Ростислав – значення і походження імені

Історія походження імені Ростислав

Ростислав – чоловіче ім’я слов’янського походження, утворене поєднанням двох слів – “рости” і “слава”, яку можна трактувати, як “зростаюча, зростаюча слава”.

Зрозуміло, що популярність і поширення ім’я Ростислав завдяки походженням набуло насамперед серед слов’янських народів.

Ім’я має чимало скорочених і зменшувально-пестливих форм, найпоширенішими з яких є: Ростик, Слава, Рося, Зростання Ростиславчик, Славка, Славік, Славуня.

Ім’я не представлено в церковному календарі, тому іменини не відзначаються.

Значення та характеристика імені Ростислав

Якщо виходити з походження і значення імені, то стає зрозуміло, що людина, названий Ростиславом, знаходиться в постійному русі, динаміці. Він ніколи не перестає працювати над собою, вчитися і самовдосконалюватися. Звідси, ключовими рисами характеру чоловіка є впертість, досконалість, прагнення до ідеалу. Однак ці риси характеру Ростислав набуває поступово, з досвідом і віком.

У дитинстві маленький Ростислав – цілком звичайний дитина, нічим не відрізняється від більшості. Він, як і всі хлопчики, непосидючий, верткий і допитливий.

У школі хлопець не виявляє особливої тяги до знань: він заробляє тверді трійки і свято переконаний, що більшого їй і не треба. Незначно змінюється ситуація в студентські роки: якщо можна чогось не зробити, то можете бути впевнені в тому, що Ростислав точно проігнорує.

Проте з віком і усвідомленням того, що в цьому світі треба якось виживати, Ростислав під впливом обставин різко змінюється. До такого бажанням цілком може підштовхнути хлопця відмова батьків його утримувати і перехід на вільні хліба. Тільки тепер Ростислав починає замислюватися над тим, що ж він все-таки вміє і чим зайнятися, щоб заробити на хліб з маслом. І власне з цього моменту починається практично вертикальний зліт хлопця.

Він записується на додаткові курси, активно досліджує сферу, з якою планує пов’язати професійний ріст, наполегливо шукає знайомих, які могли б допомогти йому в тій чи іншій справі.

І, як показує досвід і спостереження, Ростислав практично завжди домагається успіху. Головне тут – не помилитися з вибором професії, адже Ростислав легко захоплюється чимось новим, так само швидко розчаровується і кидає справу на півдорозі.

Дуже часто хлопцеві потрібна допомога і добра порада. Такими порадниками зазвичай виступають близькі друзі, батьки або дружина, які є авторитетом для Ростислава. Хлопця важливо підштовхнути, підбадьорити, хоча б у загальних рисах окреслити напрям руху – і він злетить до небачених висот.

Одружується Ростислав досить рано і на ровесницю. Якихось конкретних вимог до дружини він не ставить, однак єдиною умовою міцного шлюбу є взаємна повага і авторитет чоловіка в родині.

Теоретично Ростислав може реалізуватися в різних професійних сферах, однак найчастіше він досягає успіху в медицині, мистецтві, інженерних спеціальностях.

Ім’я Ростислав найбільш поширене у слов’ян. Найбільш відомими його представниками є: Ростислав Выграненко (польський органіст), Ростислав Дурляхов (російський конструктор), Ростислав Григорчук (російський математик), Ростислав Валіхновський (пластичний хірург), Ростислав Держипільський (український режисер), Ростислав Горєлов (живописець), Ростислав Широких (диктор), Ростислав Плятт (актор).

Іменини:

27 березня, 24 травня

Зменшено-лагідний варіант

Ростиславушка, Ростиславонька, Ростиславочка, Ростечка, Ростенька, Ростюшка, Славушка, Славонька

Скорочений

Ростиславка, Ростиславчик, Зростання, Ростик, Слава, Славік

За церковним

Ростислав

Колір

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли

Метал

срібло

Рослини

сосна, незабудка

Тотемна тварина

щука

Риси характеру

емоційність, прагматичність, доброта

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ростислав Моравський (князь Великої Моравії з династії Моймировичей, що правив з 846 по 870 роки; під час його правління у Великій Моравії миссионерствовали Кирило і Мефодій), Ростислав Алексєєв ((1916 – 1980) кораблебудівник, творець суден на підводних крилах, экранопланов і экранолетов), Ростислав Захаров ((1907 – 1984) балетмейстер, педагог, режисер), Ростислав Плятт (радянський актор театру і кіно, народний артист СРСР (1961)), Ростислав Фадєєв ((1824 – 1883) військовий історик, публіцист, генерал-майор), Ростислав Юренев ((1912 – 2002) кінознавець, критик), Ростислав Горєлов (радянський живописець, графік, жанрист, портретист, представник жанру соцреалізм, майстер індустріального пейзажу і жанрово-історичної картини)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: