Ванесса – значення і походження імені

Історія походження імені Ванесса

Історія цього імені пов’язане з двома легендами, але достеменне походження залишається загадкою. Перша легенда відноситься до ХVІІІ століття, періоду творчості всесвітньо відомого англійського письменника Джонатана Свіфта. Автор книг просто вигадав красиве жіноче ім’я, склавши перші склади прізвища та імені знайомої дівчини, до якої відчував теплі почуття. Звали даму серця Естер Ваномри і, спочатку, ім’я Ванесса була придумана саме для неї.

До нещастя, Естер трагічно загинула і, через кілька років після її смерті, письменник назвав ім’ям Ванесса героїню поеми.

За іншою легендою ім’я Ванесса походить від назви роду прекрасних метеликів. Ця історія виникла вже в XIX столітті, коли був відкритий новий рід і отримав ім’я грецького божества Фанес, що перекладається як «явище». Згідно з цим тлумаченням, ім’я Ванесса означає «метелик», «явлена, що з’явилася, що виникла».

Найбільшу популярність ім’я набуло вже в XX столітті, особливо в його другій половині. Так, наприклад, у Німеччині, впродовж кількох десятиліть, ім’я Ванесса входило в десятку найпопулярніших імен.

Значення та характеристика імені Ванесса

Дівчинка, яка отримала ім’я Ванесса, відрізняється неймовірною допитливістю з самого раннього віку. Вона тягнеться до всього прекрасного, дуже тонко відчуває гармонію навіть у дрібницях. Це робить дівчинку досить творчою натурою, емоційної, готової ділитися своїми враженнями з оточуючими. Якщо ж нікому розділити її захоплення, Ванесса не переживає, а залишається наодинці з собою і з захватом, займається творчістю. Такий відхід у себе часто закінчується самотністю, втратою друзів.

У підлітковому віці приходить розуміння своєї особливості, відмінності від інших, що не радує, а навпаки, призводить до ще більшої замкнутості. В цей час відбувається найбільш повне занурення Ванесси у творчість, мистецтво, у все, що дарує дівчинці радість і захищає від чужого їй світу.

З віком з’являється впевненість у собі, заснована на самоповагу, яке завжди присутнє в Ванессі. Творчість спонукає до звершень, розвивається цілеспрямованість і наполегливість. Багата внутрішня життя і прагнення до досконалості, дозволяють дівчині реалізувати себе в будь-якій творчій професії.

Для оточуючих Ванесса завжди залишається загадковою, таємничою. Її люблять і цінують як тонко відчуває, цікавого людини, співрозмовника, друга. До шлюбу Ванесса не прагне. Її самодостатність настільки велика, що вона цінує свободу набагато більше, ніж шлюбні узи. Однак, якщо чоловікові все ж вдається підкорити її серце, Ванесса відповість з властивою їй пристрастю. При цьому не варто очікувати, що жінка перетвориться на відмінну домогосподарку. Це буде цікава життя, повна подорожей, різноманітних подій, але без рутинних домашніх турбот.

Оскільки ім’я Ванесса створено штучно, церквою воно не визнано і не згадується в святцях. Тому, при хрещенні, дівчинку нарікають другим ім’ям.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Вані, Нессі, Ессі, Есса, Ванесска, Ванессочка, Эссичка

Скорочений

Несс, Ессі, Есса

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

рубін

Метал

срібло

Рослини

береза

Тотемна тварина

лебідь

Риси характеру

чуттєва, цілеспрямована, оптимістична, емоційна

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ванесса Мей, відома скрипалька з Англії; Ванесса Шанталь Параді, французька актриса і співачка; Ванесса Феррарі, гімнастка з Італії, чемпіонка світу; Ванесса Джеймс, фігуристка; Ванесса Рей, актриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: