Роман – значення і походження імені

Історія походження імені Роман

Ім’я Роман у перекладі з латинської мови означає «римський громадянин», а в перекладі з грецького – «сильний духом». Римляни користувалися особливими пільгами та привілеями на всіх захоплених ними територіях. Ім’я Роман було поширеним ще під час Стародавнього світу і залишається популярним зараз. Це ім’я іноді називають «князівським», так як багато руських князів носили це ім’я. Планета-покровитель Роману – Сатурн, камінь – аметист. Коротке ім’я – Рома. День ангела Романи повинні відзначати двічі у році – 11 лютого та 1 грудня.

Значення та характеристика імені Роман

Роман веселий, товариський, щедрий. По першій прохання може допомогти другу в нелегкій ситуації. Роман має вродженої спостережливістю і гострим розумом. Негативні сторони характеру Роману – імпульсивність, мінливість, схильність до ліні.

Роман не поспішає виконувати дрібні доручення і завдання, він бачить тільки великі цілі. Роман скритний і обережний, може швидко захоплюватися новою справою і так само швидко остигати до нього. Іноді Роман може досить переконливо брехати в якості самозахисту. Роман буває азартним, але він ніколи не поставить на кон все – Рома далекоглядний і розважливий. Людина з таким ім’ям не тяжіє до далеких подорожей.

Риси характеру імені Роман

Батьки, які вирішили назвати свого сина цим іменем, нагородять його життєлюбством, веселою вдачею і оптимізмом. Але при всьому цьому Роману не можна назвати «легким на підйом», він типовий консерватор у всьому, що стосується роботи і особистих відносин. Рома легко і з гумором долає проблеми. Роману властиво переконувати інших людей у своїй правоті, у нього також є здатність маніпулювати.

Людина з таким ім’ям легко заводить корисні знайомства, в цьому йому допомагають товариськість і природна чарівність. Він нерідко займається бойовими видами спорту або бодібілдінгом. Його можливі захоплення – шахи, кінний спорт, риболовля. Роман – вірний і надійний друг, хороший сім’янин і сумлінний працівник.

Сімейні та любовні стосунки Романа

Роман у багатьох ситуаціях непередбачуваний. У нього є схильність до любовних авантюр. Красивий від природи, він повністю впевнений у собі, а тому наполегливо домагається поставленої мети. Чарівний і мужній, Рома стає мрією багатьох дівчат.

Чоловік з таким ім’ям влюбливий і рано жениться. Його обраниця повинна бути готова підлаштовуватися під непростий характер свого чоловіка. Роман вірний дружині. Він чимало часу проводить в колі сім’ї, приділяючи багато уваги вихованню дітей.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Романа

Для Романа підійде кар’єра військового, викладача, інженера, конструктора, банківського працівника, пожежника або рятувальника. Егоїстичний, але не жадібний, він постійно прагне просуватися по кар’єрних сходах. Роману не до вподоби професії, які передбачають «просиджування» в офісі.

Рома заповзятливий, активний і холоднокровний, але йому не вистачає терпіння, щоб довести розпочату справу до логічного завершення. Роману не підійде робота, що вимагає особливої уважності. Але він уміє швидко оцінювати складну ситуацію і знаходити вихід з неї. Рома може реалізувати себе при створенні і розвитку власного бізнесу.

Здоров’я Романа

У дитинстві Рома схильний до респіраторних захворювань, які перестають його турбувати при досягненні ним підліткового віку. Ставши дорослим, Рома нерідко страждає від гастриту шлунка. В силу підвищеної емоційності у Романа можуть розвиватися неврози. Планета-покровитель чоловіків з таким ім’ям – Сатурн, вона відповідає за коліна, слух і зуби.

Ім’я Роман для дитини

Незважаючи на природжену кмітливість і гострий розум, в школі Роман не домагається більших успіхів з-за своєї непосидючості. У більш старшому віці, коли Роман починає усвідомлювати важливість навчання, успішність його помітно підвищується.

Товариський, доброзичливий, він може стати «душею класу». У Романа немає особливих організаторських здібностей, але він хороший виконавець. У дитинстві Рома з усіх сил намагається бути чемним і ввічливим, але енергії у нього так багато, що хлопчик постійно втягується в різні авантюри. Роману важко зосередитися на чомусь певному, тому йому обов’язково потрібно дотримувати режим дня.

Упертий і гордий, у школі він знаходить багато друзів-однодумців. Рома може вдатися до обману, щоб уникнути покарання за дитячі пустощі. У підлітковому віці Роман стає більш потайним, навіть з найближчими людьми йому важко побудувати довірчі відносини.

Іменини:

11 лютого, 16 лютого, 2 березня, 29 березня, 15 травня, 13 червня, 1 серпня, 6 серпня, 11 серпня, 15 серпня, 23 серпня, 8 вересня, 24 вересня, 8 жовтня, 14 жовтня, 13 листопада, 1 грудня 10 грудня, 7 лютого, 28 лютого, 9 серпня, 18 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ромочка, Ромушка, Ромчик, Ромаха, Романя, Ромася, Ромуля, Романка, Ромаша

Скорочений

Рома, Ромка, Ромыч, Ромище

За церковним

Роман

Колір

  • червоний

Планета

  • Меркурій
  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист

Метал

золото

Рослини

тополя, кипарис, фіалка

Тотемна тварина

лань, метелик-вітрильник

Риси характеру

воля, пристрасність, образливість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Роман Віктюк (театральний режисер), Роман Клейн ((1858 – 1924) російський архітектор), Роман Шкідливий ((1867 – 1934) основоположник російської хірургічної ортопедії), Роман Карцев (артист естради, театру і кіно), Роман Балаян ((нар.1941) кінорежисер), Роман Гіршман ((1895 – 1979) французький археолог), Роман Іваничук ((нар.1929) – український письменник), Роман Якобсон ((1896 – 1982) російський і американський мовознавець, літературознавець), Роман Поланскі (один з найбільших кінематографістів післявоєнного часу), Роман Костомаров (російський фігурист)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: