Сара – значення і походження імені

Історія походження імені Сара

Сара (Сарра) – жіноче ім’я давньоєврейського походження, в перекладі означає “володарка”, “владна”, “родоначальниця”, “мати багатьох дітей”.

Ім’я Сара носила дружина Авраама, прародителька єврейського народу, поки Бог не дав їй інше ім’я.

Аналізоване жіноче ім’я досить поширене в іудейському, християнському (особливо на Заході) і ісламському світі.

Поширеність імені зумовила появу численних скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Сарочка, Сарушка, Ара, Айя, Сарі, Саріта, Зара. Синонімами вважаються Сера, Кулі, Саріна.

Іменини жінки, які носять ім’я Сара, відзначають 26 липня.

Значення та характеристика імені Сара

Звичайно, ім’я людини обов’язково накладає відбиток на долю її носія, тому не дивно, що визначальними рисами характеру жінки, що носить ім’я Сара, є співчуття, благородство, здатність відгукнутися на чужу біду, підтримати і допомогти вирішити наболілі проблеми.

Проаналізуємо детальніше риси характеру жінок, які носять це ім’я.

У дитинстві Сарочка – дитина дуже комунікабельний і креативний. Вона постійно шукає нових розваг, ніколи не сидить на місці. Сара має багато подруг, які віддані їй і готові заради Сари на все.

Сара – дівчинка з багатьма талантами, яка дуже часто реалізується в художній сфері. Звідси – тонка душевна організація, чуттєвість, вразливість і навіть певна нервозність. Вважається, що Сара схожа на маму, приймає її основні риси характеру. Серед Сар чимало акторок, художниць, співачок і скульпторів. Однак Сара чудово себе почуває і абсолютно “приземлених” сферах, тому з неї вийде відмінний викладач, відповідальний лікар або кваліфікований бухгалтер.

Сара – особа дуже суперечливе: в її характері дивним чином переплітаються співчутливість і різкість, бажання допомогти і вміння самоусунутися від чужих проблем. Моментами Сара буває свавільної, абсолютно некерованою і імпульсивною. Саме ці риси характеру відштовхують від неї колег, які не хочуть жити на пороховій бочці. Однак, якщо Сарі вдасться контролювати свої емоції, вона здатна збудувати цілком рівні, спокійні стосунки з колективом.

Єдина емоція, яку Сара не може контролювати – це гнів. А в гніві Сара страшна: вона посвариться з кращими подругами, влаштує скандал з колегами, вижене коханого. Звичайно, потім Сара гірко пошкодує, що не змогла вчасно стриматися, однак це буде вже потім. Далеко не всі згодні терпіти таке ставлення, тому з часом Сара таки втрачає раніше близьких людей. Сара не терпить, коли їй заперечують. Вона претендує на істинність в останній інстанції, тому свою точку зору буде відстоювати до кінця. І не важливо, що заради цього доведеться пожертвувати.

Сара – жінка приваблива, тому проблем у спілкуванні з протилежною статтю у неї немає. Сара завжди оточена кавалерами, здатними заради неї на багато що. До вибору чоловіка Сара підходить виключно раціонально: вона ніколи не зверне увагу на маминого синочка, не здатної реалізуватися у цьому світі. Сара прагне до забезпеченої та безбідного життя і докладає максимум зусиль, щоб собі її організувати.

Ім’я Сара поширене в усіх країнах у різних фонетичних варіантах. Найбільш відомими представницями його є: Сарра (дружина Авраама), Сара Джессіка Паркер (актриса), Сара Бернар (актриса), Сара Абитболь (французька фігуристка), Сара Батіг (поетеса), Сара Лидман (шведська письменниця), Сара Гримке (американська письменниця), Сара Чанг (скрипалька), Сара Дуглас (англійська актриса), Сара Рю (американська актриса), Сара Стрэйндж (канадська актриса).

Іменини:

25 травня, 26 липня, 19 серпня, 13 липня

Зменшено-лагідний варіант

Сарочка, Сарушка, Саронька, Арка, Арушка

Скорочений

Сарка, Саррі, Ара

За церковним

Сарра

Колір

  • сірий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сардонікс

Метал

свинець

Рослини

кедр, саранка

Тотемна тварина

сарана

Риси характеру

доброта, самолюбство, практичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Сара Балабек кизи Ашурбейли ((1906 – 2001) видатний азербайджанський історик, доктор історичних наук), Сара Уітман ((1803 – 1878) американська поетеса, есеїст, представник англійського трансценденталізму; відома романтичними стосунками з американським письменником Едгаром Алланом По), Сара Мішель Принц (більш відома під своїм ім’ям при народженні – Сара Мішель Геллар, американська актриса), Сара Майлз (англійська актриса театру і кіно), Сара Ишантураева (радянська театральна актриса, лауреат Сталінської премії другого ступеня (1949), народна артистка СРСР (1951), кавалер двох орденів Леніна)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: