Весна – значення і походження імені

Історія походження імені Весна

Походження цього прекрасного імені стає зрозуміло будь-кому, хто знає хоч одну слов’янську мову. Ім’я Весна походить від слов’янської назви теплого часу року, наступного за зимою холодами.

Напевно, саме так наші предки називали довгоочікуваних дітей, народжених з першим весняним зігріває сонцем.

Ім’я аж ніяк не рідкісне для балканських країн. У Болгарії, Сербії, Хорватії, Македонії ніхто не здивується і не буде перепитувати, як звати. У цих країнах поширені імена, що мають пряме значення в слов’янських мовах. Ми, на жаль, втратили цю традицію.

У імені можливі два варіанти вимови: з наголосом на перший склад Весна і на останній склад Весна. Зустрічаються і схожі імена Весенія, Весняна, Весея.

Значення та характеристика імені Весна

Ім’я Весна у всіх слов’янських мовах означає «весна». Весна, веснянка, весень — це теплу пору року, сезон, який йде після зими і змінюється влітку.

Пряма характеристика імені в мові полегшує його розуміння і підсилює характер певними рисами. Сприйняття слова «весна» наділяє володарку аналогічного імені ніжністю, легкістю, жіночністю.

Весна не буде жорсткою і вольовий, закритої або амбітною. Ні, це саме втілення жіночності, любові, мудрої сили і світла. Така дитина з дитинства радує послухом, незважаючи на активність і пустощі, увагою до деталей, до слова старших, до всього живого і прекрасного.

Дівчинка буде харизматична, але ласкава і ніжна. Ніякої зайвої бурі емоцій і ексцентричності. Жіноча глибина і мудрість, музикальність, велика роль інтуїції — все це допоможе Весни знайти своє місце в житті.

Схильність до музики і взагалі будь-якої творчості, до спілкування і допомоги рослинам, дітям і тваринам відкривають широкі можливості у виборі професії. Весна трудолюбива, наполеглива, може довго і старанно працювати заради мети.

Ніхто не очікує, що це повітряне створення здатне на кар’єрне зростання, відстоювання своєї позиції, подолання труднощів заради улюбленої справи. Всі ці якості допоможуть Весни забезпечити собі і родині фінансову стабільність.

В любові їй щастить. Не можна сказати, що Весна влюблива. Швидше, непостійна. Але рівно до того моменту, поки не вибере «своєї» людини. Їй важливо знайти саме споріднену душу. Статус, гроші або досягнення чоловіки її не так притягують, як вміння відчувати її настрій, готовність ставити її інтереси на перше місце.

Її дім — це втілення затишку і веселощів. Це справжнє місце сили для її численної родини. Адже Весна може зібрати під одним дахом не лише чоловіка і дітей, але і старших родичів, друзів та однокласників діток, дюжину котів і собак, гостящих подруг і т. д. Вона добра мама, турботлива і чуйна дружина і гостинна господиня.

Незважаючи на такий стан речей, Весна ніколи не загрузне в побуті, завжди буде в курсі цікавих подій, молода душею і розумом. Тому у Весни багато справжніх друзів, а найкращі подруги стають майже сестрами. Весна сама вирішує свої проблеми, рідко просить допомоги, але завжди цінує добро.

Іменини:

Ім’я не християнське. Іменини не святкуються. Але можна відзначати пам’ятний день імені під час весняного рівнодення, 20-21 березня.

Зменшено-лагідний варіант

Весенька, Веся, Веська, Весняшка, Веснянка, Весночка, Еся, Весенка

Скорочений

Веся, Еся

За церковним

немає

Колір

  • золотистий
  • жовтий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

берил, гірський кришталь

Метал

золото

Рослини

мати-й-мачуха, тополя

Тотемна тварина

ластівка

Риси характеру

легка, добра, працьовита

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Весна Парун – знаменита поетеса з Хорватії, закінчила факультет філософії, видано кілька збірників її любовної і громадянської лірики; Весна Вулович – бортпровідниця, якій належить світовий рекорд: вона вижила, впавши з розбитого літака на висоті 10 000 метрів; Весна Йованович – американська художниця, графіка, акварель: роботи змальовують людське тіло і органи, сполучені з світом природи або техногена; Весна Крмпотич – хорватська письменниця, пише філософські книги, кілька з них випущені російським видавництвом “Лабіринт”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: