Роберт – значення і походження імені

Історія походження імені Роберт

Чоловіче ім’я Роберт давньогерманської мови походження. У перекладі на українську мову воно означає «сяючий славою», «блискучий від слави» або «блискуча, нев’януча слава». Японці трактують це ім’я, як «знатний» або «знаменитий».

Ім’я Роберт дуже поширена в англомовних країнах, навіть королівські особи носили його. В ім’я Роберт існують такі варіанти, як Руперт, Робін, Боб, Раубер, Аррубер, Робертус, Райберт.

Значення та характеристика імені Роберт

Роберт – це врівноважений, розсудливий, цілеспрямований, спокійний і миролюбний чоловік. Роберт може бути трохи замкнутим. У нього розвинені такі риси, як наполегливість і серйозність. У Роберта відмінна пам’ять, розвинений інтелект. У нього хороші манери і він уміє поводитися в товаристві. Він не любить лестощі. Роберт відрізняється дотепністю, делікатністю і тактовністю у спілкуванні. У нього широке коло знайомих і багато друзів, по відношенню до яких він проявляє участь і турботу.

У дитинстві Роберт виглядає старше своїх однолітків і відрізняється серйозним і стриманим характером. Він вміє постояти за себе і відстояти свою точку зору. Якщо Роберт чимось займається, то він вміє концентруватися на своєму занятті. Він намагається будь-яку справу доводити до кінця і виконувати будь-яку роботу ретельно і грунтовно. Він відрізняється відповідальністю і дисциплінованістю, добре вчиться, багато читає. Роберт любить спорт.

У Роберта можуть розвинутися такі недоліки, як зарозумілість, прискіпливість, недовірливість, надмірне самолюбство. Він може відлякувати людей своєю зайвою строгістю і похмурим виглядом. Роберт може стати учасником авантюри і навіть піти на конфлікт із законом.

Роберт відрізняється працьовитістю. Це творча людина, здатний домогтися грандіозних успіхів у точних науках або філософських, літературі, музиці, археології чи геології. Роберт може стати успішним у будь-якій сфері діяльності, так як він завжди прагне до досягнення поставленої мети. Він любить працювати поодинці і може стати автором інноваційних ідей. Також Роберт може зробити успішну спортивну кар’єру або відбутися як бізнесмен.

Роберт подобається дівчатам. У нього багато романів, що заважає йому подумати про шлюб. Роберт занадто вимогливий до обраниці. Вона повинна бути розумною, інтелігентною і чарівною. Сам він стає зразковим і вірним чоловіком і добрим батьком.

Іменини:

25 квітня, 29 квітня, 7 червня

Зменшено-лагідний варіант

Робертик, Роберточка, Робертушка, Робертонька, Робушка, Робочка, Бертик, Бертушка

Скорочений

Роб, Роба, Робік, Роббі, Берт, Бертка

За церковним

Руперт

Колір

  • жовтий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

опал

Метал

алюміній

Рослини

платан, ромашка

Тотемна тварина

морський коник

Риси характеру

оптимістичність, доброта, щедрість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Роберт Колдевей ((1855 – 1925) німецький архітектор і археолог, який визначив місце і з допомогою тривали (1898/99 – 1917) розкопок підтвердив існування біблійного Вавилона), Роберт Фішер (11-й чемпіон світу з шахів), Роберт Кох ((1843 – 1910) німецький лікар, мікробіолог, відкрив бацилу сибірської виразки, холерний вібріон та туберкульозну паличку; за дослідження туберкульозу нагороджений Нобелівською премією з фізіології і медицині в 1905 році), Роберт Скотт ((1868 – 1912) англійський дослідник Антарктиди, один з першовідкривачів Південного полюса, національний герой Великобританії), Роберт Лінн Асприн (американський письменник-фантаст)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: