Устин – значення і походження імені

Історія походження імені Устин

Ім’я Устин — сучасний варіант старовинного імені Іустин. Воно утворене від латинського «justus», що означає «справедливий».

Один з перших Іустінова, які прославили це ім’я, був ранньохристиянський мученик — Юстин Великий Філософ. Він народився в Сихемі в язичницькій родині. З раннього дитинства хлопчик тягнувся до наук, і вибрав для себе філософію, як шлях до пізнання істини. Одного разу під час прогулянки Іустин зустрів старця, який розповів йому про Священному Писанні. Після цього юнак прийняв хрещення і все своє життя присвятив навернення язичників до християнської віри. Але за безпідставним звинуваченням Юстин був схоплений, підданий тортурам і стратили. Сьогодні ім’я Іустин можна знайти як у православних, так і католицьких святцях.

Устин дуже поширене ім’я у різних країнах світу можна знайти його варіанти, що відповідають фонетичним особливостям національної мови. Так, в Англії ім’я звучить як Джастін, у Німеччині та Угорщині — Юстин, у Франції — Жюстен, В Іспанії — Хустин, В Данії, Норвегії, Нідерландах — Юстінус. У Україні ім’я стало популярним в останні роки, завдяки тяги до всього старовинного.

Значення та характеристика імені Устин

У ранньому дитинстві Устин схильний до простудних захворювань, але в шкільні роки це проходить. Хлопчик спокійний, веде себе стримано, але потайливий. Йому властивий егоїзм, який може стати проблемою в майбутньому, тому батькам не варто потурати синові в усьому. Навчається Устин добре, багато читає, цікавиться наукою і мистецтвом. Але з людьми тримає дистанцію, близьких друзів у нього майже немає. Він не любить конфліктів і бійок, намагається триматися осторонь. Устин чесний, справедливий, має задатки оратора.

З віком допитливість Устина не вичерпується, він легко спалахує новими ідеями, стежить за відкриттями в науці. При цьому він завжди завершує розпочату справу, працьовитий і наполегливий. Сильна воля і несхильність чужому впливу іноді межує у Устина з упертістю. Але це допомагає йому досягти кар’єрних висот. Він не конфліктний, шанобливо ставиться до людей.

Коли ж справа доходить до прийняття важливого рішення, Устин може розгубитися. Вибір дається йому нелегко, він довго зважує, намагається прорахувати плюси та мінуси. Але це дозволяє йому приймати зважені і переважно правильні рішення. Що позитивно позначається на кар’єрі.

Устин честолюбний. Він докладає багато зусиль, щоб досягти успіхів. Як правило, вибирає статусні професії: суддя, викладач, психолог, священик, поліцейський, дипломат. Грошей Устин не надає великого значення, легко витрачає їх на добродійність або нові проекти.

Устин ретельно вибирає супутницю життя. Головне в дівчині для нього — розум і освіта. Йому необхідно розділяти свої захоплення з дружиною, разом відвідувати цікаві лекції, виставки, прем’єри. Устин не ревнивий і вірний обраниці. Він високо цінує домашній затишок, смачна вечеря, милі дрібниці побуту. Дітей Устин обожнює, часто до нього вони прив’язані сильніше, ніж до матері.

У побуті Устин вередливий, може бути надмірно вимогливий до дружини, любить, щоб всі речі лежали на своїх місцях. Він також педантичний в одязі, не любить яскравих кольорів і сумнівних моделей. Віддає перевагу строгий і функціональний класичний стиль.

Іменини:

1 січня, 7 квітня, 14 червня, 12 вересня, 30 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Устюша, Устинка, Устимко, Устинко, Устиночко, Устимонько, Устимочко, Юстинка

Скорочений

Устя, Устюха, Юстя, Юста, Юссі, Тіно

За церковним

Юстин

Колір

  • зелений
  • жовтий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма, бурштин

Метал

олово, електрум

Рослини

ясень

Тотемна тварина

полоз

Риси характеру

себелюбство, педантичність, врівноваженість, справедливість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марк Юниан Юстин – історик Риму III століття; Іустин Філософ – ранньохристиянський мученик; Юстин I – візантійський імператор, засновник нової династії правителів; Іустин Джанелідзе –видатний радянський кардіохірург; Архімандрит Іустин (Благе Попович) – доктор богослов’я; Юстин Пігуляк – український портретист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: