Антоній – значення і походження імені

Історія походження імені Антоній

Багато чужинних імена, які прийшли в нашу мову, швидко ставали популярними, здобували російські риси. Але були і такі, які важко приживалися в російському словнику. Так, ім’я Антоній не стало поширеним. Воно здавалося занадто м’яким для чоловіків, які за своєю природою просто зобов’язані бути мужніми, стійкими. Закінчення імені теж грало роль у його малої затребуваності, така протяжність не властива нашій мові. Від цього саме звучання імені відразу здається чужим, запозиченим.

Є два варіанти походження імені Антоній — латинська і грецька. Відповідно до першого, це ім’я — похідне від причастя «предвидящий». Антонії — знатний рід патриціїв Стародавнього Риму. У мові давніх греків було слово (ἀντί) [anti], значення якого — «навпаки», «всупереч», від якого згодом відбулося чоловіче ім’я. У словниковому запасі греків було й інше, схоже за звучанням слово (ἄνθος) [anthos], що мало значення «квітка», «яскравість», «вища міра».

Значення та характеристика імені Антоній

Життя Антонія — низка провалів, компромісів і злетів. Ця незбалансована натура весь час бореться з собою, рветься на волю. У такій шаленій боротьбі Антоній нерідко забуває, що платою за повну свободу завжди буває самотність.

У цьому імені — заклик до дії, одночасно воно нагадує господаря про небезпеку і обережному поводженні. Для Антонія не властиво дурне геройство, він не схильний бездумно кидатися в справи. Зате ця людина завжди доведе розпочату справу до логічного завершення.

Всередині чоловіки присутній поміркований спостерігач. Протиріччя між рішучістю і обачністю часто заважає йому. У любовних стосунках він швидко запалюється, але до Загсу справа доходить рідко. Зовсім скоро чоловік починає замислюватися про наслідки, готуючи грунт для відступу.

Незбалансоване поведінку можна спостерігати і у Антонія-підприємця. Його надмірна обережність призводить до застою у справах, великі плани залишаються мріями. Але обачність іноді підказує йому, що бездіяльність не призводить до кар’єрного росту. І тоді він розвиває бурхливу діяльність.

Енергія в такий період б’є в ньому ключем, він забуває про сон та відпочинок, роблячи все для збереження завойованих позицій. Навколишні просто не впізнають його в цей час — ледачий і навіть сонний Антоній перетворюється. В юному віці запальний Антоній не потерпить, щоб його вважали обережним боягузом. У цьому випадку він може навіть перетворитися на героя, якщо навколо зібралися спостерігачі.

У зрілому віці він навчиться контролювати свою енергію, і це забезпечить йому успіх на тих посадах, де немає потреби у ризикованих діях. Йому підходить і творча професія, проте цей чоловік повинен звільнитися від страху здатися несерйозним.

У великих компаніях Антоній не прагне стати лідером, а у вузькому колі може опинитися в центрі уваги. З друзями він любить спілкуватися на рівних, нікого на пригнічуючи і не перед ким не підлещуючись.

Іменини:

12 січня, 17 травня, 14 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Антоша

Скорочений

Антон

За церковним

Антоній

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

гранат

Метал

золото

Рослини

часник

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

прагнення до свободи, обережність, лояльність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Антоній Єгипетський, засновник пустинножительства; Марк Антоній, консул, прихильник Цезаря; Антоній Погорєльський – російський письменник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: