Ратибор – значення і походження імені

Історія походження імені Ратибор

Ім’я походить від давньо-слов’янського слова зі значенням «захисник», «безстрашний воїн». І дійсно, перші історичні особи з таким ім’ям в повній мірі відповідали даній характеристиці.

Одним з героїв був князь бодричей Ратибор, загиблий в 11 столітті, але залишив слід в історії. Союз слов’янських племен населяв частина території сучасної Німеччини та поселення Ратибор, засноване в цей час, зараз називається Ратцебург, будучи частиною Гамбурга.

Інший відомий історичний персонаж, який носив ім’я Ратибор, проживав на території Київської Русі приблизно в той же час. Переяславський посадник Ратибор за правління Володимира Мономаха прославився на полі бою, як відважний воїн і як довірена особа князя, керуючи його справами в мирний час. Єдиний нюанс цього імені – відсутність у православних святцях.

Значення та характеристика імені Ратибор

Тлумачення імені наділяє Ратибора наполегливістю, принциповістю, наполегливістю і силою волі. Але честолюбство та егоїзм не дозволяють повною мірою виявлятися тим позитивним якостями, тій силі духу, якими він наділений від народження.

Врівноваженість характеру і велика частка слухняності порадують батьків маленького Ратибора. Сам прагне запропонувати свою допомогу в домашніх справах, виявляє старанність і старанність у шкільних. Однаково добре даються точні і прикладні науки. Вміння швидко засвоювати інформацію дозволяє багато часу приділяти спілкуванню з друзями. Він любить спілкуватися з однолітками і дорослими, а вони відповідають йому взаємністю, хорошим розташуванням. Це певним чином пов’язано з енергетикою імені, викликає позитивні асоціації.

Підтримавши у хлопчика схильність до фізичної активності, з нього може вирости спортсмен, військовий. Але максимальний успіх супроводжує в діловій сфері. Амбітність, талант відстояти свою точку зору дозволяє Ратибору займати лідируючі, часто керівні позиції в колективі. Будучи трудоголіком, від оточуючих вимагає того ж, але начальник справедливий. Успішність не кращим чином може позначитися на особистісних якостях: заради нових вигод, власних досягнень іноді готовий на неприємні дії.

Досягаючи певного рівня благополучності, готовий допомагати іншим, але знову ж таки, це відбувається з часткою прагматичності, кілька нарочито: скромною, можливо таємницею благодійності віддасть перевагу розрекламоване спонсорство. Володіє від народження міцним здоров’ям. Але часто працюючи на знос, забуває про потреби власного здоров’я: потрібно пильно слідкувати за станом нирок і рівнем цукру.

Допомогти в цьому може друга половина – Ратибор підсвідомо вибирає жінку, здатну забезпечити йому в першу чергу особистий комфорт і домашній затишок. Статус, зовнішність, освіта подружжя не є пріоритетними, головне, що б вона відразу визнала його лідерство в сім’ї. Можливо, знайти таку вийде не з першої спроби.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Ратик, Боречек

Скорочений

Ратя, Боря

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

кровавик

Метал

олово

Рослини

ліщина, наперстянка

Тотемна тварина

баран

Риси характеру

сильна воля, самостійність, прямолінійність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ратибор (Рацібор) I — князь Помор’я, родоначальник Ратиборидов — бічної гілки династії Грифітів; Ратибор — переяславський посадник; був ближнім боярином Всеволода Ярославича; Ратибор II — правитель князівства Шлаве-Штольп в Померанії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: