Вікторія – значення і походження імені

Історія походження імені Вікторія

Вікторія – жіноче ім’я, що походить від латинського victoria – “перемога”.

Ім’я Вікторія користується великою популярністю не тільки в слов’янських мовах – воно дуже поширене в країнах Західної Європи і Америки.

Популярність імені зумовила виникнення ряду похідних і зменшено-пестливих варіантів: Вікта; Виктуся; Віка; Викуша; Віта (Вітя) Витуля; Вітуся; Витуша (Вітюша); Витана; Тора (Торуючи), Торі, Тоша; Туся.

Значення та характеристика ім’я Вікторія

День ангела Вікторії – 12 березня, 12 вересня, 23 грудня.

Так хто ж така Вікторія? Як її ім’я потрапило в християнський церковний календар?

Вікторія асоціюється у звичайної людини з римською богинею перемоги Вікторією (у давньогрецькій міфології – Ника). Безперечно, міфологічна складова займає провідне місце при трактуванні імені, проте в християнській традиції прийнято говорити про інших історичних осіб, які носили це ім’я – кількох мучениця Вікторії.

Так, в історії християнства відомо принаймні про чотирьох жінок, які носили це ім’я: Вікторія Ефеська, Вікторія Солунская, Вікторія Никомидийская, Вікторія Кулузская.

Про перших трьох інформації вкрай мало: немає якихось конкретних даних про їх життя і мученицької смерті. Можна припустити, що вони постраждали в часи перших переслідувань християн за правління імператорів Деція та Діоклетіана.

Більше інформації збереглося про Вікторії Кулузской. Відомо, що вона постраждала від аріан за віру Христову в Північній Африці. Вважається, що Вікторія була молодою жінкою, яка приєдналася до християн, за що і поплатилася: її схопили і жорстоко катували переслідувачі церкви. Чоловік намагався переконати Вікторію відмовитися від віри в Христа хоча б заради дітей, проте вона категорично відмовилася. Мучителі залишили її в спокої тільки тоді, коли подумали, що вона мертва. Однак Вікторія вижила і зцілилася від всіх завданих їй ран.

Риси характеру імені Вікторія

Звичайно, ім’я людини впливає на долю його носія: воно формує ставлення до себе та інших, а також, можливо, закладає основні риси характеру, адже людям з однаковими іменами ми часто приписуємо ті ж позитивні або негативні риси.

Тому і не дивно, що Вікторія насамперед сприймається як переможниця, як особа дуже цілеспрямована, наполеглива і навіть свавільна.

Вважається, що маленька Віка в дитинстві дуже нерішуча і непомітна: вона уникає гучних дитячих компаній, не любить рухливих ігор. Вона не прагне вчитися, моментами навіть замикається у своєму затишному світі, не впускаючи туди нікого, крім, можливо, батьків. Це спокійна, трохи повільна, флегматична дівчинка, схильна до періодичного відчуження, причини якого часом не можуть пояснити навіть найближчі люди.

З часом ситуація кардинально змінюється: Вікторія починає усвідомлювати, що може впливати на оточуючих, тому приділяє самоствердження особливу увагу. Вона доглядає за собою, розвиває впевненість і наполегливість, проте внутрішнє почуття невпевненості ще довго не залишить Вікторію, а тому, щоб не виявити його на людях, жінка починає поводитися демонстративно зухвало.

Вікторія – за життя бунтарка, тому обов’язково знайде якийсь коник, де буде заперечувати все і всім.

У школі Вікторія зірок з неба не вистачає, вона такий собі середнячок, який в принципі все встигає, проте особливої тяги до навчання не проявляє. З часом Вікторія розставляє пріоритети, цілеспрямовано заповнює прогалини в освіті, щоб займатися справою, яку вона для себе обрала.

Нерідко Вікторія справляє враження наполегливою, завзятою, навіть хитрою, проте в душі все одно вона залишається трохи невпевненою в собі і сором’язливою.

Вікторія – особа раціональна: вона сто разів подумає перед тим, як щось зробити. Вона прихована і не схильна демонструвати свої справжні почуття на людях: нерідко важко однозначно стверджувати – Вікторія просто задумалася чи сердиться на когось.

Вікторія енергійна і наполеглива, вона завжди готова кинути виклик і з честю вступити в боротьбу. Ця жінка чітко ставить мету і впевнено йде до неї: ніхто і ніщо не в змозі вплинути на його вибір.

Вважається, що на характер Вікторії накладає відбиток час року, в яке народився жінка. Так, “осінні” Вікторії – дуже практичні і зібрані; “літні” – романтичні і схильні моментально закохуватися; “зимові” – амбітні і навіть самозакохані; “весняні” – підступні і загадкові, непередбачувані й імпульсивні.

Сімейні та любовні стосунки Вікторії

Вікторія – зазвичай красива жінка, привертає увагу чоловіків. Вона усвідомлює свою привабливість і сповна її використовує, коли це вигідно, однак ображається, коли тільки привабливість називають її ключем до успіху. Вікторія впевнена, що люди повинні цінувати її прагматичність і розум.

До вибору супутника життя Вікторія також підходить раціонально: вона шукає чоловіка, який за життя був переможцем, організував їй затишок і матеріальний достаток.

Заміж Віка явно не поспішає, що й не дивно, адже важливі рішення вона схильна довго обдумувати. У любовних стосунках також проявляється невпевненість Вікторії: навіть вийшовши заміж, вона довго не може з’ясувати, чи не помилилася з вибором. І справа тут зовсім не в завищених запитах Вікторії, а в природженій особливості сумніватися у всіх і у всьому.

Вдало складеться шлюб у цієї жінки з чоловіком, який буде уважним, терплячим. Чуйний, виконує всі забаганки Вікторії, відвертий чоловік здатний перетворить жінку: вона розкриється і знайде упевненість. Однак один проступок з боку чоловіка – і крихку рівновагу буде порушено.

Вікторія дуже любить дітей, і, якщо не складаються стосунки з чоловіком, то всю свою любов жінка виливає на дитину. Не завжди ця гіперопіка і сліпа материнська любов йдуть дитині на користь: часто він росте розбещеним і примхливим.

З родичами чоловіка свавільна й примхлива Вікторія рідко вибудовує хороші стосунки, тому ідеально, коли молода сім’я живе окремо.

Вважається, найбільш вдалий шлюб Вікторії можливий з чоловіками, які носять імена: Володимир, Михайло, Семен, Сергій. Менш вдалим – з Олександром, Дмитром, Юрієм, Віталієм, Григорієм.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Вікторії

Незважаючи на значення імені, Вікторія рідко стає лідером, адже її наполегливість і навіть конфліктність часто не подобається людям, тому підтримки у важливих справах Вікторія не знайде. Вона важко сходиться з людьми, тому професії, які вимагають злагодженої командної роботи, їй явно не підходять. Ідеальною для Вікторії буде робота, в якій вона здатна самореалізуватися і досягти результату одноосібно, тому з Вікторії вийде хороший вчитель, відповідальний інженер, уважний лікар, скрупульозний вчений, чудовий програміст, продавець, референт.

Організаторські здібності дозволяють Вікторії стати хорошим керівником, однак вроджена імпульсивність, довільність і конфліктність можуть стати серйозною перешкодою на шляху кар’єрного зростання. Тут перед Вікторією постає дилема: або взяти себе в руки і контролювати кожен жест, кожне слово, або змиритися з роллю рядового працівника.

Успіх до Вікторії приходить в зрілому віці, можливо, тому, що з роками Вікторія стає більш урівноваженою, менш імпульсивною, здатної контролювати свої почуття та вчинки.

Вікторія часто йде на відкритий конфлікт із начальником, однак, отримавши раз відсіч, жінка заспокоюється і затихає. Нерідко вона веде себе зухвало, любить покритикувати колег, за що, зрозуміло, особливої любові до неї в колективі не спостерігається.

Позитивними рисами Вікторії є порядність і доброта, і добре, якщо колектив здатний оцінити ці її якості – тоді їй простяться всі інші недоліки характеру.

Здоров’я Вікторії

Щодо здоров’я Вікторії однозначної інформації в Мережі немає: окремі ресурси стверджують, що нічим, важче звичайної застуди, Вікторія не хворіє, інші ж джерела приписуються їй різні болячки, такі як: ревматизм, артрит, цукровий діабет.

Якщо підсумувати всю наявну інформацію, то карта здоров’я Вікторії буде виглядати так: маленька Віка часто має ослаблений імунітет, тому до неї так і липнуть різні ангіни, бронхіти та тонзиліти; у старшому віці у Вікторії виявляються проблеми з нервовою системою, вона стає вразливою до стресів і депресій; у літньому віці жінка має всі шанси заробити ревматизм, холецистит або цукровий діабет, можливі проблеми з очима.

Окремі ресурси в Інтернеті вказують на сприйнятливість жінки, що носить ім’я Вікторія, до хвороб в залежності від пори року, в яке вона народилася. Так, вважається, що “зимові” Вікторії схильні ревматизму, “літні” – стресам і затяжної депресії, “весняні” – діабету, “осінні” – проблем з травленням.

Ім’я Вікторія для дитини

Ім’я Вікторія завжди користувалося великою популярністю в усьому світі, тому практично кожна країна пропонує свій аналог міжнародного імені: традиційно повне ім’я Вікторія, скорочений варіант Торі (в США), Vittoria (в Італії).

Називаючи дитину цим ім’ям, батьки несвідомо прагнуть передати їй лідерські якості і прагнення до перемоги, які, на жаль чи на щастя, не завжди притаманні кожній жінці, що носить це ім’я.

Ім’я Вікторія носили і носять представниці різних професій та станів: Вікторія (британська королева), Вікторія Бекхем (співачка, актриса і модельєр), Торі Спеллінг (актриса), Вікторія Пратт (акторка і фотомодель), Вікторія Ярцева (лінгвіст), Вікторія Ковальчук (художниця), Вікторія Платова (російська письменниця), Вікторія Азаренко (тенісистка), Вікторія Ернандес (нхл).

Іменини:

12 березня, 23 березня, 29 квітня, 8 травня, 12 вересня, 24 жовтня, 17 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Вікочка, Викуша, Вікуся, Викуля, Виктюшка, Викторка, Витуля, Вітуся, Вітюша

Скорочений

Віка, Вікта, Виктуся, Віта (Вітя), Вікі

За церковним

Ніка

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

лазурит, бурштин

Метал

мідь

Рослини

тирлич, мімоза і кедр

Тотемна тварина

жаба, джміль

Риси характеру

логіка, відповідальність, рухливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Королева Вікторія, царювала у Великобританії з 1837 по 1901 рік. Вона стала монархом з самою тривалою історією правління – майже 64 роки. Вікторія Бекхем – нині відомий дизайнер одягу, англійка. Це яскрава представниця свого імені. Нерішуча в дитинстві, вона стала розкутішою і помітною співачкою в юності. Всі знають одну з найбільш яскравих молодіжних дівочих груп – Spice Girls. Зараз Вікторія – популярний дизайнер одягу та ікона стилю. Вона чудова дружина і мати. Але при цьому успіху одного разу вона зізналася в інтерв’ю, що не любить свою посмішку і досі соромиться камер. Чи це не та сама внутрішня невпевненість, яка все життя переслідує власниць цього імені? Вікторія Абріль – кіноактриса, балерина, іспанка. Вікторія Токарєва – російська письменниця. Вікторія Циганова – російська співачка. Вікторія Дайнеко – російська поп-співачка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: