Елізабет – значення і походження імені

Історія походження імені Елізабет

Ім’я Елізабет біблійного походження. У перекладі з давньоєврейської мови означає «Бог ─ є досконалість», «Богом клянусь», «Ближче до Бога», «Бог ─ моя присяга». Ще з середньовічних часів ім’ям називали тільки представників вищих суспільних кіл. Елізабет вважається королівським іменем, оскільки гідними носити його були княгині, царівни і королеви.

Інші форми імені: Єлизавета, Еліза, Ізабелла, Лизетте, Лізбет, Бабетта, Элисебет.

Коріння імені ведуть з Англії, де назвали відомих всьому світу корольов Єлизавета І і Єлизавета ІІ. По Біблії Єлизаветою були названі дружини священиків Аарона і Захарія, мати святого Іоанна Хрестителя і двоюрідна сестра Марії (мати Ісуса).

Значення та характеристика імені Елізабет

Жінки з ім’ям Елізабет народилися перемагати і керувати. Сильні особини завжди виділялися прагненням до справедливості і волі. Ніколи не зупиняються на півдорозі, а доводять розпочату роботу до кінця. Часто довго роздумують, але прийняте рішення, безсумнівно, виявиться вірним.

Ще в дитинстві маленькі дівчатка Елізи виділяються непосидючістю, ентузіазмом, самостійністю і наполегливістю. Для змагання вибирають хлопчиків, подобається їм перемагати в серйозних боях. В дружбі і любові відрізняються вірністю і відданістю, але складний характер заважає відчути себе слабкою жінкою і кинеться в обійми коханої. Удача і щастя йдуть пліч о пліч з Елізабет, але можливе ураження або помилка заганяють їх надовго в одиночні роздуми для осмислення невірного кроку. Внутрішній стрижень не дає їм зламатися при складних обставинах, тому, лицемірні і брехливі люди намагаються не мати з нею справу, «не по зубах» Еліз їм.

Іноді зарозумілі, підступні і хитрі ─ чого тільки не зробиш для досягнення мети. Але під маскою суворістю криється ніжність і доброта, внутрішній крик про підтримку і жалю, що можуть розгледіти тільки обрані, дійсно цінують якості Еллі. Такі люди потрібні на її шляху, щоб іноді розсипати накопичилися порох, інакше вибухне як бомба.

Вміння досягати майстерності в будь-якій професійній діяльності може зробити з Елізабет як керівника, вчителя, провізора, так і модельєра, танцюриста і поета. Вона ─ хороша господиня, доброзичлива і гостинна, але яскравих емоцій гостям не подає. Сім’я для неї теплий вогнище, який дає спокій, відпочинок, здоров’я і сили на попередні нові перемоги і досягнення.

Яскравий представник ─ королева Англії Єлизавета І (1533 – 1603), сильна й енергійна, зуміла побудувати незламну імперію того періоду. Її описували відомі письменники, в числі яких Бекон і Шекспір. Її видатні правління пов’язують з умілим поєднанням політичного чуття і вдачі кокетки, глибоким егоїзмом і відданістю англійської суспільству, що не давало порушити незалежність протягом довгих років.

Ім’я Елізабет ─ ідеальне поєднання грубих і ніжних почуттів, сміливості і відчайдушності, вольності і прихильності.

Іменини:

7 лютого, 7 травня, 18 червня, 18 вересня, 4 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Елизочка, Лізонька, Елиси, Елайзочка, Елечка, Еленька

Скорочений

Ельза, Еліза, Елла, Ліза, Бет, Бетті, Бетсі, Ліззі, Лайза, Беллі, Без, Елзі, Ліббі

За церковним

Еліза

Колір

  • бузковий
  • шафрановий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гранат, аметист

Метал

срібло

Рослини

барвінок, бузок

Тотемна тварина

лисиця

Риси характеру

преданость, чесність, гордість, відповідальність, справедливість, влада, сила

Число імені

2, 8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Елізабет Тейлор ─ американська актриса, символ Голлівуду 50-60-х років; Елізабет Мей Зеттерлинг ─ шведська актриса, сценарист, продюсер і кінорежисер; Елізабет Кавендіш ─ британська письменниця; Елізабет Каланд ─ нідерландська піаністка і музичний педагог; Елізабет Болден ─ довгожителька Америки, рекордсмен Книги рекордів Гіннеса; Елізабет Андерсон ─ перша жінка-лікар Англії; Єлизавета I ─ королева Англії та Ірландії; Єлизавета ІІ ─ нинішня королева Великобританії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: