE), Віолетта Кесада (кубинський спринтер), Віолетта Трыкова (українська актриса театру і кіно, телеведуча), Віолетта Кошева ((нар.1940) російський політичний діяч)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: