Степанида – значення і походження імені

Історія походження імені Степанида

У перекладі з давньогрецької ім’я позначає «діадема», «кільце», «вінець». Це жіноча форма імені Степан, яке в свою чергу походить від імені Стефан (Стефанос).

У Дамаску в часи правління імператора Марка Аврелія служив на військовій службі італієць Віктор, християнин. Після початку жорстокого переслідування християн від Віктора почали вимагати відректися від християнства. Отримавши відмову, чоловіка піддали тортурам, годували отруєним м’ясом. Віктор вижив, після чого чаклун, який приготував отруту, увірував в Христа.

Мучителі впали в лють, посилили тортури. Дружина одного ката, Стефанида, заступилася за Віктора, тим самим розлютила їх ще сильніше. Мучителі прив’язали жінку до двох дерев, які розірвали її навпіл. Після цього вони відрубали голову Віктору. Перед смертю чоловік передбачив своїм катам смерть через 12 днів, а через 24 дня взяття в полон воєводи. Передбачені події відбулися в зазначені терміни.

Значення та характеристика імені Степанида

У дитинстві Степанида примхлива, імпульсивна, вимоглива, хоче, щоб до неї проявляли увагу. Уперта, командує ровесниками і старшими приятелями.

Жінка по імені Степанида має непростим імпульсивним характером, може розлютитися. Професію їй краще всього вибирати не плетену спілкуванням з людьми — науковий працівник, фінансист, кулінар. Відрізняється аналітичним складом розуму, сумлінно і креативно підходить до вирішення завдань, керівництво її цінує. Степанида готова виконати будь-яке завдання, якщо воно своєчасне і важливе. Коли їй дають накази, вона починає пручатися і обурюватися. Жінка не любить, коли за неї приймають рішення, не питаючи думки. Впевнена у власних силах, у досягненні намічених цілей. На те, що відбувається навколо реагує емоційно.

Складається враження, що жінка трохи зарозуміла, честолюбна, але насправді це маска, за якою вона ховає справжні емоції, щоб не здаватися слабкою. Свої найкращі якості вона може проявити в екстремальних ситуаціях, коли необхідно швидко реагувати. До зміненим обставинам Степанида легко пристосовується, і це полегшує їй життя. Чужа думка її не цікавить, не переносить тиску на себе. Хоче досягти стабільності, матеріального благополуччя.

Її чоловік повинен мати м’який і поступливий характер. Своїм рідним і близьким людям Степанида дуже віддана, прагне їм допомогти, друзі для неї дуже багато значать. Перед тим, як назвати людину іншому, вона дуже довго придивляється до нього, вивчає.

Іменини:

24 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Степанидка, Стьопа, Стенюша, Стеха, Стеня

Скорочений

Стеха, Пана

За церковним

Стефанида

Колір

  • чорний
  • фіолетовий
  • сріблястий

Планета

  • Меркурій
  • Уран
  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

лабрадор, аметист

Метал

залізо

Рослини

гіацинт, осика, барбарис

Тотемна тварина

Лис, скат

Риси характеру

імпульсивність, духовність, вимогливість, самостійність, винахідливість, твердість характеру

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Степанида Іллівна Борисова (СРСР, Росія) – актриса, співачка; Степанида Демидівна Виштак (СРСР) – двічі Герой Соціалістичної праці: за високі врожаї і внесок у розвиток сільського господарства; Стефані Граф – легкоатлетка (Австрія); Стефані Дюбуа – тенісистка (Канада), Стефан Одран – актриса (Франція); Стефанія Сандреллі – кіноактриса (Італія); Стефанія Войтович – співачка (Польща).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: