Станіслава – значення і походження імені

Історія походження імені Станіслава

Споконвічне слов’янське ім’я Станіслава досі збереглося у південних слов’ян у Болгарії, Польщі, Словаччини, Сербії. В Росії, Білорусі та на Україні ім’я теж не забуто. Ім’я — парна форма чоловічого імені Станіслав, досить поширеного в усіх слов’янських мовах і культурах.

Двоскладні імена-композити дуже давні. На Русі їх носили представники знатних родів, що зафіксовано в історичних джерелах. Але проблема в тому, що письмових джерел мало, і всі вони порівняно пізні. А традиція двухкоренных імен набагато давніша. Відомо, що парні назви з коренем «-слав» були дуже поширені: Станіслав-Станіслава, Горислав-Горіслава, Мстислав-Мстислава, Ярослав Ярослава і т. п.

Сучасна мода на рідкісні імена і інтерес до слов’янських коренів роблять подібні імена знову затребуваними. Це прекрасне звучне ім’я вибирають дочкам багато батьків.

Значення та характеристика імені Станіслава

Ім’я Станіслава сталося при з’єднанні двох старослов’янських коренів «стан-» – «встановлювати, стверджувати, створювати» та «слав-» – «слава, славний, славити». Тому Станіслава означає «проголошує славу» або просто «славна, славящая».

Станіславу відрізняє діловитість, розсудливість: вона завжди твердо стоїть на ногах, не схильна до мрійливості або зайвого романтизму. Це легкий і по-хорошому «земної» людина.

У дитинстві маленька Стася — це улюблениця сім’ї і всіх оточуючих. Дівчинка — просто сонечко! Весела, добра, ласкава, пустотлива, але в міру. Дуже допитлива. Проблеми виникають тільки тому, що Станіслава краще діяти, а не думати. Батькам потрібно вчити дівчинку самоаналізу, вміння приймати виважені рішення.

Шкільні роки загартовують характер Станіслави. Вона вчиться підпорядкування, компромісу. Їй нелегко направляти енергію в мирне русло за чужою вказівкою. Але, вивчивши, правила гри, починає діяти з успіхом. Дівчинка честолюбна, любить домагатися визнання заслуг. Може стати шкільною активісткою і відмінницею. Дуже багато друзів, але глибоких дружніх відносин з ким-небудь одним ні. Вона як би з усіма і ні з ким.

Професію Станіславі треба вибирати серцем, а не розумом. Вона, як зазвичай, дуже прагматично підходить до цього питання. Часто керується ідеєю престижу спеціальності, денежности професії. Але, працюючи на ненависній роботі, Станіслава буде заганяти себе цим в тугу. Вихід — улюблене хобі, спорт. Якщо ризикне йти по шляху творчості або підприємництва, то успіх не змусить себе довго чекати.

У любові власниць цього імені чекає удача. Станіслава володіє природною жіночою інтуїцією, зірким серцем, тому чоловікам її не обдурити. Обере гідного нареченого, може навіть вийти заміж за розрахунком. Але її добродушний характер сприяє тому, що з чоловіком вони стануть, якщо не закоханими, то точно друзями і соратниками. Її міцний шлюб, будинок — «повна чаша», виховані діти і тварини — предмет гордості Станіслави.

Іменини:

Немає православної святий з таким іменем, можна хрестити дитину Серафима і відзначати іменини 11 серпня.

Зменшено-лагідний варіант

Стася, Верстата, Станюша, Стасинка, Славушка, Стасечка, Стасюша, Станиславушка, Станя, Славочка

Скорочений

Стася, Станя, Слава, Стейсі

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий
  • золотистий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

агат, сердолік

Метал

мідь

Рослини

соняшник, азалія

Тотемна тварина

білка

Риси характеру

прагматична, добра, смілива

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Станіслава Константинова – фігуристка з Росії, майстер спорту в одиночному катанні; Станіслава Постнова – артистка балету трупи Великого театру, балерина і модель; Станіслава Матвєєва – музикант групи “The Matrixxx”, бас-гітара і клавіші, модель; Станіслава Красовська – актриса серіалів і кіно з України (к/ф “Сторожова застава”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: