Устина – значення і походження імені

Історія походження імені Устина

Устина – рідкісне ім’я. Часто його називають споконвічно українським, але це не так. Походження цього чарівного жіночого імені слід шукати в латинській мові. Спочатку існувало чоловіче ім’я Юстин, яке утворилося від justin (справедливий). Згодом з’явилося і жіноче ім’я Иустиния.

На Русі ім’я стало популярним після проникнення в народ легенди про скарбниці православної святої Іустини Антиохской. У стародавніх літописах розповідається про те, що Устина була дочкою язичницького жерця. Прийнявши християнство, вона прирекла своє життя на гоніння і ненависть язичників рідного міста. Іустина самовіддано служила господу, а сила її молитви творила чудеса.

Безліч добрих християнських справ зробила Іустина за життя. Жінку стратили за наказом імператора Діоклетіана, і її понівечене тіло довго не піддавалася землі. День страти мучениці припав на 15 жовтня. Цей день став днем іменин всіх Устиний, Жустин, Хустин, Джустін, Джастін і Юстин (це синоніми імені Устина на різних мовах світу).

Значення та характеристика імені

Важливою рисою характеру Устини є поступливість і поступливість. З будь-якої ситуації вона знайде вихід, який буде влаштовувати всіх. Суперечки і сварки – не для Устини. Вона вміє домовлятися з людьми. Компроміс – її козир у згладжуванні конфліктів.

Жінки, які носять ім’я Устина, красиві зовні і приємні внутрішньо. У них з дитинства закладено якийсь привабливий стрижень чарівності і привабливості. Цікаво і те, що Устина не завжди буває доброю і терплячою. Вона довгий час може терпіти образи, приниження, несправедливість; але коли її чаша терпіння вибухає, то пощади від жінки чекати не варто – не простить ніколи. А якщо і простить, то тільки на словах.

Багатьох людей уражає Устинина дивовижна працездатність. Навіть нудну і нецікаву роботу вона буде робити сумлінно, ретельно і якісно. Тому кар’єра Устини складається добре, а головне рівне: без яскравих злетів, але й без прикрих падінь.

Устина честолюбна, рішуча, сувора до самої себе. Делікатна щодо свого здоров’я. У любові вірна, самовіддана, іноді примхлива й легковажна. Часто плутає поняття закоханості і любові і від цього часто страждає, а заліковує рани самотністю.

Іменини:

8 лютого, 12 березня, 14 травня, 16 червня, 26 вересня, 7 жовтня, 15 жовтня, 30 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Устюша, Устюшка, Устиньюшка, Устиня, Устюня, Устиночка, Тіночка, Тинушка

Скорочений

Устя, Устинка, Устюха, Тіна, Тинка

За церковним

Іустина

Колір

  • бузковий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

лазурит

Метал

золото

Рослини

ясен, дзвоник

Тотемна тварина

оса

Риси характеру

честолюбство, комунікабельність, принциповість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іустина Падуанская, Іустина ((розум.303) мучениця з Падуї), Іустина Загвоздкина ((1908-1985) радянська театральна актриса, стала народною артисткою Казахської РСР 1964 року)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Коментарі: 1
  1. .

    Це моє імʼя і я ПОВНА протилежність.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: