Сандра – значення і походження імені

Історія походження імені Сандра

Цікаве ім’я, що стало самостійним всього кілька століть тому. Жіноча коротка форма Сандра сходить до чоловічої короткою формою імені Олександр — Сандро. Досить згадати знаменитого художника епохи Відродження Сандро Ботічеллі. Саме італійці ввели зменшувальну форму в ранг повного імені.

Жіноче ім’я Сандра досить поширене і давно стало загальноєвропейським. Популярність імені то зростає, то згасає в залежності від популярності власниць імені Сандра. Так, бум захоплення співачкою Сандрою в Європі та Америці подарував світові багато дівчаток з цим же ім’ям.

Ім’я дуже часто зустрічається на Кавказі у вигляді чоловічої форми Сандро, але є там і жінки Сандри. У Україні ім’я унікальне, вкрай рідкісне, т. к. пов’язане більше з західною культурою. Але на хвилі моди на рідкісні і звучні імена цілком може знайти зацікавлених батьків і в Україні.

Значення та характеристика імені Сандра

Сандра — це скорочена форма чоловічого грецького імені Александрос — «захисник», тому перекладається як «захисниця». Ім’я частково накладає відбиток на особистість Сандри — вона любить чесність і справедливість, смілива і відважна, тому може постояти за скривджених.

Всім жінкам, які носять «чоловічі» імена властива деяка жорсткість, прагматичність, рішучість. І це зовсім не погано в наш час! Сандра завжди зуміє постояти за себе і за інших, зайняти своє місце під сонцем. Саме своє, а не чуже, т. к. в цих питаннях вона делікатна.

Дитинство Сандри проходить в атмосфері пустощів і, що там приховувати, впертості. Всі дитячі роки Сандра намагається розширити межі дозволеного, настояти на своєму. Це важливо для розвитку її особистості, хоч і важко для батьків. Але терпіння буде винагороджено — потім Сандра буде слухнянішим, а отримані пробивні якості допоможуть їй у житті.

Шкільні роки додадуть в коло спілкування Сандри багато нових друзів, з ким із них дружба буде тривати все життя. Власниці цього імені дуже серйозно ставляться до відносин: дружбі, коханню, родинним зв’язкам. Саме в школі Сандра може відкрити свій талант і визначитися з професією. Спорт, серйозні спеціальності, традиційно чоловічі професії, бізнес, творчість — їй усе під силу. Її в будь-якому випадку чекає успіх, оскільки таких трудоголіків і розумниць ще пошукати треба. Це, якщо справа стосується улюбленої роботи, а от на нелюбої, але прибутковою Сандра не буде так викладатися.

Стосунки з чоловіками у Сандри складаються непросто. З одного боку, вона любить увагу, вміє зачарувати, розуміє чоловічий характер, але з іншого — як ніби уникає серйозних відносин. Довго тягне з заміжжям. Але коли знайде «свою» людину, то до радості рідних нарешті «заведе нормальну сім’ю і дітей». Сандра може стати надто правильної мамою, їй треба вчитися більше довіряти інтуїції і материнському серцю, а не книгам і порад психологів. Старість може застати Сандру в подорожах і нові захоплення театром, живописом, рукоділлям, собаками — вона з тих, хто нарешті-то дозволяє собі жити по повній тільки на пенсії, коли всі справи перероблені.

Іменини:

У цієї форми імені немає святої покровительки, але можна відзначати 6 травня (23 квітня) день пам’яті Святої Олександри Римської.

Зменшено-лагідний варіант

Сандрочка, Сано, Сандринья, Дрі, Дрюша, Сандринка, Сандрюша, Сандруся, Саня, Санечка, Санді, Сандріна, Сенді

Скорочений

Саня, Сенді, Дрі, Санда, Сано

За церковним

Олександра

Колір

  • малиновий
  • коричневий
  • бордовий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

шпінель, агат

Метал

мідь

Рослини

барбарис, тюльпан

Тотемна тварина

кріт, броненосець

Риси характеру

вольова, розважлива, яскрава

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Сандра (Сандра Енн Крету) – поп-ідол 80-х, німецька співачка в стилі диско, чия сольна кар’єра приголомшила Європу і весь світ; Сандра Буллок – голлівудська зірка, знялася в багатьох відомих фільмах (к/ф “Будинок біля озера”, “Швидкість”); Сандра Приккер – зірка кікбоксингу, модель, Instagram діва; Сандра Чеккарелли – італійська актриса кіно і театру, знімалася у великого режисера Бернардо Бертолуччі (к/ф “Сегрети, сегрети”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: