Умар – значення і походження імені

Історія походження імені Умар

Умар – чоловіче ім’я арабського походження. Так звали одного із сподвижників пророка Мухаммеда, другого праведного халіфа, яким був обіцяний рай ще за життя, Умара ібн аль-Хаттаба. Одна з його дочок – Хафса, була однією з дружин Мухаммеда. Згодом це ім’я набуло широку популярність серед мусульман, його носили багато сподвижники ісламу і табиины – послідовники.

Ім’я Умар – одне з древніх арабських імен, широко поширене досі. Воно утворюється від кореня «айн-мім-ра», є спорідненими словами «умр» і «умур», які переводяться з фарсі як «життя». Тому імені Умар часто приписують значення «життєвий, живе, живучий, довговічний». Власне «умар» – це множина від слова «умра», що означає малий хаджж (мале паломництво в Мекку і Заборонену мечеть). Слово «умра» дослівно перекладається з давнього арабської мови як «відвідування, візит» або «прагнення, намір». Таким чином, ім’я Умар можна перекладати як «відвідування, візити, прагнення, наміри».

Вченими, що не мають відношення до ісламської релігії, ім’я Умар з давнього арабського перекладається як «дорослий, живучий».

Ім’я Умар має варіанти звучання: Омар, Гумар, Умаркай. Татари використовують форму імені Кумар, а киргизи – Омур.

Значення та характеристика імені Умар

Характеристика звучання імені Умар створює двояке враження про носії. З одного боку це холодний, повільний, сумний чоловік. З іншого – мужній, галасливий, яскравий, сміливий, простий у спілкуванні. Не менш суперечливе значення літер, що складають ім’я. Так Умар ранимий, полохливий, покладається на інтуїцію, а не на здоровий глузд, турботливий, м’який, працьовита людина, і в той же час – владний, сильний, самовпевнений.

Маленький Умар – веселий, активний, діяльний, рухливий хлопчик, цікавий і допитливий. У пошуках нових знань дитина нерідко захоплюється експериментами, дуже схожими на прокази. Батькам потрібно якомога раніше знайти застосування вродженої силі та енергії Умара і підібрати для нього підходящу спортивну секцію. Це захистить хлопчика від екстремальних пригод і поганої компанії, а також буде корисно для розвитку здорового честолюбства, якого він зовсім позбавлений. Спорт навчить Умара миритися з ураженнями, приборкає його невгамовне самолюбство.

Дорослий Умар відрізняється відмінним почуттям гумору, гострим розумом, почуттям міри. У той же час, володар імені самолюбство, запальний, різкий. Часто сам є причиною конфліктів і сварок. Тим не менш, чарівність і харизма, яскравість особистості, жвавість, відкритість і щирість Умара приносять йому любов і повагу оточуючих. Господар імені – улюбленець жінок. Але він одружується пізно, віддаючи перевагу вільній життя і коротким романів. У зрілому віці Умар вибере дружини спокійну, врівноважену жінку, розумну і красиву, яка зможе приборкати його неспокійну натуру.

Носій імені відрізняється тим, що не сприймає обман, інтриги, нещирість. Його чесність і ідеалізм часто призводять до того, що Умара захоплює діяльність на користь суспільства, заради якої він не рідко жертвує своїми інтересами.

Умар часто захоплюється альтернативною культурою і може стати рок-музикантом або вибирає для себе професію, пов’язану з певним ризиком для життя: льотчик-випробувач, каскадер, акробат, мандрівник. Також оригінальне мислення і нестандартний підхід часто допомагає Умару домогтися успіху в науці. Володаря імені не можна назвати честолюбцем або кар’єристом. Будь-яку справу він відкладе заради подорожі або вечірки з друзями.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Умарчик, Умарій

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз

Метал

платина

Рослини

виноград

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

імпульсивність, романтичність, уява

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Умар Карсанів ((нар.1981) російський футболіст, захисник), Умар (Омар) Хамаха ((нар.1965) малійський і азавадский військовий і політичний діяч, президент Перехідного ради Ісламського Азавада (з 2012 року)), Умар Берсей ((1807 – ?) просвітитель адыгского народу, письменник, поет — байкар, вчений, зробив значний внесок у становлення адигської літератури і писемності, зробив величезний вплив на становлення і розвиток багатьох національних культур гірських народів і народностей. Умар Берсей є упорядником «Букваря черкеського мови» (1855), адигейської абетки (1861), граматики адигейського мови (1858), брав участь у створенні кабардинской абетки (1862). День створення, а точніше видання «Букваря черкеського мови» вважається в Адигеї, Черкесії і Кабарде «Днем сучасного адыгского мови і писемності», відзначається 14 березня.), Умар Хабеков ((1921 – 1945) учасник Великої Вітчизняної війни, командир стрілецького батальйону 301-го гвардійського стрілецького полку 100-ї гвардійської стрілецької дивізії 9-ї гвардійської армії 3-го Українського фронту, гвардії капітан, Герой Радянського Союзу), Умар Калабан ((нар.1981) гвінейський футболіст, гравець збірної Гвінеї)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: