Рудольф – значення і походження імені

Історія походження імені Рудольф

Ім’я Рудольф, широко поширений в Західній Європі, має німецьке походження. Сучасна форма виникла шляхом злиття двох коренів: «hrōd» — слава, благородство і «olf» — вовк. Ім’я перекладається як «Славний вовк», «Ватажок» або «Глава зграї» і вказує на силу, шляхетне походження і могутність його володаря. Було поширене серед германських племен ще до римського впливу в різних формах збереглося у багатьох сучасних країнах. Наприклад, у Франції воно трансформувалося в «Рауль», а в Литві тепер звучить як «Рудос». Існують також англійська прізвище Рудолф та жіночі імена Рудольфина і Рудольфа. Похідна «Дольф» з зменшувально-ласкательной форми перетворилася в самостійне ім’я.

У колишніх радянських республіках це ім’я популярніше всього у Вірменії.

Значення та характеристика імені Рудольф

Сильне і звучне ім’я накладає на свого носія помітний відбиток. Маленький Рудольф впевнений у собі, він не боїться уваги, рано готовий до публічних виступів. Навіть якщо дитина обділений блискучими талантами, він зуміє ефектно подати себе і виділитися з натовпу однолітків. Після школи Рудольфу буває складно визначитися з покликанням, він дуже багатогранний і відчуває в собі сили стати першим в багатьох професіях. Але вибравши улюблену справу, він віддається їй сповна.

Рудольф не може працювати між справою, яку роботу він робить професійно: навіть затіявши будинку невеличкий ремонт, він досконально розбереться в тонкощах процесу.

Рудольф ніколи не сумує, він не боїться залишитися один, так як завжди занурений у вирішення захоплюючих завдань. Навіть у дитинстві він легко переносить самотність, завжди знаходячи собі цікаве заняття у відсутності дорослих.

Не прагнучи до влади, він легко займає центральну позицію в будь-якому колективі виключно по праву сильного, люди охоче йдуть за ним, зачаровані його впевненістю і вірою в себе. Ставши начальником, Рудольф швидко створює згуртований, добре працює колектив однодумців, в якому приємно працювати. Він не ставить жорстких рамок своїм співробітникам, але вміє напоумити ледарів і не боїться серйозних кадрових перестановок.

У бізнесі Рудольф сміливий і рішучий, він готовий моментально змінити стратегію, вміє оцінити незвичайну ідею, легко приймає змінені правила гри і швидко розбирається в новій для себе області.

Рудольф рано починає подобатися протилежній статі, але не надто цінує свої перемоги. Подругу він вибирає сам, і якщо почуття не взаємно, готовий витратити багато зусиль на те, щоб досягти мети. У сімейному житті Рудольф постійний, багато часу проводить з дітьми, із задоволенням занурюючись в ігри і рішення головоломок.

У витратах він буває вкрай нестриманий, живе на широку ногу, навіть значний дохід не завжди витримує цей розмах. Він любить дорогі машини, красиві речі, готовий багато подорожувати і цінує вишукану кухню.

Іменини:

26 червня, 25 липня, 17 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Рудольфик, Рудольфушка

Скорочений

Рудя, Дольф, Рудик, Рудді, Долф, Дольфик, Ральф, Заради, Руд

За церковним

Рудольф

Колір

  • червоний
  • помаранчевий
  • білий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма, гірський кришталь

Метал

залізо

Рослини

дуб, очерет, ромашка

Тотемна тварина

вовк, песець, лелека

Риси характеру

воля до перемоги, впевненість у собі, розум

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Рудольф Кребель – російський учений німецького походження, талановитий лікар; Рудольф Нурієв – талановитий танцюрист, скандально який емігрував з СРСР, зірка британського балету, балетмейстер; Рудольф Штайнер – філософ, творець нової філософської школи; Рудольф Дизель – творець дизельного двигуна; Рудольф Кемпе – німецький диригент; Рудольф Баумгартнер – швейцарський скрипаль, диригент; Рудольф Тілль – учений, знаменитий філолог; Рудольф Фримль – піаніст, автор популярних мелодій; Рудольф Льюїс – британський оперний співак, бас; Рудольф Шенкер – німецький музикант, засновник гурту Scorpions.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: