Ренат – значення і походження імені

Історія походження імені Ренат

У імені Ренат (ще одна версія написання – Рінат) є кілька теорій походження. Найпоширеніша полягає в тому, що ім’я походить від латинського слова «renatus», що перекладається як «заново народжений», «відроджений». Звідси ж був створений церковний варіант імені – Рінату.

В часи СРСР в імені з’явилася нова розшифровка, воно стало сприйматися як абревіатура «Революція-Народ-Праця» або «Революція-Наука-Техніка», і отримало нову хвилю популярності, проголошуючи радянські цінності в догоду революційним вождям. За однією з версій, саме цей варіант імені завжди писатися через літеру «Е».

Ім’я Ренат найбільш поширене в Російській Федерації, на Північному Кавказі, а також у Криму серед татар. При цьому воно часто зустрічається і в православних, і в католицьких Святих Писаннях. Відповідно, тричі в році Ренат може відсвяткувати іменини за церковним календарем: 7 вересня, 29 вересня і 12 листопада.

В Європі це ім’я набуло такі форми як Рене, Ренатус, Ренат. Жіночою версією імені вважається Рената.

Значення та характеристика імені Ренат

Ім’я Ренат перекладається як «відроджений», що несе в собі велику силу духу. Проте в дитинстві Ренат може бути трохи нерішучим, навіть флегматичним. Він працьовитий і намагається добре вчитися. У батьків рідко виникають проблеми з його вихованням або поведінкою. Завдяки наполегливості часто вибивається в лідери, хоча насправді може бути сором’язливим, і йому доводиться перебороти себе, щоб підійти до незнайомої людини.

У дорослому віці Ренат – цілеспрямований, відкритий і впевнений у собі. Він вміє розташувати себе оточуючих, навіть малознайомих людей, і в нього велике коло друзів.

Ренат дуже врівноважений і рішучий. У нього завжди є власна думка і цінності, від яких він не відступить. Прийнявши рішення, Ренат вперто йде до поставленої мети.

У Рената аналітичний склад розуму, а тому професії він часто вибирає, пов’язані з фінансами, логістикою, технологіями або менеджментом. Ренат володіє великою працездатністю та посидючістю, тому домагається успіху в обраній сфері.

При цьому у Рената є деякі схильність до самозамилування, він педантичний і вимогливий до оточуючих. Ренат вкрай довго пам’ятає образи, але навіть бажаючи помститися, ніколи не опуститься до підлих вчинків і не буде плести інтриги.

Одружується Ренат пізно, але при цьому створює міцний шлюб, цінує свою сім’ю. Він завжди турботливий чоловік і батько. Найчастіше першою дитиною у Рената стає син.

Ренати, що з’явилися на світ взимку, виділяються великою щедрістю, чесної натурою, справедливістю і сміливістю. Вони постійні у своїх відносинах з людьми: підпускають їх до себе не відразу, але при цьому важко розлучаються. Але іноді бувають дуже впертими і намагаються не брати зайвих зобов’язань. При цьому завжди щиро розкаюються, якщо когось підведуть або не дотримають свого слова.

«Осінній» Ренат з великою вдячністю ставиться до своїх батьків, піклується про них і вибирає собі житло неподалік.

Ренат, народжений влітку, володіє більш м’яким характером, при тому дуже велелюбний і не може відірвати свій погляд від красивої жінки.

Іменини:

7 вересня, 29 вересня, 12 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ренатик, Ренечка, Ренушка, Ренатушка, Натушка, Наточка

Скорочений

Рен, Ренні, Рена, Ната, Ренек, Ренатка

За церковним

Ренат

Колір

  • сіро-блакитний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил

Метал

ртуть

Рослини

граб, портулак

Тотемна тварина

пелікан

Риси характеру

акуратність, фантазія, вихованість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ренат Ібрагімов ((нар.1947) радянський і російський співак. Народний артист РРФСР, Народний артист Татарської АРСР, лауреат державної премії Татарстану; продюсер), Ренат Гильфанов (російський поет)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: