Мурат – значення і походження імені

Історія походження імені Мурат

Чоловіче ім’я Мурат — діалектний варіант древнеарабского іменування Мурад. Основна маса імен заимствовалась мусульманськими народами з перської та арабської мов разом з ісламом. Саме діалектні особливості двох мов призвели до відмінностей в написанні і вимові. Це сталося і з благородним ім’ям Мурад, які прийшли з древнеарабского мови і отримав поширення серед народів, що сповідують іслам. З часом змінило своє звучання і тепер відомо як Мурат.

Ім’я Мурат означає «бажаний» і дається першому хлопчику в мусульманській сім’ї. Хлопчики завжди були бажаними і їх поява на світ чекали найбільше, особливо першого у молодої пари. Носій імені Мурат володіє цілеспрямованістю і непохитною волею — це головний фактор назвати сина Муратом. Ці якості дуже бажали бачити батьки у своєму першому хлопчика.

У старовину ім’я було не менш популярне, ніж зараз. Їм іменувалося 5 султанів Османської імперії і багато відомі політичні, культурні діячі. Сьогодні ім’ям Мурат охоче нарікають своїх дітей різні народи, що сповідають іслам. Це ім’я вважається цінним пам’ятником культури, мови та історії народів Азії.

Значення та характеристика імені Мурат

Ім’я Мурат характеризує чоловіка як прагнучого до значущості та успішності. Він сильний духом, рішучий, любить нові ідеї і прагне домогтися успіху у всіх починаннях. Наполегливість і працьовитість допомагає досягти високого соціального положення і поваги. За життя чоловік гнучкий і не боїться труднощів, знаходить рішення будь-якої проблеми.

Успішність в кар’єрі та бізнесі

Найчастіше Мурат обирає професію з технікою або точними науками. У цьому напрямку він досягне успіху, є якась творча жилка. Володіє хорошими діловими і комунікативними якостями. Здатний зарядити енергією своїх колег та знайти спільну мову з людьми складного характеру.

У бізнесі чекає успіх, для цього є необхідні підприємницькі задатки. Якщо Мурат піде по шляху бізнесу, то його чекає успіх. Правда, успіх у своїй справі приходить досить пізно — у віці. Засмучуватися не варто, відкрити бізнес і досягти в ній успіхів ніколи не пізно, що довели відомі носії імені Мурат.

Любовні стосунки і сім’я

У любові Мурат уважний і чуйний. Легко підлаштовується під характер обраниці, закриває очі на її недоліки і капризи, ніколи не ображається. Доставляє багато уваги дружині. До створення сім’ї підходить з усією серйозністю та відповідальністю, багато обмірковує і тільки після цього приймає доленосне рішення. По господарству допомагає, виконує всю чоловічу роботу. Своїх дітей любить, багато грає з ними і навчає життєво важливих речей.

Благополучний шлюб складе у Марата з дівчиною Ангеліна, Аліна, Ганна, Тамара, Камілла, Роксана, Каріна, Ельвіра, Маргарита, Людмила і Уляна.

Краще не заводити відносин з Діною, Анастасією, Ларисою, Катериною, Жанною, Яною, Юлією, Тамілою і Раїсою.

Здоров’я, на що звернути увагу

Мурат з дитинства не схильний до вірусних захворювань, володіє міцним здоров’ям і надійним імунітетом. Проте надмірна запальність і емоційність з віком можуть розхитати нерви. Йому необхідно приділяти особливу увагу емоційному стану, тримати себе в руках і спокійно реагувати в будь-яких ситуаціях. На здоров’я благотворно позначиться заняття йогою.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Мурик

Скорочений

Муррі, Мура

За церковним

немає

Колір

  • сріблястий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт

Метал

срібло

Рослини

латаття

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

делікатність, благородство, завзятість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мурат Айтхожин ((1939 – 1987) фахівець у галузі молекулярної біології та біохімії, академік АН КазССР (1983), доктор біологічних наук (1977), професор (1980), лауреат Ленінської премії (1976), учень академіка А. С. Спіріна), Мурат Алієв (радянський, киргизький кінооператор, постановник вищої категорії Кіностудії «Кыргызфильм», заслужений діяч Республіки Киргизстан), Мурат Суюмагамбетов (казахстанський футболіст, нападник костанайського «Тобола», колишній гравець збірної Казахстану), Мурат Рістов ((1983 – 2009) спортсмен, чемпіон Росії, чемпіон світу 2008 року з бойового самбо), Мурат Насиров ((1969 – 2007) радянський, російський і казахстанський популярний співак, автор пісень), Мурат Храчев (російський боксер-любитель, виступаючий в легкій ваговій категорії до 60 кілограм), Майстер спорту міжнародного класу з боксу; бронзовий призер Олімпійських ігор 2004 року, дворазовий чемпіон Росії (2002, 2003), володар кубка світу по боксу 2005 року, у складі збірної команди Росії), Мурат Іскаков (колишній російський футболіст, захисник, нині тренер московського «Локомотива»)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: