Шаміль – значення і походження імені

Історія походження імені Шаміль

Лінгвісти висувають три версії виникнення імені. Вважається, що воно арабського походження з певним етимологічним значенням і позитивним контекстом: «всеосяжний», «увібрав тільки хороше», «що представляє сукупність позитивних якостей».

З іншої альтернативної версії – просто арабський варіант вимови єврейського імені Самуїл. На івриті промовлене як «Шмуель», переклад із староєврейської мови має трактування «Боже ім’я», «почута Господом». Таке тлумачення має прямий зв’язок з пророком Самуїлом, за переказами склав Книгу Суддів – одну з частин Старого Завіту.

Ще одна версія також відсилає до інтерпретації єврейського імені Самей, має тлумачення «Бог почув». Пророк Самей жив ще в давніші часи (X століття до н. е..), народившись за царювання Соломона, за легендою здатний був чути одкровення Господа. Після закінчення певного часу і в мусульманському світі поширилося це ім’я з трохи іншим звучанням. Імені Шаміль немає у православних церковних календарях. Найвідомішим носієм імені став національний герой і шановний імам народів Кавказу – аварець Шаміль (1797-1871).

Значення та характеристика імені Шаміль

Енергетиці імені властиво безстрашність, самодостатність, незалежність від сторонніх думок, але одночасно примхливість, сентиментальність. Останні якості Шаміль у дорослому віці ретельно приховує, здатний розкрити душу тільки по-справжньому близьким людям. В дитячому віці ці якості можуть спровокувати брутальну поведінку по відношенню до оточуючих. Але якщо він відчує надійну підтримку з боку батьків, побачить у них приклад для наслідування, то проявить себе звичайним допитливою дитиною, трохи непосидючим в шкільний період, але схватывающим інформацію на льоту.

Направивши частину енергії на активні заняття спортом, виграє не тільки успішність, але й загальний стан здоров’я. Спортивна діяльність допоможе опиратися такою шкідливою звичкою, як куріння, якої сильно схильний Шаміль, позбавить від можливих проблем зі спиною у дорослому віці.

Задатки лідерських якостей у міру дорослішання тільки ростуть, але простота в спілкуванні імпонує оточуючим людям, що позитивно позначається на будь-командних діях, допомагає завоювати повагу в колективі. Сфери діяльності, які приносять фінансове благополуччя і особисте задоволення: торгівля, менеджмент, економіка. Дорослого Шаміля приваблює військова кар’єра, але це не його стезя: незалежність, частка впертості завадять досягти потрібних висот.

В особистому житті дуже надійний, вірний партнер, якщо друга половина продемонструє гармонійне поєднання душевних якостей і зовнішньої привабливості. Будучи пристрасним, темпераментним чоловіком, Шаміль ніколи не піде на поводу у жінки. Одружити на собі зможе тільки мудра, добра дівчина, визнавши лідерство за майбутнім чоловіком. Шаміль буде ідеальним батьком, справжньою опорою дітям, хоча вони і будуть відчувати його суворість.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Шамик, Шамочка, Шамушка, Шамільчик, Шамілюшка, Мілечка, Мілюшка

Скорочений

Шам, Шама, Миль, Міллі

За церковним

немає

Колір

  • білий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт

Метал

срібло

Рослини

кипарис, латаття

Тотемна тварина

сова

Риси характеру

незалежність, упертість, винахідливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Шаміль Валітов ((нар.1955) радянський і російський економіст, доктор економічних наук, професор), Шаміль Абряров ((нар.1960) поет, письменник, бард, публіцист, перекладач), Шаміль (Шаміль-Хазрат) Аляутдінов ((нар.1974) імам-хатиб московської Меморіальної мечеті, ісламський богослов і проповідник, автор численних книг з ісламської тематики), Шаміль Зайналов ((нар.1946), російський державний і політичний діяч), Шаміль Шагидуллин ((1968 – 2011) казахстанський і російський актор театру і кіно)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: