Ванда – значення і походження імені

Історія походження імені Ванда

Ім’я Ванда має польське і західнослов’янські коріння. Типово польське ім’я зустрічається крім Польщі в Прибалтиці, Словаччині, Чехії, Румунії, Болгарії, Україні, рідко в Європі і Росії. Існує три основні версії появи імені Ванда.

За однією версією, Ванда — це похідне від назви річки Вісли латинською мовою «Vandalus», що співвідноситься зі знаменитими племенами вандалів. За другою версією, ім’я Ванда має литовські корені за назвою жіночого міфічного божества. Богиня Wanda відрізнялася грізним характером і негативною роллю в житті людей. А за третьою — ім’я Ванда походить від назви риболовних снастей, сіток, неводів, сіток з гачками, загалом, всяких пристосувань для лову риби: на честь легендарної Ванди, дочки Крака — засновника одного з найбільших і найдавніших міст Польщі Кракова, який був рибалкою. Вважалося, що його красуня донька заманювала женихів своєю красою немов сітками і неводами, тому її так і прозвали.

Ім’я не мало поширення в Польщі, поки в середині 19 століття на хвилі романтизму і звернення до Середньовіччя не стало з’являтися в польському мистецтві. Після виходу відразу двох опер з назвою «Ванда» ім’я давньої королеви стало відомим і популярним. Зараз зустрічається в Польщі та країнах, тісно пов’язаних з польською культурою. У Україні вважається рідкісним.

Значення та характеристика імені Ванда

Значення імені Ванда від латинського «vandalus» — «вандал» (назва стародавнього германського племені, зруйнував Рим). Ще ім’я Ванда може означати литовського назва давньої богині Wānda. Або від польського “wānd” — “мережа, невід”, яке походить від староголландського “want'” – “рибальська мережа”, що згідно з легендою про Ванді має переносне значення “принадна, уловлювальна красою”.

Ванда ім’я яскраве, але спокійний. Тверде і ясне, як стукіт сосен на вітрі. Характер у Ванди твердий, сильний. Вона відкрита світу, але бажає встановлювати свої порядки. Цілісна, доброзичлива і активна натура. Захисниця правди і справедливості.

В дитинстві може проявляти упертість, характерна, відстоює свою думку. Лаяти марно, зробить зло. Батькам доведеться проявляти терпіння, мудрість, шукати підхід, пояснювати. Але такі моменти — не часте явище.

В цілому, Ванда досить добрий, веселий і позитивний чоловік. Вона спокійна, жіночна. Але кілька тверда і прямолінійна, їй може не вистачати такту, чуйності, емпатії. Може командувати і нав’язувати свою думку. Але не від егоїзму і владності, а тому, що вважає це правильним і корисним.

У школі Ванда активістка і заводила, може успішно займатися спортом, волонтерством, хоровим співом, спортивною гімнастикою, танцями. У неї багато друзів, є і прихильники, але вони теж швидше її друзі. Ванда завжди в компанії хлопців. Такі дружні почуття одного разу зможуть перерости в любов.

Сім’я Ванди — це її тил. Чоловік і діти — команда, де Ванда і тренер, і психолог, і лікар, і підмінний гравець. Сім’я і стосунки з ближнім колом спілкування з оточуючими і колегами дуже важливі для самовідчуття Ванди. Якщо в цій сфері все добре, то і Ванда в порядку. Вона готова потрібне приділити увагу і турботу кожному, хто їй дорогий, хто потребує допомоги й поради. Люди це відчувають і тягнуться до Ванді, відповідають добром на добро.

До роботі, кар’єрі або хобі Ванда ставиться з самовіддачею та відповідальністю. Вона дуже працьовита, зібрана, деловита, розумна. Її чекає успіх у будь-якій справі, на будь-якому терені. До терпенью і праці, які все перетруть, додається її активність, інтелект, зв’язку, вміння бути лідером або частиною команди. Впертість і впертість дівчинки Ванди поступаються місце мудрості та життєвого досвіду жінки.

Іменини:

У Православ’ї немає такої святої. Католицькі іменини Ванди 23 вересня. Можна хрестити схожим ім’ям (Віра, Варвара, Іоанна) і відзначати іменини в день пам’яті цих святих.

Зменшено-лагідний варіант

Вандочка, Ванди, Вандя, Вандуся, Вандушка, Ванюша, Вандетта, Вандося, Дося, Ваня, Вана

Скорочений

Вандя, Вана, Дося

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • смарагдовий
  • коричневий
  • золотий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

бурштин

Метал

мідь

Рослини

ромашка, сосна

Тотемна тварина

ведмідь

Риси характеру

сильна, тверда, добра

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ванда Якубовська – жінка-режисер з післявоєнної Польщі, вціліла в Освенцімі і зняла фільм про жахи нацизму “Останній етап”; Ванда Андрієвська – польський музикознавець і педагог з Петербурга; Ванда Ботнарь – директор великого виноробного бізнесу “Кубань-вино”; Ванда Руткевич – легендарна жінка-альпініст, загинула, підкоряючи Кіліманджаро, здолала 8 з 14 восьмитисячників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: