Рінат – значення і походження імені

Історія походження імені Рінат

Рінат (Ренат) – чоловіче ім’я, походження якого досить контроверсійне. Так, в транслітерації «Рінат» ім’я виводять від латинського «Renatus» – «народжений заново», «відроджений».

У фонетичному оформленні «Ренат» ім’я пов’язують з «революція, наука, праця» або «революція, наука, техніка».

Ім’я Рінат досить поширене серед волзьких татар і башкирів, в Казахстані та на Північному Кавказі.

Поширеність імені зумовила появу скорочених і модифікованих форм, що використовуються в різних країнах: Ренато (Італія, Португалія), Рене (Франція), Ринат (Польща).

Іменини чоловіки, що носять ім’я Рінат, відзначають 12 листопада.

Значення та характеристика імені Рінат

Якщо брати до уваги походження і значення імені, то стає очевидним, що, означаючи “народжений заново”, “відроджений”, чоловік, який носить ім’я Рінат, ключовими рисами характеру має цілеспрямованість, завзятість, наполегливість і вміння кожен раз після невдачі знову і знову ставати на ноги. Лідерські якості людини з ім’ям Рінат незаперечні.

Однак Рінат не народжується лідером – це справа самовдосконалення і постійної роботи над собою. У дитинстві хлопець з ім’ям Рінат доволі нерішучий і невпевнена в собі. Він дуже сором’язливий, тому в дитячій компанії швидше підпорядковується лідерам, ніж сам задає тон. Він замкнутий і не відзначається особливою комунікабельністю. Єдиною рисою, яка превалює над іншими, є неабияка сміливість хлопця: здається, що він не боїться нічого. Саме ця ключова риса характеру і сприятиме перетворенню Ріната в сильну і цілеспрямовану особистість, яка чітко знає, чого вона варта, чого хоче і як досягти бажаного.

Вже в школі хлопець демонструє неабиякі математичні здібності, відзначається аналітичним складом розуму. Всі предмети даються йому однаково легко, проте хлопець чітко розставляє пріоритети, розділяючи науки на ті, що йому знадобляться в житті і нічого не варті.

Аналітичний склад розуму Ріната зумовлює вибір професії, в якій все б підпорядковувалося залізною логікою і чітким розрахунком. Саме тому Рінат досягне успіху в бізнесі, у сфері менеджменту, логістики або різних видах спорту.

Рінат – перфекціоніст, ніж відштовхує від себе людей, адже далеко не кожен може терпіти біля себе ідеал, який до того ж прагне зробити ідеальними і оточуючих.

Шлюб Рінат зазвичай вступає пізно, добре уявляючи модель сімейного життя і ставлячи чіткі вимоги до супутниці. Лідер від природи, Рінат не потерпить посягань на його роль глави сім’ї, тому розумна дружина відійде в тінь і дозволить Рінату впевненою рукою вести сімейний корабель.Рінат – дбайливий батько і чоловік, який хоче забезпечити сім’ю всім найкращим, а тому працює не покладаючи рук.

Ім’я Рінат поширене в різних країнах. Найбільш відомими його представниками є: Рінат Білялетдінов (тренер і хокеїст), Ринат Ахметов (український мільярдер, власник футбольного клубу «Шахтар»), Рінат Гильфанов (російський поет), Ренат Ібрагімов (радянський співак), Ренат Харіс (поет, драматург), Рінат Шарафуллин (велогонщик), Рінат Шамсутов (хокеїст), Рінат Сафін (біатлоніст).

Іменини:

7 вересня, 29 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Ренатик, Ренечка, Ренушка, Ренатушка, Натушка, Наточка

Скорочений

Рен, Ренні, Рена, Ната, Ренек, Ренатка

За церковним

Ренат

Колір

  • сіро-блакитний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил

Метал

залізо

Рослини

граб, портулак

Тотемна тварина

пелікан

Риси характеру

інтуїція, педантичність, честолюбство

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Рінат Білялетдінов ((нар.1957) радянський футболіст, (півзахисник) і російський тренер, майстер спорту (1983), Заслужений тренер Росії (2010)), Рінат Марданшин ((1963 – 2005) радянський і російський мотоцикліст, учасник змагань зі спідвею), Рінат Тазетдинов ((нар.1938) татарський актор, народний артист РРФСР (1982)), Рінат Шарафуллин (радянський велогонщик, неодноразовий чемпіон СРСР з велогонкам), Рінат Файзулін ((1967 – 2009) радянський і російський актор, заслужений артист Росії (2006)), Рінат Шамсутов (півзахисник, Заслужений майстер спорту Росії з хокею з м’ячем), Рінат Харисов (генеральний директор найбільшої російської нафтосервісної компанії «ТНГ-Групп»; має почесні звання Заслуженого геолога, Почесного розвідника надр, а також державну нагороду – Орден Трудового Червоного Прапора), Рінат Шакіров (соліст-інструменталіст, заслужений артист Росії (2006))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: