Валерія – значення і походження імені

Історія походження імені Валерія

Дослідники стверджують, що ім’я Валерія походить із Стародавнього Риму. Встановлено, що римлянки не мали особистих імен, а отримували жіночу форму родового імені. Так сталося і з ім’ям Валерій (Валеріус), яке носили члени знатного патриціанського сімейства. Володіючи сабинскими корінням, рід стояв біля витоків Республіки і проіснував аж до падіння Римської імперії. Він дав світові багато державних діячів, історика Валерія Антія, оратора Месалу Корвіна, знамениту дружину і матір імператора Валерію Мессалину.

У III ст. н. е. за приналежність до християнської церкви була страчена свята Валерія (Калерія) Палестинська або Кессарийская. За два століття до неї мученицьку долю обрала латинянка Валерія Міланська. Католики шанують пам’ять Валерії Лиможской або Аквітанської (IV ст) та Африканської (V ст.).

З поширенням християнства воно перестало бути спадковим, дісталося дамам різної національності у віддалених куточках Європи і Азії. Видозмінилося в окремих країнах до Валері, Валериа, Валерыя, Валеріана.

На Русі було відомо з Х століття, але не користувалося популярністю. З числа представників сильної статі нарекались в основному ченці. Лише в XIX ст., коли в Україну прийшли іноземні імена, до нього повернувся інтерес. Модним стало після 1960-х рр. В 2012 р. потрапила у десятку найбільш затребуваних. Зменшувальні варіанти: Лера, Лека, Леруся, Леруня, Валя, Ваку, Вава.

В список видатних його носіїв увійшли льотчик – ас Хомякова – єдина жінка, що збила вночі ворожий бомбардувальник часів Другої світової війни, піаністка і композитор Авербах, вчений – філолог Порохова, актриси Голіно, Заклунна, політик Новодворська, співачка Барсова, письменниці Герасимова, Цвєтаєва і не тільки.

Значення та характеристика імені Валерія

Латинська основа «валео», що означає: «здорова», «міцна», «багата», «впливова», «має перевагу», «могутня», «значуща». На відміну від «Валентина», акцент зроблено на могутності, влади.

Фоносемнтический аналіз виявляє міць, активність, велич, красу і позитивний настрій в його звучанні. Викликає асоціації зі світлом, хоробрістю, гучною музикою, гімном, яскравими картинами. Не позбавлене простоти. У зверненні «Лера» і схожих зосереджена делікатність, жіночність, зате «Вава» і «Вака» звучать войовничо, ймовірно, тому зустрічаються рідше.

Зміст і фонація, наявність чоловічого аналога свідчать про те, що його власниця може проявляти мужність, але при цьому не втрачає женскости.

На думку тлумача П’єра Руже, його приглушеність позначається на енергетичному потенціалі: вібрація 94 000 к/с при випромінюванні 88%. З-за цього Валерії часом не вистачає життєвих сил, витривалості.

Астрологи пов’язують його з планетою мудреців – Меркурієм і сузір’ям Лева. Талісмани – смарагд, яшма, малахіт; колір – фіолетовий; тварина – кінь; рослини – каштан, черешня; квітка – півонія; стихія – вода.

Риси характеру імені Валерія

Лера разюче непередбачувана і мінлива. Ще в дитинстві її настрій змінюється миттєво: вона безтурботна і весела, то – задумлива і сумна. По мірі дорослішання ці якості загострюються. Виною всьому підвищена чутливість і вразливість її особистості.

Насторожено ставиться до людей, але якщо висловить довіру, то стане вірним турботливим другом. Здатна пробачити провини, але зрада перетворить її у небезпечного ворога. Можлива продумана, відстрочена помста.

В її натурі досить теплоти й добра, але подарує їх вона тільки кільком гідним. Оцінює людей майже безпомилково, зауважує нещирість і знаходить приховані мотиви вчинків. У неї розвинена інтуїція – проникливість дозволяє їй розгадувати складні хитросплетіння подій, обдурити її складно.

Валерії товариські, їм подобається лідерство, увагу компанії. Вони привабливі, задерикуваті, але проявляють імпульсивність і запальність. Їх гнів проходить швидко, як правило, не приховують образ.

Доля не завжди балує Леру, на її частку випадають різні випробування, але вона переносить їх з честю. Ця особа – сміливий «боєць» і амазонка. Навіть дивно як така твердість поєднується з душевною вразливістю. Епізодично схильна до меланхолії, але свої переживання приховує від оточуючих.

У Лери гострий розум, почуття гумору, вона практична і судить про все тверезо. Рішучість і честолюбство поєднуються з готовністю ризикнути, авантюризмом.

Періоди пожвавлення у неї чергуються з занепадом сил, коли вона відновлюється за читанням, кулінарією та іншими заспокійливими заняттями.

Сімейні та любовні стосунки Валерії

Носій імені пристрасна і влюблива, нею рухають виключно емоції, а не розрахунок. З протилежною статтю Лера теж рвучка і неочікувана в поведінці. Тому перші закоханості і романи закінчуються для нього розчаруванням.

Не кожен чоловік бере її вдачу, і виявляється в змозі оцінити добросердечність. Але коли знаходиться подібний людина, Валерія обдаровує його ніжністю. У скрутну хвилину підбадьорює чоловіка, знає, як втішити його і підвищити самооцінку. Від її чоловіка знадобиться витримка, ініціативність та вміння бути надійним.

До народження дитини підходить відповідально, кілька років готується до ролі матері. Як чудова господиня Лера створює затишок у домі, справляється з вихованням дітей, воліє проводити час з рідними, але щасливе сімейне життя затьмарює її ревнивість. Порок загрожує шлюбу. До того ж контакт зі свекрухою складається часом проблематично. На повторне заміжжя неохоче погоджується, однолюб, розлучення переносить важко.

Валерія сексуальна, але суперечлива: кидається від еротичного запалу до відчуженості. Її коханець повинен бути уважним і чуйним. В юності вона встигає змінити не одного фаворита, в сексі шукає нових відчуттів, обожнює експерименти. Інтимна близькість для неї – пригода і значуща частина подружжя одночасно.

Прекрасний союз утворюється з Анатолієм, Борисом, Семеном, Марком, Кирилом, Альбертом та Владиславом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Валерії

Робота важлива для власниці імені, сприяє реалізації талантів, завоювання місця в суспільстві. Напористість допомагає їй досягти успіху в праці. Валерія – природжена підприємниця, чудово веде переговори, планує стратегію, обережна з фінансами. Прагнення до незалежності спонукає її відкрити свою справу.

Обирає спеціальності менеджера, керівні посади. Бажано, щоб її професія була пов’язана з людьми: педагог, лікар, продавець, секретар, юрист, працівниця галузі обслуговування або банку.

Прихильність до дітей робить з неї ідеальну співробітницю дитячого садка, гувернантку. Завдяки акуратності стає обов’язковим бухгалтером або фінансистом.

Нестримна фантазія, схильність до гуманітарних наук нерідко призводить її до мистецтва та літератури: з неї виходить блискуча співачка, вокалістка, діячка шоу-бізнесу, сочинительница, сценаристка, скульптор або архітектор.

Комфортно відчуває себе в сфері дизайну, стилю, перукарського ремесла.

Для успішної кар’єри їй потрібно звикнути до систематичності, не піддаватися мінливості настрою, стежити за циклами працездатності. У такому разі вдасться поєднувати службу з домашніми обов’язками.

Здоров’я Валерії

Значення імені в цілому відповідає фізичному стану його власниць. Рідко хворіють на застуду навіть у ранньому віці. Однак, вони часто беруться за непосильні завдання, виснажують їх. Від цього страждають нерви, неодноразово відбуваються зриви.

Уразливі нирки, репродуктивна й ендокринна система. Іноді з’являється проблема зайвої ваги і супутня їй анорексія.

Лера буває алергіком, чутлива до екологічної обстановці. Цій жінці необхідно правильне харчування, повноцінний відпочинок, перебування на свіжому повітрі. Важливо уникати інфекційних хвороб, отруєння токсинами, переохолодження та інших факторів, що провокують захворювання крові, до яких вона схильна.

Валерії слід вести активний спосіб життя, боротися з нерухомістю та стресами, виїжджати на природу. Добре позначаться на самопочутті гімнастика, біг, плавання. Рекомендовано звільнятися від негативних емоцій, а в разі хронічної втоми – відправитися в подорож.

Ім’я Валерія для дитини

Маленька Лерочка чуйна, добра і життєрадісна дочка. Але батькам доведеться долати її капризи. Не можна порівнювати дитину з однолітками, давати їй оцінку, враховуючи її вразливість. Місія дорослих – підтримати її, навчити спілкуватися, взаємодіяти з іншими дітьми. Знадобляться творчі та групові ігри. Дівчинці доведеться за смаком відвідування гуртків, участь у шкільній самодіяльності.

Наректи Валерією можна первістка: при появі братів і сестер вона знайде приємну можливість опікати їх на правах старшої.

Ім’я сприятливо в комбінації з по батькові Артемівна, Вадимівна, Валеріївна, Геннадіївна, Денисівна, Максимівна, Євгеніївна, Святославівна.

Вважається, що так годиться називати народжених під знаками Овен, Риби, Водолій або Близнюк.

Іменини відзначаються 20 червня.

Іменини:

6 травня
20 червня

Зменшено-лагідний варіант

Лерушка, Лерчик, Лерочка, Леруня, Леруся

Скорочений

Лера, Лерка, Леруха, Лека, Валя, Валера

За церковним

Валерія

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат

Метал

срібло, алюміній

Рослини

каштан, півонія

Тотемна тварина

кінь, жук-скарабей

Риси характеру

енергійність, самостійність, непостійність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Валерія Володимирівна Барсова (1892-1967) – російська оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано), народна артистка СРСР; Валерія Анатоліївна Герасимова(1903-1970) – російська радянська письменниця; Валерія Заклунна — радянська і українська актриса театру і кіно, Народна артистка Української РСР, Народна артистка Росії; Валерія – сучасна естрадна співачка, увійшла в список 10-і найкрасивіших жінок сучасної Росії; Лера Козлова — співачка; Валерія Кудрявцева – ведуча

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: