Хасан – значення і походження імені

Історія походження імені Хасан

Хасан – популярний серед послідовників ісламу чоловіче арабське ім’я. З арабської воно перекладається як «красивий, гарний, мужній». Є варіант перекладу імені як «молодість». Це ім’я одного з онуків пророка Мухаммеда – п’ятого халіфа і другого, після батька, імами шиїтів Аль-Хасана ібн Алі аль-Кураши, син найвідомішою дочки Пророка – Фатіми та четвертого праведного халіфа Алі ібн Абу Таліба, найбільш шанованих шиїтами.

Цікаво, що слово «Хасан» є в ірландському мовою та на івриті. З останнього слово перекладається як «регент, провідний молитву, кантор». У Північній Ірландії, Ізраїлі і Арабських Еміратах це поширене прізвище. Серед євреїв це прізвище популярна в громадах Сефардской, Ашкеназі і Мізрахі.

На півдні Приморського краю Росії є озеро, назване Хасан в честь хана Хасана Нурула, померлого від ран і похованого на його березі.

У ходу форми імені: Хессан, Хасен, Хассан, Гасан, Гассан, Касан та інші.

Значення та характеристика імені Хасан

Буквений аналіз ім’я Хасан характеризує носія як людини непостійного в почуттях, але законослухняного, сильного, владного, покладаючись на здоровий глузд, володіє гострим критичним розумом, амбітного, але неврівноваженого.

Хасан вміє бути чуйним, веселим і комунікабельним, але в теж час він потайливий, рідко пускає у свій внутрішній світ. Багато хто може назвати себе його друзями, людей підкорює його харизма і воля, але сам він вважає такими не багатьох. Чимало в нього і недругів.

У дитинстві Хасан дивує великою кількістю талантів. Він малює, співає, танцює, пише і декламує вірші, володіє талантом актора і пародиста. А ось за партою йому нудно, одноманітність навчальних занять його гнітить, це цікавий, активний дитина, заводила і шибеник. У теж час, Хасан ніколи не звалить свою провину на іншого. Часто ігнорує прохання батьків, але в теж час наслідує батька у вчинках і словах. Маму хлопчик обожнює, і хоч слухняним його не назвеш, він проводить з нею багато часу, допомагає в домашніх справах. Любов і повагу до матері зберігає на все життя.

Хасан часто покладається на удачу, ризикує, він азартний гравець і авантюрист. Цей чоловік постійно знаходиться в пошуках яскравих вражень і нових відчуттів. Якщо серйозно захоплений справою, якою займається, здатний працювати без втоми і не озираючись на час. Але робота в офісі не для нього. Хасан обере або творчу професію, або пов’язану з ризиком для життя: каскадер, дресирувальник, акробат, льотчик-випробувач. А може стати успішним лікарем, тому що йому властиво прагнення допомагати людям. Хасан добрий і справедливий, ніколи не відмовить у допомозі. Носій імені обожнює подорожі і не шкодує грошей на них.

Хасану не притаманні вірність і постійність почуттів. Він швидко захоплюється і швидко остигає. Володар цього імені вміє підкорювати і завойовувати жінок, цінує красу, стиль, харизму. Але свободу він цінує понад усе. І тільки після повного пересичення нескінченними романами носій імені створить сім’ю. Причому в дружини Хасан візьме скромну, тиху, покірну та поступливу жінку, гарну господиню і матір.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Хасанчик

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

берил

Метал

бронза

Рослини

ірис

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

кмітливість, активність, енергійність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Хасан Дамгани — султан Себзевара, Хасан Шаш — турецький футболіст, Хасан Бароєв — російський борець, заслужений майстер спорту Росії, Хасан Насралла, лідер ліванського угруповання “Хезболла”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: