Валентина – значення і походження імені

Історія походження імені Валентина

Ім’я Валентина прийшов із Стародавнього Риму, де зараховувалося до родових, і вимовлялося як Валентінус. Як багато античні імена, стало затребуваним у християнських країнах у зв’язку із вшануванням святих. Мучениця Валентина (Алевтина) Кесарийская або Палестинська постраждала за віру в III століття н. е.., і її культ поширився в Західній Римській Імперії та Візантії.

Існує думка, що слово більш старе і походить від індоєвропейського кореня «вал» – «який має силу».

В Європі жіноча і чоловіча форма – Валентин стали однаково популярними, а ось на Русі так називали в основному дівчат. За статистикою і сьогодні дівчаток, які іменуються Валями, в сім разів більше, ніж хлопчиків. У той же час за кордоном спостерігається зворотна тенденція, дам з цим ім’ям можна зустріти лише в Польщі, Італії, Словаччини, частково в Німеччині та Норвегії. Тому жіночий варіант іноді розглядається як виключно український. Можливо, це пояснюється народним повагою слов’ян до святої Валентини, покровительці бранців, заступниці, допомагає у будь-якому починанні. Традиційно на іконі діва зображується з пшеничними колосками.

Ласкаві звернення Валя, Валя, Валюша, Тіна, Валентинка, Валюха різноманітні і складні, вони відображають тривалу практику їх вживання.

Герой СРСР льотчиця Гризодубова, перша жінка-космонавт Терешкова, балерина Калиновська, актриси Сперантова, Сєрова, Архангельська, диктор Леонтьєва, громадська діячка Гаганової, волейболістка Виноградова і багато інші славетні жінки носили це ім’я.

Астрологи пов’язують його з планетою Венерою і сузір’ями Риб і Діви. Йому відповідає палітра кольорів: червоний, синій, зелений, бірюзовий, блакитний і рожевий. Талісманами визнані перли і сердолік; з рослин відповідає – верба; з квітів – лілія і незабудка; з птахів – голуб.

Значення та характеристика імені Валентина

Ім’я перекладається з латини як «сильна», «здорова», «життєздатна». Санскритська версія трактує його майже аналогічно. У звучанні розкривається його проста краса. Ймовірно, тому воно більш популярно в Україні, особливо у сільській місцевості, що в ньому чується саме здоров’я, пишність, простота і доброзичливість. Його не можна віднести до суто маскулінним або фемининным, в ньому немає виразної мощі або активності, але відчувається стабільність і надійність. З точки зору психології, такі фонетичні властивості і зміст сприяють гармонійному розвитку особистості.

«Валя» більш експресивно, в ньому відчувається велич, блиск і радість. Форма «Валюша» несе відтінок беззахисності, вона ніжна і легка.

У звучанні звернень закладена вібрація 120 000 к/с при випромінюванні 97%, що говорить про гарну енергетиці, потенціал і духовності таких жінок.

Риси характеру імені Валентина

Відмінна риса Валентини – доброта, вона проявляється з дитинства. Маленька Валя дружелюбна, без проблем спілкується з однолітками, любить рухливі ігри, але слухняна. У міру дорослішання у неї посилюється жертовність і щедрість: неодмінно прагне комусь допомогти, співчуває і співпереживає, іноді на шкоду власним інтересам. Деколи її турбота і поради стають навіть настирливими, але вона необтяжлива, приємна у спілкуванні, дружить з різними людьми.

Дані персони володіють практичним розумом, азартні та запальні. Але напади гніву у них проходять швидко. Постійно знаходяться в пошуку чогось нового, відверті, але при несприятливих обставинах схильні до замкнутості. Вони безпосередні і живі, люблять створювати затишок і приймати гостей. Вміють бути серйозними і зібраними.

Творчі пориви Валентини завжди носять прикладний характер, з неї виходить чудова рукодільниця. Її не віднесеш до цілеспрямованим індивідів, але вона домагається бажаного. Вольовий та впевненою в житті їй часто доводиться долати труднощі, але вона не сумує. На її долю впливають глобальні зміни та епізодичні негаразди.

Головний її недолік – впертість, у деяких осіб сполучається з самовпевненістю. Разом з тим вона высокоморальна і для неї цінна чесність. Періодично пліткує, але без шкоди для оточуючих. Будучи прагматиком, не прислухається до інтуїції. Кілька обидчива, уважна до дрібниць. На схилі років буває похмурою.

Сімейні та любовні стосунки імені Валентина

Валя жіночна, але її привабливість заснована не стільки на помітною зовнішності, скільки на привітності і добродушність. Вона скромна, але знає толк у флірті. Рідко користується своєю владою над чоловіками. Віддає перевагу одного коханої людини натовпу шанувальників, романтична, мріє про ідеального партнера.

Заміж виходить по любові, а її симпатія нерідко виникає у відповідь на прихильність залицяльника. Ранній шлюб обіцяє невдачу і закінчується розлученням. Помилка в пошуку супутника життя виникає з прагнення до химерного вчинків кавалерів, які йдуть в розріз з їх особистими якостями.

Якщо ця дівчина не знайде в молодості свого судженого, то велика ймовірність, що вона до кінця днів буде незаміжньою. Пізніше вступ у шлюбний союз теж виявляється нещасливою.

Валентина – вірна дружина і зразкова мати. Здається, що вона народжена для цих ролей і доля домогосподарки робить її по-справжньому щасливою, але за умови, що чоловік її цінує. Самовідданість її особистості виражається і в шлюбі, тому потрібно, щоб чоловік не зловживав цим властивістю, виявляючи взаємну участь.

Любов до дітей змушує її присвячувати їм чимало часу. Вона не терпить самотності і коли ті виростають, переносить свої зусилля на онуків. Опікує хворих і літніх родичів, у тому числі з боку чоловіка.

Секс важливий для Валі, але емоції стоять на першому місці. Їй приносить задоволення віддаватися, дарувати себе коханому.

Вдала партія з Валентином, Олександром, Глібом, Володимиром, Іваном, Сергієм і Семеном.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Валентини

Власниці даного імені домашні, служба менш цікава їм, ніж сімейні цінності, але вроджена працьовитість і старанність перетворює їх у сумлінних робітників. Їх стихія – медицина, педагогіка, соціальна робота і сфера обслуговування, де вони можуть проявити людяність та старанність. Серед Валентин зустрічаються чудові медсестри і лікарі, санітарки, вчителі. Добре себе почувають, виконуючи обов’язки продавця, касира або диспетчера. Їм підійдуть і спеціальності по догляду за тваринами або рослинами.

У світі мистецтва така натура здатна досягти успіху на сценічному терені: акторська майстерність, естрадні виступи даються їй найкраще. Вона перевтілюється, змальовують яскраві образи завдяки розумінню таємниць людської душі.

Просування по кар’єрі ускладнене через її м’якості і сострадательности, хитрі колеги то і справа обходять її на цьому шляху. Якщо так трапляється, то вона може розчаруватися в трудовій діяльності. Їй до вподоби самозайнятість і надомна праця, наприклад, репетиторство, виготовлення hand-made виробів на замовлення.

Бізнес для таких леді чужий, звичайно, вони можуть ним займатися відносно успішно, оскільки обачні і розважливі, але їм не вистачає жорсткості і рішучості. Як керівники переживають, коли змушені порушувати чужі інтереси і ділова рутина їх стомлює. Якщо вони наважаться відкрити свою справу, то бажано, щоб воно було пов’язано з їх хобі.

Здоров’я Валентини

Зміст імені цілком виправдано – Валя, як правило, здорова, міцна і витривала. Але цей факт і деяка легковажність призводять до того, що вона перестає стежити за своїм самопочуттям. Вразливими «місцями» є шлунково-кишковий тракт, органи дихання, нирки і шкіра.

Розглядаються представницям прекрасної статі необхідно берегтися від простудних захворювань, останні викликають у них ускладнення аж до астми. Також їм слід раціонально харчуватися, не забуваючи про власні потреби в безлічі побутових справ. Тяга до експериментів штовхає їх вегетаріанства, сыроединию та іншим екзотичним дієт. Але їм слід бути обережними з подібними дослідами.

Статура Валі нормостенічний, можливий зайву вагу, болі у спині, їй необхідні помірна активність і вправи.

Слабка емаль провокує передчасну втрату зубів, значить, відвідування стоматолога має бути регулярним.

Рекомендовано уникати тривалого перебування на сонці, щоб уникнути шкірних новоутворень.

Найбільш потрібно піклування про стан Валюши в підлітковому віці: надмірна рухливість веде до травм, наслідки яких позначаються в зрілості.

Вале показана неквапливість, розміреність, підтримує її енергію на належному рівні. Поспіх і стреси можуть порушити функціонування нервової системи, формуючи неврози і психосоматичні недуги.

Вона впорається з фізичними навантаженнями, які вимагають невтомності й загартованості, їй по плечу, теніс, біг на значні дистанції, велоспорт.

Ім’я Валентина для дитини

Валечка зростає життєрадісним і лагідною дитиною, вона внушаема – батьки повинні стежити за колом її знайомств і настроями. Маля не по роках самокритична, тому її варто підбадьорювати і вчити ставиться до всього з гумором.

Як природжена помічниця рано вчиться вести господарство і для неї значущі теплі взаємини з батьками. Відмінно ладнає з братами і сестрами: можна дати ім’я дівчинці в будинку, де вже є старші діти.

Краще так називати дочок з по батькові Володимирівна, Іванівна, сергіївна, Петрівна, Дмитрівна, що народилися під знаками водної стихії: Риби, Рак і Водолій.

Іменини відзначаються 23 лютого, 29 липня та 10 листопада.

Іменини:

23 лютого, 29 липня

Зменшено-лагідний варіант

Валентинка, Валечка, Валенька, Валена, Валюня

Скорочений

Валя, Валюха, Валюша, Тіна

За церковним

Валентина

Колір

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли

Метал

свинець

Рослини

верба, лілія

Тотемна тварина

стерлядь, голуб

Риси характеру

жертовність, простота, отходчивость

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Валентина Терешкова — перша у світі жінка-космонавт, Герой Радянського Союзу, генерал-майор, Валентина Гризодубова — льотчиця, здійснила безпосадочний переліт Москва – Далекий Схід, Валентина Леонтьева — диктор телебачення, Валентина Мамонтова — селекціонер, один з творців методу ступінчастої гібридизації ярої пшениці, Валентина Тализіна –актриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: