Домініка – значення і походження імені

Історія походження імені Домініка

Домініка – жіноче ім’я, щодо походження і значення якого до цих пір йдуть суперечки. Очевидний той факт, що ім’я має латинські корені і виводиться насамперед від чоловічого Домінік, яке в свою чергу перекладається як «належить Господу». Звідси, і ім’я Домініка можна трактувати як «належить Господу».

З іншого боку, італійською, португальською мовами «Доменіка» означає сьомий день тижня, неділі, тобто «день Господа».

Оскільки ім’я має латинські корені, то закономірним є його поширеність в усьому світі в різних фонетичних варіантах, що однак, не нівелює його походження.

Так, варіантами імені Домініка є: Домна, Домінік, Доменіка, Доминга, Домнікія. Скороченими і зменшувально-пестливими формами є: Ніка, Никуся, Никуша, Будинки, Дім, Будинок, Міка. Деякі з цих імен вживаються і як цілком самостійні, і як похідні від інших (Ніка – Домініка, Вероніка).

Іменини ім’я відзначає 16 вересня і 15 листопада.

Значення та характеристика імені Домініка

Звичайно, ім’я людини обов’язково впливає на його характер, спосіб світобачення й світовідчуття, звички. Ім’я Домініка в цьому плані не є винятком. Той факт, що жіноче ім’я Домініка є парним до чоловічого Домінік вже сам по собі може багато розповісти про особливості характеру жінки. Так, Домініка – це жінка, яка запозичила чимало суто «чоловічих» рис характеру, серед яких: раціональність, владність, принциповість, сміливість, рішучість.

У дитинстві маленька Домініка – яскрава й неординарна особистість, уперта, цілеспрямована і рішуча. Дівчинка чітко знає, чого хоче, а тому, досягає бажаного за будь-яку ціну. Домініка розумна, володіє математичним складом розуму, тому навчання спочатку в школі, а потім і у вузі не є для неї проблемою. Те, на що інші витрачають дні, Домініка здатна виконати за лічені години.

Домініка – дівчина дуже компанійська. Вона не просто розумна, але і в міру іронічна, дотепна, не полізе за словом у кишеню. У будь-якій компанії Домініка тут же виявляє себе, свій характер і розум. Вона подобається людям, з неї беруть приклад і навіть намагаються наслідувати. На перший погляд здається, що Домініка – дуже щира, відверта і відкрита жінка. Однак це не завжди так: десь глибоко в душі сидить черв’ячок, який постійно підказує, що Домініка щось зробила не так, що вона комусь не сподобалася, що завжди є той, хто насміхається над жінкою. Зовні відкрита і щира, Домініка насправді досить замкнута особистість, часто невпевнена в собі, яка болісно переживає всі невдачі. Іноді жінці здається, що її успіхів не помічає ніхто, тоді як на ураження звертають особливу увагу всі.

Супутником життя Домініки в ідеалі повинен стати чоловік, який переконає її у власній унікальності і неповторності, підтримає і втішить. І чим швидше така людина з’явиться на її життєвому шляху, тим впевненіше і щасливішим стане жінка.

Відрізняючись математичним складом розуму і логічним мисленням, найчастіше Домініка знаходить себе в професії інженера, вченого, дослідника. Саме в цих областях її скрупульозність, наполегливість і рішучість призведуть до блискучих результатів і перемог. Проте не чужі для Домініки та професії, пов’язані з мистецтвом: вона цілком здатна реалізуватися і як актриса, художниця, співачка.

Ім’я Домініка поширене в різних країнах. Найбільш відомими представницями його є: Домініка Цибулкова (словацька тенісистка), Домініка Марія Печински (шведська співачка), Домініка МакЭллигот (ірландська актриса), Домініка Дюссо (французька співачка), Домінік Блан (французька актриса), Домінік Суейн (американська актриса).

Іменини:

21 січня, 6 липня

Зменшено-лагідний варіант

Домінічка, Доминикушка, Доминикочка, Доминиконька, Никуша

Скорочений

Домми, Домна, Будинки, Ніка, Міка, Міна, Моніка

За церковним

Домніка

Колір

  • білий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бурштин

Метал

срібло

Рослини

платан, астра

Тотемна тварина

ведмедиця

Риси характеру

недовірливість, честолюбство, інтуїція

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Домініка Осталовская – польська кіноактриса, Домініка Цибулкова – словацька тенісистка, Домініка Василівна Труховская – учасниця революційного руху в Російській імперії, член Союзу боротьби за звільнення робочого класу, Домініка Картахенська ((IV століття) християнська свята)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: