Ада – значення і походження імені

Історія походження імені Ада

Існує кілька версій походження імені Ада. Згідно з однією з них, воно походить від давньоєврейського імені Адена. Так звали дружину одного з нащадків Каїна, дружину Ісава у Старому Завіті Біблії. Це ім’я згадувалося у головної християнської книзі відразу після імені Єви, що породжує думку, що Ада – жіночий аналог ім’я Адам.

Інша версія свідчить, що ім’я Ада – не що інше, як скорочення від популярного давньогерманської мови імені Аделиада. Крім свого основного походження, Адою коротко називають власниць зовсім інших імен: Адель, Аркадія, Рада, Аделіна.

Найбільшу популярність воно отримало у Сполучених Штатах Америки та Норвегії, де якийсь час входило до списку 100 найбільш поширених імен для дівчаток.

Значення та характеристика імені Ада

Незважаючи на своє тверде односложное звучання, ім’я Ада перекладається на українську мову як «прикраса». Володарка цього імені енергійна і діяльна особа, яка завжди готова прийти на допомогу іншим людям. Відверта і нахабна, вона притягує до себе таких же яскравих людей як вона сама.

З самого раннього дитинства Ада володіє яскраво вираженою власною думкою. Будучи відвертою і товариською, вона надійно зберігає чужі таємниці. В душі дівчина дуже ранима, але зовнішній міцний стрижень і холодність створюють враження деякої відстороненості.

Аді дуже важливо з малих років мати перед очима гідний приклад у вигляді родича або близької людини. В іншому випадку, дівчинка може зрости похмурою і егоїстичною, відноситься жорстоко до людей. Не отримала в дитинстві уроки моральності, Ада буде йти по головах і цинічно ставиться до почуттів інших, а створювати навколо себе атмосферу холоду і туги. Але з хорошим прикладом Ада зросте цілеспрямованої і вдумливої, здатної приймати не тільки свої бажання, але й почуття оточуючих.

У відносинах із протилежною статтю Ада вибіркова. Багато чоловіки звертають на неї увагу, але дівчині легше дається дружба, ніж серйозні стосунки. Однолітки їй швидко набриднуть. За життя вона віддасть перевагу йти з чоловіком старше себе, здатним стати не тільки чоловіком і другом, але і наставником.

Розмірене життя домогосподарки не для Ади. Вона постійно прагне розвиватися і рости духовно, бути в центрі подій і відчувати смак життя. При всій своїй товариськості, володарка цього імені не виносить конфлікти і агресію.

Ада важко сприймає невдачі. Замість того, щоб виправити ситуацію або спробувати впоратися ще раз, дівчині легше все кинути і спробувати проявити себе в чомусь іншому. Підвищена вимогливість до себе часто буде заважати їй за життя і може стати причиною затяжних депресій, незадоволеності собою.

Іменини:

28 липня, 4 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Адочка, Адушка, Адуля, Адулька, Адуся, Адуська, Адуша, Адушка, Адуня, Адунька

Скорочений

Адка, Аді

За церковним

Ада

Колір

  • коричневий
  • червоний

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сардонікс

Метал

золото

Рослини

троянда, айстра

Тотемна тварина

рись, комар

Риси характеру

чутливість, серйозність, упертість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ада Зевіна ((1918 – 2005) в заміжжі – Мансурова; молдавський радянський художник і мистецтвознавець), Ада Йонат ((нар.1939) уроджена – Ліфшиц; ізраїльський вчений-кристалограф, лауреат Нобелівської премії з хімії за 2009 рік спільно з Венкатраманом Рамакришнаном і Томасом Стейцем з формулюванням «за дослідження структури і функції рибосоми»), Ада Клемент ((1878 – 1952) американська піаністка і музичний педагог, засновниця Консерваторії Сан-Франциско), Августа Ада Кінг ((1815 – 1852) уроджена – Байрон; графиня Лавлейс, зазвичай згадується просто Ада Лавлейс, англійська жінка-математик. Відома насамперед створенням опису обчислювальної машини, проект якої був розроблений Чарльзом Бэббиджем. Склав першу в світі програму (для цієї машини). Ввела у вжиток терміни «цикл» і «робоча комірка», вважається першим програмістом.), Ада Чехова ((1916 – 1966) німецька акторка, дочка Ольги Чехової), Ада Роговцева ((нар.1937) радянська і українська актриса театру і кіно. Народна артистка СРСР (1978), Герой України (2007).), Ада Рибачук ((1931 – 2010) художник-живописець. Член Спілки художників СРСР. Почесний член Народної академії культури і людських цінностей (США, 1995). Почесний член Спілки кінематографістів України (1999). Почесний громадянин міста Нарьян-Мар (1998).)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: