Уляна – значення і походження імені

Історія походження імені Уляна

У жіночого імені Уляна існують як мінімум три версії походження. По першим двом у нього виявляються латинські корені, третя ж пов’язує його з образом Володимира Ілліча Леніна. В Київську Русь воно прийшло трохи видозміненим — Улянія. Однак пізніше в народі вимова його змінилося і ім’я стало звучати як Улиана. Воно входить в православний именослов. В Україні 18 століття ім’я було досить поширене серед селянського стану. У 20 столітті ім’ям Уляна перестали називати дівчаток, швидше за все, це було пов’язано з трансформацією значення імені в бік вождя пролетаріату.

Значення та характеристика імені Уляна

Ім’я Уляна прийшло з латинської мови, означає «належить Юлію». За другою версією воно пов’язане з іншим жіночим ім’ям Юлія, переводяться як «з роду Юлія». До того ж ім’я Уляна в латинській мові має спільне коріння зі словом «щастя», «кучерява», «пухнаста». Нарешті, деякі намагаються побачити в ньому зв’язок з Леніним, справжнє прізвище якого була Ульянов.

Якщо розглядати ім’я з боку фоносемантики, то воно, утримуючи в кінці і на початку голосні звуки, означає відвертість і категоричність. Ім’я несе в собі заряд оптимізму і життєлюбства.

Риси характеру Уляни

Уляна з дитинства відрізняється справедливістю, енергійністю і силою. Зовні здається слабкою, вона вольова і цілеспрямована натура. Уляна — відкрита, щира і чуттєва особистість. При всій нерішучості і сором’язливості вона буває іноді впертою і захоплюється. Дівчина з цим ім’ям делікатна і тактовна. Ранима Уляна — дуже самокритична, але з боку інших критику переносить важко, замикаючись у собі. Постійна рефлексія заважає їй жити, тільки допомога друзів може їй допомогти впоратися з самоїдством. Вона володіє оригінальним почуттям гумору, не любить лестощі. У неї присутній яка приваблює всіх риса: вміння згладжувати конфлікти. Уляна має багато друзів, яких притягують її розум і проникливість, чуйність і сострадательность. Вона моральна особистість, що володіє високими принципами і нормами моралі. У ній дивним чином поєднані протилежні риси: жіночність і категоричність, м’якість і жорстокість.

Сімейні та любовні стосунки Уляни

Уляна — приваблива та загадкова дівчина. Таємничість і шарм забезпечують їй велику кількість шанувальників. Однак вона сама навряд чи розуміє сили своєї краси. До того ж зовнішність коханого для дівчини не має великого значення. Уляна — пристрасна натура, але пристрасть вона ретельно приховує. Секс для неї знаходиться не на останньому місці, але і це відкриється не кожному партнеру. Дівчині важко зійтися з хлопцем, той повинен довести їй серйозність намірів. До того ж вона не переносить слабких духом чоловіків. Тому Уляна пізно створює сім’ю і найчастіше це відбувається не один раз. У подружньому житті вона займає лідируючу позицію. Жінка одноосібно приймає рішення. Її чоловікові не варто переживати про зраду: Уляна, будучи однолюбом, ніколи не зрадить чоловіка. Сама вона ніколи не пробачить зраду: відразу подасть на розлучення. Жінка з цим ім’ям — ніжна, терпляча, поважаюча дружина і хороша господиня. Весь вільний час віддає дітям. Вона любить зустрічати в своєму будинку галасливі компанії.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Уляни

З дитинства Уляна захоплюється мистецтвом, тому вона вибирає творчі професії. З неї вийде відмінний художник, мистецтвознавець, дизайнер. Ще вона добре володіє словом: професія журналіста чи письменника їй теж підійдуть. Великих успіхів вона досягне, якщо її робота буде пов’язана з подорожами в екзотичні країни. Однак часті відрядження викликають у ній дратівливість. Зазначають, що Уляни виходить відмінний вихователь, вміє знайти спільну мову з дітьми і їх батьками. Колеги поважають Уляну: вона чесний і порядний працівник, який не боїться труднощів. У неї повільний кар’єрний ріст, тому що жінка з цим ім’ям не вміє лестити начальству. У бізнесі їй складно триматися на плаву, але якщо Уляна зможе підібрати хорошу команду однодумців, то доб’ється успіху.

Здоров’я Уляни

Ще в дитинстві Уляна починає часто хворіти. У дорослому житті вона страждає від постійних інфекційних захворювань. Також їй варто звернути увагу на нормалізацію обміну речовин і стан серцево-судинної системи. Деякі жінки з цим ім’ям відчувають проблеми з шкірою. Часто Уляна нехтує своїм здоров’ям, не піклуючись про нього і маючи шкідливі звички. В силу характеру у дівчат з цим ім’ям нерідко виявляються ознаки нервового виснаження: їм потрібно стежити за режимом сну і займатися активними видами спорту.

Ім’я Уляна для дитини

Дівчинка Уляна — допитливий, симпатичний і добродушний дитина. Деякі батьки відзначають, що вона іноді буває плаксивою і дратівливою. Уляна любить грати з молодшими братишками чи сестричками. Якщо їх немає, то все увагу вона приділяє домашнім вихованцям. Вона компанійська і добросерда. Проте в незнайомому колективі може засоромитися і замкнутися в собі. Уляні з дитинства притаманні відповідальність і загострене почуття справедливості. Дівчинка дуже довірлива, і батькам необхідно розповісти їй, що не всім незнайомцям можна вірити. Їм не варто турбуватися за етичне виховання дівчинки: у неї з раннього віку формуються моральні принципи і моральні переконання. Вона важко переносить невдачі, тому їй потрібна постійна підтримка з боку близьких. Зазначимо, що дівчинку не можна виховувати жорстко і суворо: вона може замкнутися. З цієї ж причини не варто дозволяти їй довго аналізувати свої вчинки. Близьких подруг у неї немає, з однолітками вона незлобива і доброзичлива. З дитинства дівчинка любить вишивати: в’язати, шити, вишивати. Уляна добре малює, співає і танцює, при бажанні вона зможе надалі займатися цим професійно. В школі у дитини виникають проблеми з точними предметами. Вона відповідає за художнє оформлення класу, видання стінгазет, організацію заходів.

Іменини:

3 січня, 15 січня, 17 березня, 2 квітня, 15 червня, 5 липня, 19 липня, 30 серпня, 31 серпня, 11 жовтня, 14 листопада, 17 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Ульяночка, Улянка, Ульянушка, Ульяша, Ульяшка, Улечка, Улюшка, Ланочка, Ланушка, Лианочка, Лианушка

Скорочений

Уля, Улька, Ульяха, Ляна, Лана, Ліана, Яна

За церковним

Улянія

Колір

Планета

  • Плутон
  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

бурштин, лабрадор

Метал

срібло

Рослини

клен, меліса

Тотемна тварина

равлик

Риси характеру

працьовитість, стриманість, чутливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Уляна Бабкіна – майстриня, хранителька традицій каргопольського іграшки, Уляна Громова – одна з керівників підпільної комсомольської організації «Молода гвардія», Герой СРСР, Уляна Семенова – знаменита радянська баскетболістка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: