Історія походження імені Антоній
Багато чужинних імена, які прийшли в нашу мову, швидко ставали популярними, здобували російські риси. Але були і такі, які важко приживалися в російському словнику. Так, ім’я Антоній не стало поширеним. Воно здавалося занадто м’яким для чоловіків, які за своєю природою просто зобов’язані бути мужніми, стійкими. Закінчення імені теж грало роль у його малої затребуваності, така протяжність не властива нашій мові. Від цього саме звучання імені відразу здається чужим, запозиченим.
Є два варіанти походження імені Антоній — латинська і грецька. Відповідно до першого, це ім’я — похідне від причастя «предвидящий». Антонії — знатний рід патриціїв Стародавнього Риму. У мові давніх греків було слово (ἀντί) [anti], значення якого — «навпаки», «всупереч», від якого згодом відбулося чоловіче ім’я. У словниковому запасі греків було й інше, схоже за звучанням слово (ἄνθος) [anthos], що мало значення «квітка», «яскравість», «вища міра».
Значення та характеристика імені Антоній
Життя Антонія — низка провалів, компромісів і злетів. Ця незбалансована натура весь час бореться з собою, рветься на волю. У такій шаленій боротьбі Антоній нерідко забуває, що платою за повну свободу завжди буває самотність.
У цьому імені — заклик до дії, одночасно воно нагадує господаря про небезпеку і обережному поводженні. Для Антонія не властиво дурне геройство, він не схильний бездумно кидатися в справи. Зате ця людина завжди доведе розпочату справу до логічного завершення.
Всередині чоловіки присутній поміркований спостерігач. Протиріччя між рішучістю і обачністю часто заважає йому. У любовних стосунках він швидко запалюється, але до Загсу справа доходить рідко. Зовсім скоро чоловік починає замислюватися про наслідки, готуючи грунт для відступу.
Незбалансоване поведінку можна спостерігати і у Антонія-підприємця. Його надмірна обережність призводить до застою у справах, великі плани залишаються мріями. Але обачність іноді підказує йому, що бездіяльність не призводить до кар’єрного росту. І тоді він розвиває бурхливу діяльність.
Енергія в такий період б’є в ньому ключем, він забуває про сон та відпочинок, роблячи все для збереження завойованих позицій. Навколишні просто не впізнають його в цей час — ледачий і навіть сонний Антоній перетворюється. В юному віці запальний Антоній не потерпить, щоб його вважали обережним боягузом. У цьому випадку він може навіть перетворитися на героя, якщо навколо зібралися спостерігачі.
У зрілому віці він навчиться контролювати свою енергію, і це забезпечить йому успіх на тих посадах, де немає потреби у ризикованих діях. Йому підходить і творча професія, проте цей чоловік повинен звільнитися від страху здатися несерйозним.
У великих компаніях Антоній не прагне стати лідером, а у вузькому колі може опинитися в центрі уваги. З друзями він любить спілкуватися на рівних, нікого на пригнічуючи і не перед ким не підлещуючись.
Іменини:
12 січня, 17 травня, 14 грудня
Зменшено-лагідний варіант
Антоша
Скорочений
Антон
За церковним
Антоній
Колір
- помаранчевий
Планета
- Сонце
Стихія
- вогонь
Камінь-талісман
гранат
Метал
золото
Рослини
часник
Тотемна тварина
лев
Риси характеру
прагнення до свободи, обережність, лояльність
Число імені
4
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Антоній Єгипетський, засновник пустинножительства; Марк Антоній, консул, прихильник Цезаря; Антоній Погорєльський – російський письменник