Сабіна – значення і походження імені

Історія походження імені Сабіна

Жіноче ім’я Сабіна є у багатьох народів світу. Тому поки не зрозуміла історія його походження. За однією версією це латинське ім’я, що прийшло із Стародавнього Риму. Свята Сабіна Римська – покровителька домогосподарок. Його походження пов’язують з давнім народом, яких називали сабияне. Також його пов’язують з родом римських патриціїв Сабін. Інша думка, що їм Сабіна походить від арамейського Saba, що означає хрещена. Третій варіант, що арабське ім’я, перекладається як маленький меч. Також існує думка, що це варіант чоловічого імені Сабін, так звали начальника італійських народностей. У католиків відомий Святий Сабін, єпископ і покровитель міста Барі (Італія). Ім’я більше поширене серед мусульман. У православних Сабіна вимовляється як Савіна, шанується свята мучениця Савіна Смирнская. День імені – 30 січня, 24 березня, 29 серпня, 27 жовтня.

Значення та характеристика імені Сабіна

Значення імені Сабіна – “красива”, “прекрасна”, “сильна”, “яку охрестив”, “невибаглива”, “мудра”, “маленький меч”.

У дитинстві Сабіна – комунікабельна, незалежна, розпещена дівчинка з непростим характером і красивою зовнішністю. Нерідко буває, що вона – єдина дитина в сім’ї. Але не потрібно її балувати і потурати примхам, щоб вона розуміла, що світ не крутиться тільки навколо неї. Вона балакуча, розкута. Трохи подорослішавши, починає розуміти, що у неї дуже приваблива зовнішність і користується цим у своїх цілях. Дівчатка-однолітки не дуже її люблять за це, тому вона дружить в основному з хлопчиками.

Любить бути в центрі уваги, шанувальників у Сабіни дуже багато, вона спритно маніпулює ними. Серед залицяльників вибирає собі багатого покровителя, її приваблюють матеріальні цінності. Заміж виходить пізно, за чоловіка, впевнено стоїть на ногах, забезпеченого, гідного. Стає гарною, слухняною, поступливою жінкою, прекрасною мамою і господинею. Заради сім’ї може кинути роботу і стати домогосподаркою.

Сабіна вперта, примхлива, не любить конкуренцію ні в справах, ні в особистому житті, з завищеними зарозумілістю, амбітна, мстива, злопам’ятна. У неї дуже складний характер. Нікому не довіряє, не піддається впливу з боку. У власниці цього імені прекрасно розвинена інтуїція, її неможливо обдурити навіть в стресовій ситуації. Сама ж вона здатна на обман заради своєї особистої вигоди. Тим не менше вона здатна бути доброю, співчувати і співпереживати людям. Дуже розумна, щаслива, може бути бізнесменом, ресторатором, телеведучої, хореографом, соціальним працівником, кондитером, флористом, дизайнером, актрисою, моделлю. Її рішучість і ділова хватка допоможуть досягти успіху в будь-якій справі.

Друзів так само вибирає з матеріально забезпечених, їх у Сабіни мало і з роками стає все менше, так як цей чоловік любить плести інтриги. Але з віком вона починає цінувати залишилися поруч друзів і тоді дружба стає справжньою, на неї можна покластися в будь-якій ситуації.

Стежить за своєю зовнішністю, займається спортом, рукоділлям, любить готувати і приймати вдома гостей, часто “потрібних” для просування кар’єри коханого чоловіка. На здоров’я не скаржиться.

Іменини:

30 січня, 24 березня, 29 серпня, 27 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Сабочка, Сабиночка, Сабинушка, Сабинчик

Скорочений

Іна (Інна), Інка, Біна, Бинка, Сабинка, Сабби

За церковним

Савіна

Колір

  • Темно-блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

перли

Метал

свинець

Рослини

верба, орхідея

Тотемна тварина

їжак

Риси характеру

наполегливість, марнославство, практичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Сабіна Мейер (німецька кларнетистка), Сабіна Азема (французька актриса), Сабіна Бергман-Поль ((нар.1946) німецький політик, член партії Християнсько-демократичний союз), Сабіна (Шейвэ Нафтульевна) Шпільрейн ((1885 – 1942) в заміжжі – Шефтель, потім – Шпільрейн-Шефтель; російський і радянський психоаналітик, педагог, учениця К. Р. Юнга), Сабіна Имайкина (російська фігуристка, що виступає в парному катанні), Сабіна Лісіцкі (німецька тенісистка польського походження), Сабіна Азема (французька актриса), Сабіна Ахмедова (актриса театру і кіно)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: