Руслан – значення і походження імені

Історія походження імені Руслан

Історія імені Руслан незвичайна у іменослові. Переважна більшість використовуваних сьогодні імен прийшли до нас разом з християнством із Візантії. А щодо свого походження є латинськими, давньоєврейськими, давньогрецькими. До нашого часу дійшло зовсім не багато дохристиянських імен, до яких і відноситься Руслан.

У процесі розвитку слов’яни вступали в тісні економічні, господарські відносини з різними племенами, народами. При цьому активний обмін відбувався також іменами. В цей час як раз таки прийшло на Русь ім’я Руслан. Офіційно вважається, що воно має тюркські корені, там ім’я звучало як Арслан і означало собою «лев». Ім’я Арслан давалося в знак могутності, фізичної, духовної сили людини, який його мав. Багато тюркські правителі також носили це ім’я.

Є версія, що назва походить від візантійського іменування людей проживають на Кавказі – «Рус-аланів». При перекладі з санскриту ім’я означає «благородний, войовничий». Під час історичного розвитку алани мешкали на великих територіях, робили набіги на сусідні держави. В результаті щільного обміну культурними цінностями Київської Русі з сусідськими народами з південних степів ім’я прийшло і на Русь. Русланами називалися хлопчики з будь-яких станів, що дуже рідко для того часу, часто використовувалася видозмінена форма – Еруслан.

З 10-11 століть церква почала сильно впливати на життя народу, дозволяла іменування дітей тільки православними іменами. Ім’я Руслан було виключено аж до 19 століття. Але завдяки вживанню імені серед різнонаціонального населення, воно не було забуто. У 19 столітті про Руслану згадав Пушкін у творі «Руслан і Людмила». Після Жовтневої революції іменослів зазнав істотні зміни. Багато колишні імена були забуті, натомість їм прийшли нові запозичені. Серед нововведень того часу виявилося ім’я Руслан. Воно стало особливо популярним в 60-70 роках 20 століття в усіх національностей які проживають у CPCP.

Значення та характеристика імені Руслан

Зимовий Руслан терплячий і вдумливий, до кожної дрібниці ставиться відповідально. Він не володіє імпульсивністю, імпульсивністю при вирішенні питань, навпаки, ставиться максимально серйозно. Цей чоловік наполегливо прагне до отримання поглиблених знань, захоплюється науково-дослідною роботою в цій сфері. Зимовий Руслан віддає перевагу спокій, душевний затишок.

Весняний Руслан емоційний, темпераментний і пихатий. Він знає собі ціну, планку якої ставить досить високо. Тому серед людей тримається самовпевненим, декілька гордовитою людиною. Його складовими є влада і слава, на шляху до яких він діяльний, енергійний. Руслан більшою мірою вільний і ні від кого не залежна людина.

Річний Руслан є душею будь-якої компанії. Він для всіх відкритий, товариський, щирий. Володіє відмінним почуттям гумору, з допомогою якого може звести нанівець будь-яку конфліктну ситуацію. В житті річного Руслана присутня не тільки свято і веселощі, а також тривалі сірі будні.

Осінній Руслан володіє ощадливістю, допитливістю, прагматичністю. Його тягне до себе все нове, незвідане, намагається це вникнути і зрозуміти. В житті для нього головне не тільки яскраві емоції, але і гармонія, рівновага. До свого існування він ставиться з філософської точки зору, це допомагає йому правильно розставити життєві пріоритети, направити творчу енергію в потрібне русло і принести користь суспільству. Для Руслана в першу чергу важливо розуміння, довіру, тільки вже після цього чуттєвість і пристрасність.

Знак зодіаку Руслана – Лев. Його планетою є гаряче і яскраве Сонце. Колір імені – золотистий. Камінь-талісман – авантюрин. Рослина – платан і кульбаба. Основні риси проявляються в його твердості, справедливості. Інтуїція Руслана – швидкий на категоричні рішення.

Риси характеру імені Руслан

Руслан з самого народження наділений природою відмінною пам’яттю. Його зовнішність задоволена красива, що дуже приваблює представниць прекрасної статі. Основна і головна характеристика його характеру – це самозакоханість. Він постійно шукає шляхи для придбання популярності, так як це головний пункт для самоствердження в суспільстві. Руслан не схильний до довгої праці на перспективу, йому хочеться все відразу, з мінімальними витратами часу і сил.

Намагається уникати відкритих конфліктів і будь-якої конфронтації мирними способами. Володіє високою стриманістю, терплячий, товариський. При цьому може довго ображатися, в такому випадку помиритися буде досить складно. Щиро засмучується по кожній своїй поразці, а також радіє зовсім невеликим перемогам.

Руслан природжений лідер, до чужої думки ставиться з холодом. Свої погляди на життя наполегливо відстоює, при необхідності може навіть вступити в конфлікт, який, втім, намагається швидко вирішити на свою користь. З зверненої до нього любов’ю, турботою, він кардинально змінюється характером. Це робить його більш добродушним і щирим, менш дратівливою, замкнутою.

Для визнання з боку людей і влади над ними готовий вивертатися, вдаватися до хитрощів. У цей момент він забуває про те, що можна запросто пропустити повз себе звичайні життєві радощі, завдяки яким складаються наші будні. В житті схильний до азарту, сильним емоціям. Руслану необхідно побоюватися азартних ігор, не вступати в сумнівні справи.

Сімейні та любовні стосунки Руслана

У Руслана ніколи не буває нестачі в шанувальниць. Своє серце віддає милою, тендітної і ніжної красуні, її він оберігатиме протягом усього життя. Не менше приваблюють сильні жінки, що володіють твердим характером, але сімейне життя з ними загрожує частими з’ясуваннями відносин. До зустрічі зі своєю єдиною жінкою він встигає нагулятися, пізнати холостяцьке життя. Зі своїми пасіями якщо розлучається, то це вже назавжди.

У сексуальному житті не сприймає одноманіття, буденності. Йому потрібна свобода дій і фантазій. При інтимному житті він також воліє бути лідером. Одружується Руслан досить пізно, тому що вважає, що шлюб – відповідальна, серйозна справа, в якій поспіх недоречний. Перед одруженням намагається вдосталь нагулятися, після чого вже створювати сім’ю, основною цінністю в якій для нього виступає вірність.

До дружини його вимоги дуже високі, часто суперечать один одному. Дружина повинна бути розумною, красивою, яскравою, але при всьому цьому мати скромністю, також вітається тиха, слухняна натура. Шлюб є способом утвердження, а жінка повинна чітко підкреслювати заможність чоловіка. Найчастіше трапляється два шлюби, перший відбувається в 20-25 років і не носить тривалий характер. Але все ж бувають винятки.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Руслана

Руслану підходять професії, які передбачають спілкування з людьми, найбільш комфортно він почуває себе на керівних посадах. Побудувати політичну або дипломатичну кар’єру йому допомагають наполегливість, комунікабельність, розважливість і дипломатичність. Бажання виділитися з маси людей зробить його хорошим журналістом, музикантом, письменником, артистом. При роботі йому заважає його негативна риса, завдяки якій Руслан хоче отримати все негайно. Він не готовий вибудовувати свою кар’єру по цеглинці, це його і тримає від успіхів в трудовій діяльності. Ні на роботі, ні в життя не терпить монотонності і одноманітності. Руслан чекає швидкий результат, який повинен бути вагомим.

В цілому Руслан – кар’єрист, заради професійного успіху може пожертвувати багатьма життєвими задоволеннями і цінностями. Професію обирає престижну, високооплачувану. У важких ситуаціях забуває про свої амбіції, самовіддано намагається привести в порядок ситуацію.

Здоров’я Руслана

У дитячі роки Руслан хворіє не частіше інших дітей, але з часу його здоров’я стає все міцнішою, так як він активно за ним стежить. Проблеми можуть виникнути психічного характеру, відбувається це із-за зайвої емоційності, для виключення проблем необхідна душевна і спокійна обстановка вдома, на робочому місці. Часто схильний до депресій, які він тримає в собі, віддаючи нікому про них не говорити. Хвороби з фізіологією не зустрічаються, Руслан – міцний, здоровий дитина з міцним імунітетом.

Необхідно уважно ставиться до свого харчування, способу життя. Неприпустимі шкідливі звички, від них слід з дитинства відгородити дитину і не дати їх придбати. Для хорошого життя йому важливо моральне задоволення, сприятливі психічні умови в родині, на роботі.

Ім’я Руслан для дитини

Руслан в дитинстві – примхливий, неслухняна дитина. Вимагає до себе великої уваги, йому характерна надмірна емоційність, також непостійність бажань. Для нього вкрай важливо чути схвалення своїх вчинків, нехай навіть хвалити зовсім не за що. Щоб досягти бажаного результату хлопчик може легко застосувати хитрість, головне – отримати бажане.

Складний характер не псує загальний вигляд про Руслану. Він добрий, відкритий всьому світу хлопчик, з ранніх років проявляє мужність і сміливість, через це його поважають багато його однолітків. Свого друга він ніколи не кине напризволяще, обов’язково надасть йому посильну допомогу. В дитинстві особливо яскраво і болісно сприймає образи, негаразди, невдачі, тому батьки повинні бути для нього головними друзями, які не розкритикують, а допоможуть і підтримають.

Руслан мрійливий хлопчик, із задоволенням ходить на гуртки з конструювання, моделювання. Він воліє самостійно створювати навколо себе навколишню реальність. Не залишає без уваги і своє тіло, може активно займатися силовими видами спорту. Зробити своє захоплення постійним хобі на все життя заважає йому в першу чергу відсутність посидючості, бажання сталості. Якщо виховати в дитині акуратність, відповідальність і дисциплінованість, він може легко стати відмінником у навчанні або хорошистом.

Іменини:

11 червня, 16 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Русланчик, Русланка

Скорочений

Рус, Руся, Русик, Русыч, Русек, Руська, Лана

За церковним

Роман

Колір

  • золотистий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

авантюрин, агат, яшма

Метал

залізо

Рослини

платан, кульбаба

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

емоційність, примхливість, лукавство

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Руслан Салей – білоруський хокеїст Руслан Нуртдинов – російський хокеїст, нападник, Руслан Боделан – український політик, Руслан Муратов – російський композитор, Руслан Забранський – український футболіст

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: