Саміра – значення і походження імені

Історія походження імені Саміра

Коріння імені Саміра слід шукати в праіндоєвропейською мовою, саме цим пояснюється його популярність, як у східних, так і західних мовах.

З арабського ім’я Саміра (ثامر) перекладається як «нічна розмова», «співбесідниця», «жінка, що розмовляє в ночі», «говірка». Ім’я Саміра носила одна з мухаджирок – переселенок з Мекки в Медину. У перекладі з санскриту ім’я Саміра означає «щедра», «одарюаюча».

У давньоанглійській мові ім’я Саміра має значення «заморська», «шанована за морем». А в гельською говіркою шотландського мови зустрічається ім’я Семер (Самар, Семар), яке вважається чоловічим варіантом імені Саміра, і означає «сонце».

В даний час ім’я Саміра рідко зустрічається на Британських островах, де воно сприймається як запозичене, а не споконвічне. У Україні ім’я Саміра зустрічається також досить рідко. Широку популярність це ім’я набуло в арабських країнах у різних національних варіантах. Так, в Туреччині воно звучить як Семра, у Боснії – Семіра, Самра, в Індії – Сумире, Сомира.

Значення та характеристика імені Саміра

Саміра спокійна, скромна дівчинка. У неї практично немає подруг, хоча з усіма знайомими дітьми вона підтримує хороші приятельські стосунки. Саміра не ділиться своїми переживаннями навіть з батьками. Найпотаємніші почуття і думки вона довіряє лише щоденника. В школі вчиться добре, але із-за нерішучості і невпевненості в собі часто повністю не розкриває себе. Саміра намагається уникати громадських доручень і спортивних змагань, вона боїться програти або не впоратися з поставленим завданням.

Саміра багато часу проводить вдома, читає, малює, може займатися танцями або співом. З віком у неї з’являється одна-дві хороші подруги, з якими Саміра відвідує театральні вистави, кінопрем’єри, може зайнятися йогою або пілатесом. Галасливі компанії і багатолюдні заходи Саміра уникає, публічні виступи для неї – справжнє випробування.

Саміра обирає професію, яка не вимагає спілкування з людьми і різких змін. Вона може стати бухгалтером, економістом, банківським службовцям, секретарем, архіваріусом. Саміра дуже делікатна, любить точність і акуратність. Їй ідеально підходить робота з цифрами та документами. Іноді Саміра вибирає творчі професії, може стати танцівницею або співачкою в хорі. Часто дівчина з цим ім’ям знаходить своє покликання в релігії, вона може служити в церкві або навіть стати черницею. Саміра добра, завжди допомагає бідним і нужденним.

Саміра приваблива і утворена, цим вона привертає увагу чоловіків. Але вона занадто боязлива, з побоюванням приймає знаки уваги, боїться розчарувань. Саміра довго і болісно переживає розрив. Чоловікові слід проявити максимум делікатності, щоб добитися розташування дівчини. В шлюбі Саміра здатна розкритися і стати пристрасною коханкою, турботливою дружиною і доброю матір’ю. Чоловік ніколи не пошкодує, що вибрав Саміру в дружини, адже від неї він буде постійно отримувати максимум уваги і підтримки.

Іменини:

7 березня, 25 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Самирочка, Самиронька, Самирушка, Мирочка

Скорочений

Сем, Світу, Сама

За церковним

Саміра

Колір

  • чорний
  • волошковий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

цирконій, смарагд

Метал

срібло

Рослини

верба

Тотемна тварина

бабка

Риси характеру

скромність, сором’язливість, доброта

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Саміра Гаджиєва – російська співачка; Саміра Армстронг Рис – американська актриса; Саміра Махмальбаф – кінорежисер, сценарист з Ірану; Саміра бен-Саїд –марокканська співачка; Саміра Азіз – журналістка; Саміра Ахмед – репортер; Саміра Ренді – актриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: