Севіль – значення і походження імені

Історія походження імені Севіль

Походження імені Севіль традиційно пов’язують з тюркськими мовами. Найчастіше воно пояснюється похідним від слів арабської мови. Севіль поширене азербайджанське ім’я, яке засвідчило свою популярність завдяки однойменній п’єсі Джафара Джаббарлы і опері «Севіль» Фікрета Амірова.

Ім’я популярно не тільки в Азербайджані, але і в Туреччині, Румунії, в інших кавказьких народів, наприклад, у лезгін. Популярність імені стабільно висока, що пояснюється культурною традицією цих країн.

Деякі лінгвісти вбачають коріння імені Севіль в давньоримській жіночою формою імені Цевилия або в грецькій Сибілла. Як би там не було, ім’я Севіль характерно саме для кавказької і арабської культури. У наш час воно зберігає до себе колишній інтерес, а благозвучність і схожість з європейськими словами і назвами (Севілья в Іспанії) тільки додають імені сучасності.

Значення та характеристика імені Севіль

З арабського ім’я Севіль означає «кохана». У тюркських народів «sevil» — «йде по шляху», «попутниця». Якщо з грецької, то «сибілла» — «віщунка», «провидиця». Римське ім’я Цевилия від латинського «civilis» — «громадянська», «справедлива». Ім’я наділяє свою власницю жіночою чарівністю, ніжністю, ранимістю і внутрішнім достоїнством. Севіль — це ніжний, але незламний квітка. Сильна духом усередині і повністю «ефірне створення» зовні.

У дитинстві маленька Севіль зростає, не доставляючи ніяких турбот батькам. Як у пушкінській казці: «а вона росла-росла, підросла і розцвіла». Малою вона тиха і непомітна, ніщо не передвіщає дівчинці майбутню красуню. Дитина як дитина: гарна, добра, скромна, слухняна і мила всім дівчинка.

У шкільні роки Севіль теж ще трохи сором’язлива, але це властиво східним жінкам. А от ближче до кінця навчання повністю розкривається її неймовірне жіноча чарівність і сила духу. Дівчина Севіль вже знає собі ціну і тверда у здійсненні своїх цілей. Може здивувати всіх вибором складною або, навпаки, занадто творчої професії.

Севіль зазвичай мало ролі красивої дружини і господині дому. Вона прагне до більшого. Володіє тонким смаком, золотими руками, відповідальністю і працездатністю, яких ніхто не очікує зустріти в «прекрасної троянди». Севіль може відбутися як в творчих спеціальностях, так і в серйозних професіях, що вимагають монотонної праці.

У любові красива і витончена Севіль зазвичай щаслива. У неї багатий вибір наречених — є з кого вибрати гідного супутника життя. Сім’я для Севіль — це не просто тил або обов’язок, це частина її душі. Вона прекрасна дружина і мати, яка живе інтересами улюблених людей, не забуваючи при цьому розвиватися. Її мрія — щаслива старість у великому будинку в оточенні улюблених онуків, близьких та друзів.

Іменини:

Не святкуються, оскільки немає християнських святих з таким ім’ям.

Зменшено-лагідний варіант

Севи, Севіля, Віля, Севилочка, Вилюша, Севилюшка, Вилюня, Сівби, Віллі

Скорочений

Севи, Сівби, Севіля, Віля

За церковним

немає

Колір

  • персиковий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

опал, місячний камінь, рожевий кварц

Метал

срібло

Рослини

берізка, гвоздика, гіацинт, вишня

Тотемна тварина

ластівка

Риси характеру

ніжна, жіночна, амбітна

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Севіль Рза кизи Халілова – відома актриса кіно і театру з Азербайджану; “Кадилак” серія “Севіль” – елітні автомобілі марки “Кадиллак”, що випускалися обмеженою серією ручної збірки до 2004 року; Севіль Ашраф кизи Мамедова – радянська жінка-вчений, фахівець в мікробіології і вірусології з України; Севіль Крилатова – дружина знаменитого композитора Крилатова, автора пісні “Крилаті гойдалки” та інших радянських хітів; Севіль Велієва – учасниця шоу “Голос”, талановита виконавиця-самоучка; Севіль і Севиндж Сафарови – співачки-близнючки з Азербайджану, Instagram діви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: